کد خبر: ۷۴۰۶۶۱۹
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۷
کد خبر : ۷۴۰۶۶۱۹

سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن از پیشروی در استان‌های البیضاء و المأرب سخن گفت.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از الجزیره، یحیی سریع، سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن اعلام کرد نیرو‌های یمنی پیشروی مهمی را در استان‌های البیضاء و المأرب به دست آوردند.

او در ادامه افزود ائتلاف سعودی- اماراتی از عناصر تروریست در استان‌های مأرب و البیضاء حمایت نظامی می‌کند.

یحیی سریع اعلام کرد: ما همچنین به سوی جبهه راهبردی «قانیه» و نیز برخی مناطق دیگر به پیش رفتیم.

او همچنین تصریح کرد: ائتلاف سعودی- اماراتی ده‌ها حمله هوایی برای متوقف کردن پیشروی‌ها در شهر ردمان در استان البیضاء به انجام رسانده است. نیرو‌های مسلح و ساکنان استان البیضاء موفق شدند شهر ردمان را بطور کامل پاکسازی کنند.

یحیی سریع از پاکسازی جبهه قانیه و رسیدن به بخش‌های گسترده‌ای از شهر العبدیه در استان مأرب خبر داد و گفت: نیرو‌های مسلح پیشروی مهم و بزرگی را به دست آوردند و توانستند نزدیک به ۴۰۰ کیلومتر مربع را در مأرب آزاد کنند.

او همچنین از وقوع شکست‌های گسترده در صفوف دشمن و نیز خسارت‌های مادی و معنوی آن‌ها خبر داد.

یحی سریع همچنین با اشاره به برخی خیانت‌های صورت گرفته گفت: فرد خائنی به نام «یاسر العواضی» با دشمنان در ارتباط و هماهنگی بوده تا نیرو‌های ما را در شهر ردمان از میان ببرد؛ اما نیرو‌های مسلح ما موفق شدند فعالیت‌های او را زیر نظر گرفته و بر او و نیرو‌های مزدور متمرکز شوند.

او در ادامه افزود: العواضی در برپایی کارگاهی برای ساخت بمب به منظور هدف قرار دادن نیرو‌های مسلح در استان البیضاء دست داشت. کشور‌های دشمن تحت امر این فرد خائن دو تیپ نظامی و نیز خودرو‌های زرهی و سلاح قرار داده بودند؛ اما طرح هجومی نیر‌های مسلح فتنه این خائن را نقش بر آب کرد و ده‌ها نفر از نیرو‌های مزدور در حمله ما کشته، اسیر و زخمی شدند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ