کد خبر: ۷۴۰۶۸۰۵
گروه : کرمان » کرمان
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۲۳
کد خبر : ۷۴۰۶۸۰۵
گروه : کرمان » کرمان

شهردار کرمان گفت: برای اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در خیابان سپه از محل تردد خودرو چیزی کسر نشده است، بلکه مسیر اختصاص‌یافته به دوچرخه قبلاً محل توقف و پارک خودرو بوده است.

مسیردوچرخه سواری کرمان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمان ، سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با اشاره به مخالفت عده‌ای از شهروندان برای اجرای مسیر دوچرخه‌سواری در خیابان سپه گفت: متأسفانه نوع نگاه ما در حوزۀ ترافیکی، خودرو محور است و این نوع نگاه به موضوعات شهری، رویکرد مناسبی نیست.

او با بیان این‌که توقف خودرو در خیابان‌های یک‌طرفه مثل خیابان سپه و اقبال، تخلف است و احتمال تصادف وجود دارد، بیان داشت: اولویت معابر مرکزی شهر، باید مبتنی بر مسیر پیاده و دوچرخه باشد تا به مرور زمان با این دیدگاه بتوانیم برای عبور خودرو محدودیت ایجاد کنیم.

شهردار کرمان اجرای مسیر دوچرخه‌سواری را به نفع فضای شهری دانست و افزود: این اقدام باعث می‌شود استفاده از مسیر دوچرخه و پیاده در مسافت‌های بین ۵ تا ۱۰ کیلومتر برای مردم فرهنگ‌سازی شود.

عالم‌زاده با بیان این‌که در اغلب کشور‌های دنیا رویکرد استفاده از دوچرخه و پیاده‌پذیری در پیش گرفته شده است، عنوان کرد: در هر معبری که بخواهیم مسیر دوچرخه ایجاد کنیم، قبل از آن مسیر تردد خودرو بوده است؛ بنابراین، باید نوع نگاه مردم به موضوعات شهری در خصوص حمل‌ونقل تغییر کند.

شهردار کرمان در خصوص اجرای مسیر دوچرخه‌سواری گفت: مسیر دوچرخه از خیابان سپه شروع و پس از ورود به خیابان شهید مطهری، به پارک شهید مطهری می‌رسد.

 اجرای مسیر‌های دوچرخه‌سواری در شهر کرمان، در طرح جامع ترافیک شهر کرمان دیده شده است.

آسفالت یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع از معابر شهر کرمان

شهردار کرمان از آسفالت یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع از معابر شهر کرمان در مناطق پنج‌گانۀ شهری خبر داد.

 سیدمهران عالم‌زاده شهردار کرمان با اشاره به برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار مناسب برای آسفالت و روکش آسفالتِ بعضی از معابر شهر کرمان گفت: پیمانکار از پنجم تیرماه کار خود را شروع کرده است.

او با اشاره به تعهد یکسالۀ پیمانکار برای آسفالت معابر شهر کرمان افزود: طی یک‌سال آینده، بیش از یک میلیون مترمربع از معابر شهر کرمان توسط پیمانکار و نزدیک به همین میزان نیز توسط سازمان عمران و بازآفرینی فضا‌های شهری شهرداری، در مجموع یک میلیون و ۸۳۰ هزار مترمربع آسفالت خواهد شد.

شهردار کرمان با تأکید بر اینکه در این اقدام جهادی، کیفیت آسفالت مدنظر است، بیان کرد: روکش آسفالت معابر، بدون تراشیدن آسفالت قبلی اجرا نمی‌شود؛ ضمن این‌که معابر براساس آزمایش CBR (به‌دست آوردن مقاومت خاک بستر و سایر مصالح سنگی لایه‌های روسازی) و به‌صورت اصولی روکش آسفالت خواهد شد.

عالم‌زاده به اجرای طرح فاضلاب شهری و نیاز به حفر کانال توسط پیمانکار طرف قرارداد شرکت آب و فاضلاب در بعضی از معابر شهر کرمان اشاره کرد و گفت: بعضی از معابر، پس از تکمیل پروژه فاضلاب آسفالت خواهد شد.

او از فعال شدن واحد لکه‌گیری آسفالت معابر شهر خبر داد و گفت: این اقدام در مناطق پنج‌گانه در حال پیگیری است.

شهردار کرمان یکی از دلایل آسیب دیدن آسفالت معابر را نفوذ آب‌های سطحی ناشی از بارندگی به لایه‌های زیرین آسفالت دانست و گفت: در صورت هدایت آب‌های سطحی، دیگرآسفالت معابر در اثر نشت آب به لایه‌های زیرین آسیب نخواهد دید.

عالم‌زاده از اجرای طرح جمع‌آوری آب‌های سطحی ناشی از بارندگی در چهار نقطۀ شهر کرمان خبر داد و افزود: نقاط بحرانی شهر در زمان بارندگی و همچنین ایمن سازی شهر در مقابل سیلاب، توسط مشاور در حال بررسی است.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر