کد خبر: ۷۴۰۵۹۹۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
کد خبر : ۷۴۰۵۹۹۹
رئیس قوه قضائیه :

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی از آمادگی دستگاه قضا برای پیگیری وضعیت قیمت مسکن خبر داد.

حفظ سلامت دستگاه قضا یک الزام است/ آمادگی قوه قضائیه برای پیگیری وضعیت قیمت مسکنبه گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی رئیس قوه قضائیه در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه با تبریک دهه کرامت و میلاد خجسته امام رضا (ع) اظهار داشت: توجه به فرهنگ رضوی و رفتار کریمانه، مردمی بودن و گره‎گشایی از کار مردم به ویژه مستضعفین و حق‎جویی و عدالت‎طلبی باید مورد توجه دستگاه قضایی و همه کارگزاران نظام اسلامی باشد.

رئیس قوه قضاییه با تقدیر از رهبر فرزانه انقلاب و رهنمودهای حکیمانه و لازم الاتباع ایشان به مسئولان عالی قضایی در هفته قوه قضاییه، خاطرنشان کرد که فرامین و حمایت‎های مقام معظم رهبری از دستگاه قضایی برای همه اجزای قوه قضاییه مسئولیت‎‎آور است. 

هیچ مسئول قضایی نباید در میدان تحول‎خواهی غایب باشد
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی «تحول‎خواهی» را نخستین مسئولیت همه بخش های قوه قضاییه دانست و گفت: هیچ مسئولی نباید در میدان تحول خواهی غایب باشد و همه اجزای قوه قضاییه باید در این امر خطیر نقش آفرینی کنند.

رئیس قوه قضاییه با بیان این‎که پیگیری سند تحول قضایی تا تبدیل وضع موجود به وضع مطلوب با قوت ادامه خواهد داشت، متذکر شد: همه مسئولان ستادی و استانی و همکاران دستگاه قضا در تمام بخش ها باید کاری کنند که تغییر رویکردها و رفتارها در قوه قضاییه برای مردم کاملاً ملموس باشد.

مبارزه با فساد مقطعی و تشریفاتی نیست
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی دومین محور مورد تأکید مقام معظم رهبری را مبارزه قاطع با فساد عنوان کرد و افزود: رویکرد مبارزه با فساد در قوه قضاییه امری مقطعی و تشریفاتی و اعلامی نیست و اقداماتی که دادسراها و دادگاه‎ها در رسیدگی به پرونده‎های فساد انجام می دهند، به‎صورت مستمر ادامه خواهد داشت.

رئیس قوه قضاییه این نکته را هم به همکارانش در دستگاه قضا متذکر شد همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، در جریان مبارزه با مفاسد و رسیدگی به پرونده‎های فساد باید حق و عدالت در تصمیم سازی ها، تصمیم گیری ها و اقدامات مراجع قضایی ملاک باشد.

 موفقیت در مبارزه با فساد در گرو سلامت نظام قضایی است
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تأکید بر این‎که مبارزه با فساد تضمین کننده سلامت نظام اداری در کشور است، لازمه این مبارزه را توجه به سلامت نظام قضایی به‎عنوان نهادی نظارتی و اصلاح‎گر دانست و خاطر نشان کرد: نباید از حفظ و ارتقاء سلامت دستگاه قضایی غفلت شود.

رئیس قوه قضاییه به قضات و کارکنان دستگاه قضا توصیه کرد کوچک‎ترین تخلف و فساد در سیستم قضایی را بزرگ تلقی کرده و نسبت به آن با قاطعیت عکس العمل نشان دهند و تأکید کرد: اگر بخواهیم مبارزه با فساد موفقیت‎آمیز باشد، باید سلامت دستگاه قضایی از درون نیز حفظ و تضمین شود.

 اجازه نمی دهیم احدی به گزارشگران فساد و ناهیان از منکر تعرض کند
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی درباره توجه به مردم و حمایت از گزارشگران فساد و ناهیان از منکر به‎عنوان یکی از فرامین مقام معظم رهبری به دستگاه قضا، به ناهیان از منکر اطمینان داد هر گاه مانع از بروز یا تداوم انجام منکری شدند، از سوی قوه قضاییه پشتیبانی خواهند شد.

رئیس قوه قضاییه همچنین خاطر نشان کرد که دستگاه قضایی از گزارشگران فساد برای افشا و اعلام مفاسد اداری و اقتصادی حمایت حقوقی و قانونی خواهد کرد و اجازه نخواهد داد احدی متعرض آنها شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با اشاره به بخشنامه‎ای که سال گذشته برای حمایت از سازمان های مردم نهادی صادر شد که دستگاه قضایی را در پیشبرد مأموریت‎هایش یاری می دهند، از همکاران قضایی خواست که به این بخشنامه که سازوکار مشارکت‎های مردمی بر اساس قانون را تبیین کرده، اهتمام ویژه داشته باشند.

تولید به هیچ بهانه‎ای و در هیچ شرایطی نباید متوقف شود
رئیس قوه قضاییه حمایت از تولید و تولیدگران را از دیگر برنامه‎های دستگاه قضا در چارچوب رهنمودهای مقام معظم رهبری عنوان و تأکید کرد: هیچ کارگاه و کارخانه‎ای در کشور نباید در هیچ شرایطی و به هیچ بهانه‎ای دچار توقف و تعطیلی شود.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تقدیر از زحمات همکارانش در سراسر کشور که سال گذشته موجب احیای هزاران واحد تولیدی در آستانه تعطیلی و ورشکستگی شدند، بر لزوم تداوم جدی این روند در سال جاری نیز تأکید کرد و گفت: حفظ اشتغال و رونق و جهش تولید، به طور جدی در دستور کار همه بخش های قوه قضاییه قرار دارد.

ساماندهی بازار غیرقابل تحمل مسکن نیازمند کار جهادی دولت است
رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به وضعیت نابسامان بازار و افزایش قیمت‎ها گفت: لجام گسیختگی قیمت‎ها در بازار مسکن به هیچ وجه برای مردم قابل تحمل نیست و اصلاح این شرایط اقدام انقلابی و جهادی مسئولان امر را می طلبد.

 انتقاد رئیس دستگاه قضا از بی توجهی چندساله به بازار مسکن
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با یادآوری مجدد مسئولیت دولت در تسعیر، قیمت‎گذاری و نظارت بر بازار، افزود: بازار مسکن چندین سال مورد غفلت و بی توجهی بود و حالا که قرار است اقدامی برای کنترل وضعیت شود، باید کارها جدی و جهشی باشد تا هر چه زودتر مشکلات مردم برطرف شود.

نظام استکبار در برابر عدالت‎خواهی و حق طلبی ایستاده است
رئیس قوه قضاییه در سخنانش به تحولات آمریکا و اروپا هم گریزی زد و با تأکید بر این‎که امروز برای همه عالم روشن شده آمریکا بزرگ‎ترین ناقض حقوق انسان و ادعاهای حقوق بشری غربی ها پوشالین است، تصریح کرد: نظام استکباری در برابر عدالت‎خواهی و حق طلبی مردم آمریکا و اروپا سیاست سرکوب را در پیش گرفته است تا فریاد آنها را در نطفه خفه کند.

حجت الاسلام والمسلمین رئیسی ادامه داد: در شرایطی که اروپایی ها هم در کنار آمریکا حق حیات و آزادی مردم را با قتل و خشونت تضیع می کند، سه کشور اروپایی برای تشدید فشارها بر ایران به آژانس و شورای حکام پیشنهاد می کنند علیه جمهوری اسلامی قطعنامه صادر کند.

 برخی تصور می کردند با اعتماد به اروپا کارشان پیش می رود
رئیس قوه قضاییه با تأکید بر غیرقابل اعتماد بودن اروپایی ها، ادامه داد: ما این سه کشور اروپایی را که بعد از شهادت حاج قاسم از اقدام تروریستی آمریکا حمایت کردند، به خوبی می شناسیم اما برخی در داخل تصور می کردند با اعتماد به آنها و عدم توجه به داشته‎های خودمان می توانند کارشان را پیش ببرند.

 متکیان به غرب تا فرصت باقی است رفتارشان را اصلاح کنند
حجت الاسلام والمسلمین رئیسی از مردم به ویژه جوانان متعهد و کارآمد به‎عنوان بزرگ‎ترین سرمایه کشورمان یاد کرد که کشور را در برابر توطئه‎ها و فتنه‎ها حفظ می کند و به کسانی که به غربی ها اعتماد کردند توصیه کرد تا فرصت باقی است رویکرد خود را تغییر دهند تا ایران اسلامی با اتکال به خداوند و اعتماد و اتکا به داشته‎های خود در مسائل داخلی و خارجی بدرخشد.

 تعقیب قضایی ترامپ در پرونده ترور فرمانده سپاه قدس
در این نشست القاصی مهر دادستان تهران با اشاره به اقدامات انجام شده برای پیگیری پرونده ترور سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی اعلام کرد: 36 نفر از افرادی که در ترور حاج قاسم مباشرت، مبادرت و آمریت داشتند، اعم از مسئولان سیاسی و نظامی آمریکا و دیگر دولت‎ها شناسایی شدند که توسط مقام قضایی برای آنها دستور جلب و اعلام وضعیت قرمز از طریق پلیس بین الملل صادر شده است.

وی عنوان اتهامی این افراد را «قتل» و «اقدام تروریستی» اعلام کرد و افزود: در راس این فهرست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا قرار دارد و تعقیب قضایی او حتی پس از پایان دوره مسئولیتش نیز پیگیری خواهد شد.

 به نتیجه رسیدن پرونده معوقات بانکی شرکت پرشین فولاد
دادستان تهران با اشاره به تلاش های قوه قضاییه برای وصول معوقات کلان بانکی، از به نتیجه رسیدن پیگیری های دادستانی تهران در پرونده شرکت پرشین فولاد خبر داد.

القاصی مهر توضیح داد: با توجه به محکومیت شرکت مذکور به پرداخت 28 میلیون و 980 هزار دِرهَم به بانک ملت و همچنین وجود بدهی 11 هزار میلیارد تومانی ارزی و ریالی آن به بانک صادرات، جلسه مشترکی در دادسرای جرایم اقتصادی تشکیل و توافق شد با انتقال سهام بانک صادرات که متعلق به این هلدینگ بود، مبلغ بدهی مذکور به این دو بانک‎ جمعاً در حدود 12 هزار میلیارد تومان تهاتر شود که این اقدام در 31 خرداد 99 محقق شد.

 راه‎اندازی سامانه گزارشگران فساد در سازمان بازرسی کل کشور
حجت‎الاسلام درویشیان رئیس سازمان بازرسی کل کشور نیز در این جلسه با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر حمایت از گزارشگران فساد اعلام کرد: این سازمان با سازمان مردم نهاد در حوزه گزارشگری و مبارزه با فساد همکاری داشته است و در هفته‎های آتی سامانه رسمی گزارشگران فساد نیز در این سازمان فعال می‎شود.

 نشست مشترک معانت بین الملل قوه قضاییه با 40 سفیر خارجی در ایران
 علی باقری معاون بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر هم گزارشی از برگزاری نشست مشترک با 40 تن از سفرا و کارداران کشورهای خارجی و نیز رؤسای چند دفتر سازمان‌های بین‌المللی در تهران ارائه کرد و افزود: در این نشست رئیس سازمان زندان‎ها گزارشی از مدیریت بحران کرونا در زندان‎های کشور و روند اعطای مرخصی به بیش از 120 هزار زندانی در مدت اخیر ارائه داد که این گزارش مورد توجه شرکت‎کنندگان در جلسه قرار گرفت.

به گفته معاون بین الملل قوه قضاییه، خانم نقی‎‎زاده سرپرست دادسرای ویژه نوجوانان و اطفال نیز از دیگر سخنرانان جلسه مذکور بود که گزارشی از فعالیت‎ها این دادسرای ارائه کرد که مورد استقبال شرکت‎کنندگان قرار گرفت.

وی افزود: در این نشست علاوه بر تبیین نگاه راهبردی جمهوری اسلامی ایران به موضوع حقوق بشر و بیان برخی دستاوردهای آن از سوی دبیر ستاد حقوق بشر، بر آلوده شدن حقوق بشر به ویروس سیاست توسط دولتهای غربی، به عنوان بزرگترین تهدید حقوق بشر تأکید شد.

باقری خاطرنشان کرد که در پایان نشست مذکور، چند تن از سفرا نیز به بیان دیدگاه‌های خود پرداخته و سؤالاتی را مطرح کردند که از سوی دبیر ستاد حقوق بشر پاسخ داده شد.

 دیدار با رئیس جمهور برای پرداخت غرامت به خانواده‎های قربانیان هواپیمای اوکراینی
حجت‎الاسلام بهرامی رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح نیز در این جلسه به برگزاری نشستی با خانواده‎های قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی اشاره کرد و افزود: به مناسبت هفته قوه قضاییه میزبان 41 خانواده از قربانیان حادثه هواپیمای اوکراینی بودیم که در فضایی صریح و شفاف به بیان مسائل و دغدغه‎های خود پرداختند که البته با توضیحات مسئولان سازمان، بسیاری از نگرانی‎های این خانواده‎ها رفع و این جلسه منجر به ثبت 81 شکایت خانواده‎های قربانیان برای رسیدگی به این حادثه شد.

وی درباره موضوع پرداخت غرامت به خانواده‎های قربانیان این سانحه هوایی نیز توضیح داد: به صورت ویژه پیگیر پرداخت غرامت و خسارت در این پرونده هستیم و در این زمینه درخواست برگزاری نشستی با رئیس جمهور هم ارائه شده است تا مشکلات موجود برای پرداخت این خسارات برطرف شود.

بیشتر بخوانید

دستگاه قضا در جستجوی ۴.۸ میلیارد دلار/ قانون به دنبال ۲۶ مدیر دانه درشت

وظیفه نظارت بر دستگاه‌های اجرایی بر عهده سازمان بازرسی است

انتظار ۹ ماهه مشتریان برای تحویل خودرو‌های پیش فروش شده/ تعزیرات حکومتی: تحریم بهانه شرکت‌های خودروساز برای عدم تحویل خودرو است

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۴۹
در انتظار بررسی: ۰
حسین خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
شکایت از سیستم بانکی کشور در فروش سهام عدالت بانکها حق مردم شریف ایران را ضایع کردن بانکها اعلام کرد که در فروش سهام عدالت تا سه روز پولش را به صاحبان آن میدهد الان یکماه گذشته و هیچ کس پول سهام عدالت نگرفته ما میدانیم که سهام عدالت صعودی است تواین یک ماه گذشته سهام عدالت بیست درصد رشد داشته بانک سی درصد چطوری حساب کند مردم ازسرناچاری فروختن دوروزه به پولش برسن چرابامردم این کار را میکنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
خوبه که اقلا سازمان ثبت اسناد و املاک جلوی پای مردم سنگ اندازی نمیکنه و تبدیل به یک بنگاه اقتصادی شده ، عده زیادی از این طریق نون میخورند و مثلا اگر کسی سند بخواهد سریع براش آماده میکنند ، کارهای ثبتی دیگر هم همینطور ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
آقای ریسی الان با این کرانی مسأله ساختمان متری دو میلیون و پانصد می شود با یک چهارم زمین متری پنج میلیون میشود کارشناسی کنید نکزارید این املاک دلالها سوداگران مافیای که همه آنها سرمایه کشور را کردن مسکن دراشان بسته هر سال با نرخ دلار ده درصد حقوق اضافه شده هر قیمتی می گویند دولت وزیر مسول بازرس رها کرده شاید منافع دارنند به داد طبقه پایین جامعه برسید مکر قانون نیست اینقد ر حرج مرج شده مقازه کرایه مقازه این مشکل را دارد مسولین ورود کنند جلوی اینها بکیرنند
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
آقای ریسی خدا شما رو حفظ کنه برای ما
ناشناس
|
United States
|
۰۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
وقتی ارز هر روز گرونتر میشه بدونید ریشه گرونی از شخص اول گرفته میشه
شهرام
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
هر چی قیمت ماشین درست کردین حالا قیمت مسکن درست میکنین
فقط شعار میدین اصلا فکر مردم نیستین
بخدا این مردم حقشون این نیست
فقط شعار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
اعدام مفسدین اقتصادی
حسن
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مگه خودرو روپیگیری کردین چیشد؟؟؟
مردم دیگه خستن
هیچ کاری نمیخان بکنین
بیخیال مابشین لطفا
حداقل قبر رو ارزون کنین برامون کافیه....
انشاله میریم بهشت اونجاوبلامون اماده س.‌..
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
لعنت به هر چی مفسد اقتصادی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
مگه به خودروورود کردید قیمت خودرو پایین اومد حالا به مسکن کمک کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
هرچه بگندد نمکش میزنند وای به روزی که بگندد نمک حاجی کار از کار گذشته
ناشناس
|
France
|
۲۲:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
خدا کند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دولت اقتصاد کشور را رها کرده سوداگران دلال ها مافیای اختار اقتصاد کشور را به دست گرفته در مسکن در طلا ارز بورس با نک مرکزی هم چرا ارزش پول ملی درست زندگی مردم را وصل کردن به دلار کرانی زندگی مردم را فلج کرده قوه قضا یه ورود کند به داد مردم برسد
سینا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دستگاه قضایی به دولت گوش زد بکنه که کسایی در جهت جهش تولید اقدام می کنند تسهیلات بدهد .ما یک شرکت کوچک رو می خواستیم احداث کنیم که تعداد کثیری کارگر مشغول کار بشن اما این ادارات اینقدر سنگ اندازی می کنند این راهش نیست و به بن بست خواهد رسید.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
درود سید
محمد باقر شیبانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
در حوزهء زمین اگر زمین اقساطی چند ساله (باپرداخت اقساط ماهیانه)با 2تا 3 سال تنفس ساخت به مردم داده شود هم مستاجر واقعی شناسایی می شود هم تولید مسکن واقعی صورت می گیرد و هم قیمت زمین و مسکن شکسته می شود.استثنائی برای متقاضیان وجود نداشته باشد دست دلال هم قطع می شود.در صورت عدم کار در مدت تنفس برروی زمین ،از خریدار بدون هیچگونه شرطی پسگرفته شود.دادن زمین به انبوه سازان ،تا امروز چیزی جز گرانی و بالا رفتن قیمت تمام شده نداشته است.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
سلام ما جماعت بدهکار مهریه با این بی سر و سامانی قیمت سکه کسی نیست به فکر ما باشد حرف هم به درد ما نمی خورد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
وضعیت معیشت مردم رو دریابید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
موافقم
ناشناس
|
Germany
|
۱۷:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تورو خدا کمک اجاره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تا کنترل ارز صورت نگیرد هیچ چیزی قیمت واقعی خود را نخواهد داشت.
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
ارز چیه?
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
علت اصلی وضعیت اقتصادی ایران رو میشه در سه شاخه اصلی دنبال کرد
خودرو و خودروسازان
املاک و بنگاه داران تا شرکت های بزرگ در این زمینه
ارز و خروج آن از کشور
خودرو
شاید باور سخت باشه ولی مدیران شرکت های خودروسازی قبل از ورود خودرو به بازار باعث گرانی و تورم قیمت آن می شوند
تا سال گذشته بررسی ها نشون میده که 35 درصد از تولیدات ایران خودرو قبل از ورود به بازار به اشخاص خاص فروخته می شده. این اشخاص با احتکار خودروها در زمان مناسب خودروها را به قیمت گزافی وارد بازار می کردند که همین مسئله باعث افزایش پله کانی قیمت خودرو میشد
این اشخاص مدیران خودروسازها، نمایندگان مجلس عضو کمسیون های اقتصادی و سرمایه دارانی که در کنار مجلسی ها از این کار سرمایه هنگفتی به جیب زده اند.
برآوردها نشون میده که سود این اشخاص بالای هزار میلیارد تومان باشد
مسکن
نکته جالب در موضوع مسکن این است که بالای 60 درصد از تسهیلات مسکن فقط به چند شرکت داده شده و مردم عادی از گرفتن اون عاجزند.
دلیل: چون دارندگان این شرکت ها خود صاحبان بانک ها و بنگاه ها هستند و اجازه نمی دهند که سرمایه کلان کشور در کل جریان مسکن پخش شود.
مدیران بخش مسکن، زمین داران بزرگ، و به خصوص مدیران شرکت های بزرگ عرصه ی مسکن نقش به سزایی در این کار دارند.
موضوع از این قسمت به بعد شباهت بسیاری به موضوع خودرو دارد.
یعنی ساخت و ساز با سرمایه و تسهیلات بلند مدت دولت و فروش مسکن در زمان خاص به قیمت گزاف.
برآورد سود این اشخاص بالای هزاران میلیارد تومان هست طوریکه به گفته کارشناسان این اشخاص با سودهای خود در حال حاضر صاحبان معادن، پالایشگاه ها و بعضاً شرکت های کشتی رانی خارجی هستند که در مواقع اضطراری برای دولت خرید می کنند و باز از این کار چه سودها که نمی کنند.
موضوع ارز دقیقاً به همین بحث آخر یعنی واردات مربوط می شود. واردات بی رویه و گاهاً قطع واردات با هکاری گمرگ باعث کاهش یه نوع محصول در کشور و در نتیجه گرانی آن در داخل کشور می شود. یک مثال کوچک قطع واردات خوراک طیور به کشور است.
سال 97 و 98 این اشخاص با اجازه مدیران عامل از فلان کشور گوشت خریداری کردند. برای اینکه بتوانند آن را به قیمت خوبی عرضه کنند تمامی احشام و دام های دامداران و روستائیان اطراف تهران را خریداری کردند و بعد از دو هفته گوشت وارداتی را با قیمت عالی به اسم تنظیم بازار وارد بازار کردند.
در کل می توان گفت که بسیاری از مشکلات اقتصادی جمهوری اسلامی ایران در دستان مشتی سود جو است که مدیران کلیدی اقتصاد ایران را زیر دست خود دارند.
شاید بتوان تنها انتقادی که به مردم ایران کرد این باشد که خود با احتکار اجناس و افزایش قیمت پله کانی دلار، املاک و خودرو تیشه به ریشه اقتصاد کشورشان می زنند.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
افرین بسیار ی از مشکلات مردم در متن روشنگرانه شما وجودداشت نمیدانم ایا مسولین این مطالب را میخوانندیانه امیدوارم که از خواب چندین ساله بیدارشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
چرا زمین به مردم نمی دهید تا بسازند اگ شما راست می گویید
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۲۳:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کی نمی ده?
کل سطح کره زمین زمینه جانم ولی نه آب داره نه آبادی
شما هم دنبال زمین آباد مفتی
متین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
از رییس قوه قضاییه خواهش میکنم به قیمت مسکن و اجاره بها ورود کنن و این فشار از روی دوش قشر ضعیف بردارن
پاسخ ها
ehsan
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
قوه قضاییه به صنعت خودرو ورود کرد وچند روز بعد پراید شد همون ۸۰میلیون.این نشون میده که این مشکلات رو نمیخواهند که حل کنند
ناشناس
| United States |
۲۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
حل کنند چهehsan?
چه جور حقوق ملت هر ماه بدن???
حبیب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
حاجی تو رو به خون پاک شهدا جلوی این افزایش قیمت مزخرف و بگیر
این بی حساب و کتابه
بخش عمده اش نبود قانون
و نگرفتن مالیات سنگین از ای سرمایه گذاران که یکشبه با توانی هم در محلات قیمت ها رو فضایی میکنند و ارزش پول ملی رو نابود کردن
حاجی ۴۶ سالمه با دو تا فرزند که یکی شون دانشجو هست و مخارج خودشو داره و مستاجر هم هستم به خدا دیگه بی ایمان شدم و خسته و هیچ آینده ای برای بچه هام متصور نیستم به داد ملت برسید والله این اقتدار نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
به پرونده صدرانفت پارسیان اصفهان واقع درعلویجه رسیدگی کنید مردیم به خدا قسم پرونده صدرانفت پارسیان اصفهان واقع درعلویجه رسیدگی کنید سه هزار شاکی داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
احسنت
ایران گلستان می شود
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آیا میشه ظرف 1 سال ریشه فساد از قوه قضائیه جمع بشه و قضات بازنشسته که وکیل میشن و یا وکلای دست به جیب و چرب زبون باعث تغییرات در رای نشوند؟
یا رشوه کلا جمع بشه؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دیگه برای آماده شدن برای پیگیری خیلی دیره باید سریع ورود و کنترل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
همشون میگن باید کاسته شود. قیمت باید کاسته شود. انگار ما مسئول هستیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
شما مشکل قیمت دلار حل کنید همه مشکلات ما مردم حل میشه / یعنی نون خشک بخایم بخوریم با دلار بالا میشه
پاسخ ها
ehsan
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
نمیشه گفت دلار کنترل بشه مشکل حل میشه چون همه ما اجناس با دلار ۲۰تومنی رو تجربه کردیم بعد دولت دلار رو آورد پایین جنس دوباره رفت بالا الان هم دلار دوباره ۲۰تومنی کردن و اجناس هم دوباره رفت بالاتر پس مشکل از دلار نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
البته فرقی هم نمیکنه دلار بیاد پایین میگن جنس ما به دلار رپطی نداره
ناشناس
| United States |
۰۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
ما دلار لازم نداریم ناشناس دلار بهانه است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
قیمت خودرو را خوب درست کردید که حالا میخوان قیمت مسکن و درست کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
کاری با علت گرانی مسکن نداریم ، فقط با گرانی مسکن برخورد میکنیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
با سلام.لطفا به مراکز ثبت اسناد هر سری بزنید.سرزده و مخفی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
دمت گرم جناب آقای رئیسی انشالله مورد تائید حق هستید
باور کنید شما تنها کسی هستید که مردم هنوز بهش امید دارند که جلوی فساد رو بگیره !!! بقیه مسئولین که همه خوابند !!!
پاسخ ها
ehsan
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
من اخبار رو کم میبینم ولی میشه بگین تو کدوم بخش گرونی کنترل شده و جلوی فساد گرفته شد؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
تا زمانی که کاخ نشینی هست هیچ مثاله ای درست نمیشه ....اول باید معلوم بشه چه پولهایی وارد بازار مسکن شده که طرف نه اجازه میده نه می‌فروشند الان مصرف کننده واقعی تو بازار نیست ..طرف آگهی زده تو دیوار خانه بیست میلیون یک ودویست تو جنوب تهران طبقه چهارم بدون پارکینگ بدون انباری بدون آسانسور پنجاه متر بعد بنگاهی همان خانه را چند روز بعد آگهی زده تو دیوار سی میلیون دو میلیون آخه تا کی به خدا مردم خسته شدن
1995
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
آقای رییسی خودتون واردبشین قیمتابالانرود
پاسخ ها
ehsan
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
البته آقای رییسی خودشون وارد شدن ولی من نمیدونم توی کدوم بخش تونستن کنترل کنن؟
بیداد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۰۹
وقتی دولت خودرو را صد در صد گران میکند،چه توقع از مردم دارید؟
پاسخ ها
ناشناس
| United States |
۰۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۰
کی حقوق میده ????
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر