کد خبر: ۷۴۰۰۷۹۰
تاریخ انتشار: ۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
۰۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶
کد خبر : ۷۴۰۰۷۹۰

نماینده مردم خاش در مجلس گفت: مسائل فرهنگی باید مانند مسائل اقتصادی در صدر اولویت‌های مجلس یازدهم قرار بگیرد.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، و به نقل از روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان زاهدان، دانشجو معلمان بسیجی دانشگاه فرهنگیان در نشست با اسماعیل حسین‌زهی نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی به بیان مسائل و مشکلات موجود در آموزش و پرورش استان و دانشگاه فرهنگیان و کمبود‌های موجود در این ارگان پرداختند.

در ابتدای جلسه دانشجویان از ارزش معلم در جامعه ابراز نارضایتی داشتند و تاکید کردند از آنجا که تعلیم و تربیت یکی از ارکان اساسی نظام است باید سرمایه‌گذاری‌ها جهت افزایش کیفیت تعلیم و تربیت باشد. در ادامه این بحث دانشجویان عنوان کردند گستردگی خانواده فرهنگیان که جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر است موجب شده از کیفیت و توجه به قشر فرهنگی کاسته شود.

دانشجویان تاکید کردند: نمایندگان مجلس بازوی کارآمد و توانمند آموزش و پرورش در مجلس هستند و همانطور که از کلام مقام معظم رهبری که می‌فرماین "اساسی‌ترین زیرساخت کشور همین نسل آموزش و پرورش است" اهمیت آموزش و پرورش پیداست. همچنین داشتن نظام حاکمیتی برای آموزش و پرورش است که باید در دستور کار قرار گیرد و سایر ارگان‌ها در راستای اهداف آموزش و پرورش حرکت کنند.

در ادامه دانشجویان معضلات روز آموزش و پرورش در استان سیستان و بلوچستان را بدین شرح برشمردند: ۱- موضوع آموزش مجازی که در استان یا زیرساخت‌های آموزش مجازی وجود ندارد یا بسیار حداقلی است، ۲- مسئله مدیریت؛ مشکل اصلی فساد در سیاست‌گذاری‌هاست و مدیریت ناکارآمد به این جهت که به آموزش و پرورش نگاه سیاسی می‌شود نه نگاه مسئله‌محور و اینکه تعلیم و تربیت در گرو اقصاد دیده می‌شود، ۳- اختلافات آماری آموزشی در استان با استاندارد‌ها و میانگین‌های کشوری که این نشان دهنده‌ی وضعیت فاجعه‌بار برای آموزش و پرورش استان توصیف می‌شود، ۴- مسئله ضعف زیرساخت‌ها که همواره این موضوع مشهود بوده که ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های دانشگاه فرهنگیان استان جوابگوی رفع مشکل کمبود معلم در استان نیست.

اسماعیل حسین‌زهی نیز در این نشست با بیان اینکه مسائل فرهنگی باید مانند مسائل اقتصادی در صدر اولویت‌های مجلس یازدهم قرار بگیرد، اظهار داشت: توجه به مسئله آموزش و پرورش برای تمدن‌سازی یکی از مسائل حیاتی است که در جامعه باید به آن پرداخت.

نماینده مردم خاش در مجلس تاکیید کرد: قطعاً ما راغب هستیم امنیت شغلی و معیشتی فرهنگیان را تحکیم ببخشیم و معلمین تنها دغدغه تعلیم و تربیت را داشته باشند. برای تجهیز مدارس استان پیگیر ساز و کاری هستیم که تمام شهر‌های استان کمیسون عمران تشکیل شود تا بتوانیم بهتر به تجهیز و نوسازی مدارس فرسوده بپردازیم. جهت تعامل بیشتر با دانشجویان پیگیر نماینده پارلمانی از وزیر آموزش و پرورش خواهیم بود تا ساز و کار تعاملی بهتری با دانشجویان برقرار شود.

حسین‌زهی با استقبال از برگزاری چنین جلساتی گفت: امیدواریم این قبیل جلسات پایا و در راستای حل مسائل آموزش و پرورش و دیگر مشکلات استان سیستان و بلوچستان مستمر باشد.

منبع تسنیم

انتهای پیام/پ

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر