کد خبر: ۷۴۱۱۲۳۸
گروه : سیاسی » دولت
تاریخ انتشار: ۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
۱۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کد خبر : ۷۴۱۱۲۳۸
گروه : سیاسی » دولت
روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا:

رئیس جمهور بیان کرد که کسی نباید مبتلا شدن به ویروس کرونا را ننگ و عار بداند.

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: در موضوع پدیده کرونا، نظیر این موضوع را طی قرن گذشته نداشتیم که این همه پیچیدگی داشته باشد. امروز جوامع مختلف در سایه این ویروس خطرناک با مسائل بسیار متعددی روبرو شده اند؛ مثلا رشد اقتصادی دنیا به طور متوسط در سال ۲۰۱۹ که این ویروس مربوط به پایان ۲۰۱۹ می‌شود، ۲.۹ بوده، ولی در سال ۲۰۲۰ که با این ویروس روبرو شدیم، رشد اقتصادی جهانی منهای ۳ شده است؛ یعنی نشان می‌دهد که این ویروس چه تحول بزرگی را متاسفانه به صورت منفی در اقتصاد دنیا گذاشته است؛ از ۲.۹ مثبت به ۳ دهم منفی رسیده است.

کاهش ۱۳ درصدی صادرات در دنیا با شیوع کرونا

او افزود: حال این شرایط در کشور‌های پیشرفته بدتر است؛ در کشور‌های پیشرفته در سال ۲۰۱۹ رشد اقتصادی ۱.۷ بوده و در سال ۲۰۲۰ که الان در آن هستیم پیش‌بینی این است که منهای ۶.۱ باشد؛ بنابر این می‌بینید چه شرایطی را از لحاظ اقتصادی بوجود آورده است.

روحانی بیان کرد: صادرات در دنیا به طور متوسط در سال ۲۰۱۹، ۱.۲ در حال افزایش بوده، اما در سال ۲۰۲۰ منهای ۱۲.۸ است، یعنی نزدیک ۱۳ درصد صادرات کاهش پیدا کرده است؛ از ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون نفر نیروی کار در دنیا، ۸۱ درصد تحت تاثیر ویروس کرونا قرار گرفتند و ببینید این ویروس چه شرایطی را در سطح جهانی به وجود آورده است.

رئیس جمهور اظهار کرد: برای اینکه با این ویروس مبارزه کنیم، شیوه‌های متعددی هم در دنیا شروع شد و هم خودمان دنبال کردیم؛ اول این بود که سیستم سلامت خود را تقویت کنیم تا این سیستم توان داشته باشد افرادی که بیمار می‌شوند را مورد آزمایش قرار دهد و اگر لازم است در بیمارستان و خدای ناکرده در بخش آی سی یو بستری شوند. این کار در کشور به خوبی انجام گرفت یعنی کاری که بخش بهداشت و درمان ما انجام داد، کاملا قابل مقایسه با دنیا است و به خوبی نشان داده می‌شود. اولا همه نیرو‌های مسلح مراکز بیمارستانی خود را آماده کرده بودند و الحمدالله وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آنچنان فعال عمل کرد که خیلی به آن امکاناتی که نیرو‌های مسلح آماده کرده بودند، نیازی نشد.

او گفت: طی این مدت نیز به طور مداوم بخش بهداشت و درمان در حال کار بوده و همزمان تخت و بیمارستان را اضافه می‌کند به گونه که طی امسال ۸ هزار تخت بیمارستانی اضافه خواهد شد و همانطور که در این جلسه توضیح داده شد در همین دوره ۵ تا ۶ ماهه‌ای که با این ویروس مواجه بودیم، ۱۵۰۰ تخت ویژه اضافه شد یعنی به همین نسبت که جلو می‌رویم، تخت، ونتیلاتور، تخت‌های آی. سی. یو، امکانات دیگر و خطوط تولید دارو اضافه می‌شود که در هر ماه به طور متوسط دو خط دارو به توانمندی کشور اضافه می‌شود.

روحانی ادامه داد: همزمان شرکت‌های دانش‌بنیان، وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها، کار بزرگی در تولید دارو، گسترش امکانات پزشکی و بهداشتی، تولید ماسک‌های "ان ۹۵ " و آماده سازی کیت‌های مورد نیاز انجام دادند. پس در سیستم درمانی کارِ ما ارزشمند بود و از سوی دیگر همه ما در برابر فداکاری پزشکان، پرستاران و کادر درمانی کشور تواضع می‌کنیم و شکرگزار هستیم.

رئیس جمهور تصریح کرد: موضوع مهم و مورد تاکید ما از روز اول این بود که باید خودمان را با این شرایط آماده کنیم یعنی از روز اول خدمت مردم عزیز گفتیم که این ویروس میهمان ناخوانده کوتاه مدت نیست و به این گونه نیست که یک ماه باشد و بعد برود و یا به محض اینکه از ایام بهار عبور کردیم و به هوای گرم رسیدیم، تمام شود. از همان روز‌های اول متخصصین ما اعلام کردند و این را به مردم گفتند که این ویروس ادامه‌دار است و ممکن است تا آخر سال و حتی ممکن است تا ماه‌هایی از سال آینده نیز ادامه داشته باشد و پایان این ویروس خیلی برای ما روشن نیست.

او افزود: این ویروس یک ویروس ناشناخته است و علائم آن نیز مرتب تغییر می‌کند، یک روز علامت آن تب، یک روز سرفه، یک روز چشایی، یک روز بینایی، یک روز درد عضلانی و بیحالی است. دوره‌ای فقط افراد مسن را درگیر می‌کرد و حالا جوانتر‌ها را هم مبتلا می‌کند. از روز اول با مردم عزیز قراری داشتیم و گفتیم که زندگی مردم باید توام با سلامت و پروتکل بهداشتی در چرخش باشد و از همان روز‌های اولیه گفتیم تمام مراکز تولیدی باید تولید خود را انجام دهد و تعطیل نشود و در همین چارچوب، حتی در ایام تعطیلات عید نیز همه بخش‌های تولیدی فعالیت می‌کردند.

روحانی گفت: در دوره‌ای به جز تمام فروشگاه‌ها و تولیدی‌هایی که در رابطه با مسائل بهداشتی و درمانی فعال بودند، بقیه را تعطیل کردیم و گفتیم غیر از این‌ها مغازها، بازار و پاساژ‌ها تعطیل شوند و مردم حتی اگر می‌خواهند سفر بروند باید کنترل و قرنطینه شوند و بعد حتی سفر را هم مدتی تعطیل کردیم. مرحله بعد آمدیم با مردم یک قرار گذاشتیم و گفتیم گشایش‌ها آغاز می‌شود به شرط اینکه همه در زمینه مراعات پروتکل‌های بهداشتی کمک و یاری کنند و گفتیم هر چه گشایش اضافه شود باید دقت در اجرای پروتکل هم به همان نسبت بیشتر شود والا اگر این گشایش‌ها ایجاد و در بخش‌هایی رعایت پروتکل‌ها کاهش یابد، این ناهمخوانی مجددا ما را دچار مشکل می‌کند و این مشکل هم در قدم اول برای خودِ مردم ایجاد می‌شود.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم عزیز ما و صدا و سیما بیشتر باید در این زمینه تلاش کنند، اظهار کرد: کسی نباید مبتلا شدن به این بیماری را ننگ و عار برای خود تلقی کند. طرف نباید به آزمایشگاه بگوید که اگر مثبت شد از شما خواهش می‌کنم این نتیجه آزمایش را به من بده و به کسی نگو! من خودم می‌گویم. کرونا نیز یک بیماری مثل همه بیماری‌ها است و فرد ممکن است به یک دلایلی مبتلا شود وقتی مبتلا شد باید برای حفظ جان مردم و به عنوان وظیفه‌ای شرعی به اطرافیان، خانواده و به محل کار بگوید که مبتلا هستم و خودش را ۱۴ یا ۱۵ روز و هر مقدار که لازم است، قرنطینه کند.

او ادامه داد: این کار در جامعه ما از لحاظ فرهنگی به یک معضل تبدیل شده است و طرف نمی‌گوید من مبتلا هستم. مورد بوده که طرف درست روز قبل از امتحان، متوجه مثبت بودن تست خود شده و گفته نگویم و بروم امتحان بدهم. طرف می‌خواسته امتحان آموزش رانندگی بدهد، شب قبل دید مثبت شده گفته فردا بروم امتحان بدهم بعد بگویم. این‌ها مواردی است که به طور مشخص به ما گزارش شده است. باید این فرهنگ را بالا ببریم و هر کس مبتلا شده وظیفه‌اش این است که بگوید و خودش را قرنطینه کند.

روحانی تصریح کرد: آزمایشگاه‌ها، پزشکان و بیمارستان‌های ما همه موظف هستند که اعلام کنند، والا نمی‌شود همکاری کرد، یکی آلوده است و همه را آلوده می‌کند. همچنین ممکن است مبتلایی علامتی نداشته باشد و نداند، لذا اگر می‌خواهیم به یک نفری نزدیک شویم، مبنا را باید بر این بگذاریم که این فرد مبتلا به ویروس کروناست و همه باید مبنا را بر این بگذاریم. یا باید فاصله داشته باشیم، یا باید ماسک داشته باشیم یا فاصله را مراعات کنیم یا با ماسک با طرف مواجه شویم. بعد هم در اجتماعات بزرگ نرویم. رفتن به اجتماعات بزرگ گرفتاری ایجاد می‌شود. در اجتماع بزرگی که همه با هم می‌خواهند در سالن غذا بخورند، همه کنار هم نشسته اند و غذا صرف می‌کنند در عروسی‌ها همینطور است، در بعضی از مراسم اینطور است.

رئیس جمهور در ادامه افزود: شنیدیم در خوزستان علت اینکه یک مرتبه این بیماری اوج گرفت این بوده که در ایام عید فطر مراسم‌هایی آنجا وجود دارد که طوایف همه دور هم جمع می‌شوند؛ عید امسال هم یک مقدار طولانی شد و مردم آخر هفته را متصل کردند؛ هفته بعد آن هم ارتحال بود و آن را هم متصل کردند و یک مدت طولانی شد و به هر حال دچار مشکل شدند؛ بعد هم هوا گرم است، ناچار هستند داخل خانه بروند و در‌ها را ببندند، وقتی پنجره باز و هوای آزاد است متفاوت است با جایی که در بسته و فضا کاملا مسدود می‌شود؛ بنابراین اگر آمادگی مردم کاهش پیدا کند، گرفتار این بیماری می‌شویم و همه کشور متضرر می‌شود.

خدمت دهی منوط به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است

او بیان کرد: مسئولان مربوطه هر کدام مسئولیتی دارند؛ خواهش می‌کنم از کمیته امنیتی- اجتماعی و کمیته بهداشتی ابلاغ کنند ادارات دولتی اگر می‌خواهند خدمت بدهند و اگر کسی می‌خواهد وارد اداره شود، آن هم جایی که جمعیت شلوغ و رفت و آمد است؛ بانک یا اداره دولتی یا شهرداری، باید از ماسک استفاده کند، اگر نکرد به او خدمت ندهند؛ یعنی باید ابلاغ شود خدمات منوط به مراعات پروتکل‌های بهداشتی است.

روحانی در ادامه با اشاره به اینکه اگر کارمند در اداره‌ای شلوغ بدون ماسک می‌آید، باید غیبت بزنند و او را برگردانند، گفت:  لااقل نسبت به ادارات دولتی و جا‌هایی که به هر حال متعلق به خودِ دولت یا شبه دولت است مثل بانک‌ها، شهرداری‌ها، این‌ها را باید الزام کنیم و قدم به قدم جلو بیاییم تا خدمات الزام شود؛ در مترو که شلوغ است بدون ماسک اجازه ندهید سوار مترو شوند. ارائه خدمت مترو منوط به این است که طرف ماسک بزند، خدمت اتوبوس منوط به این است که طرف ماسک بزند؛ خدمات منوط می‌شود و در این راه خواهش می‌کنم هم ضابطین قوه قضاییه هم خودِ قوه قضاییه در جا‌هایی که لازم است دادستان‌های محترم یاری و کمک کنند تا بتوانیم از این مقطع با کمک هم عبور کنیم؛ جا‌هایی هم هست که به هر حال اتحادیه‌ها و اصناف آن‌ها مسوول هستند؛ آن‌ها باید بیایند در بازار و پاساژ‌ها و نگذارند.

رئیس جمهور اظهار کرد: آن دستورالعمل اصلی که الان تاکید می‌کنند و در همین جلسه هم تاکید شد، مساله فاصله‌گذاری و ماسک و نرفتن به اجتماعاتی مثل مراسم عزا و عروسی در مکان‌های سرپوشیده است. این‌ها جزو مواردی است که همه مسوولین محترم اصرار و تاکید می‌کنند. روند ما اینطور بود چیزی که می‌خواستیم ممنوع کنیم می‌گفتیم مثلا این کار در کشور ممنوع است؛ کم کم به این نتیجه رسیدیم که بعضی چیز‌ها را لازم نیست در سطح کشور ممنوع کنیم، برای اینکه این مشکل در یک استان است و ربطی به کشور ندارد.

او افزود: ممنوعیت‌ها بر اساس قرمز و یا سفید بودن استان‌ها اجرا شد و همانطور که در جلسه هم گفته شد هیچ‌کدام این‌ها ثابت نیست استانی سفید ممکن است قرمز شود و استانی قرمز ممکن است در دوره‌ای سفید شود. مثل رنگ فرش‌های تقلبی است و با یک بار شستن رنگ آن می‌رود و این ثابت نیست که برای همیشه قرمز بماند و ممکن است سفید شود و سفید ممکن است، قرمز شود و همه در حال تغییر و تبدیل است. بعد معلوم شد که ما حتی استان‌ها را نباید ملاک قرار دهیم برای اینکه در یک استان ۵ شهرستان آن درگیر است و بقیه مشکل ندارد که باید در همان ۵ شهرستانی که درگیر است، متمرکز شویم و الان قاعده ما این است، مواردی که قبلا جزو لیست ۳ و ۴ بود که معمولا مثل رستوران‌ها، همایش، تالار‌های پذیرایی، باشگاه‌های ورزشی، مساجد و مصلی‌ها و جا‌هایی که الان ستاد استانی اعلام می‌کند و می‌گوید شرایط این ۵ شهرستان قرمز است و کمیته‌های ما موافقت می‌کنند که در جلسه ستاد‌های کرونا در پنجشنبه تصویب کردیم که هر کجا این چنین بود حداقل برای یک هفته ممنوعیت را اعمال کنند و اگر لازم شد باز آخر هفته بررسی کنند و ممنوعیت را هفته دیگر ادامه دهند تا وقتی که شرایط عادی شود.

رئیس جمهور تصریح کرد: خیلی مهم است که مشاغل را بیشتر مدنظر قرار دهیم. اگر یک رستورانی همه پروتکل‌های بهداشتی را مراعات می‌کند، بگذاریم به کار خود برسد و کاری نداریم و اگر رستورانی مراعات نمی‌کند، تذکر می‌دهیم، یکبار، دوبار، سه بار و اینجا باید کاری کنیم که یک هفته یا ۱۰ روز ببندیم تا موظف شود. باید همه سه گروه خدمت دهنده، خدمت گیرنده و مکان خدمت، بهداشتی باشد و پروتکل را مراعات کند. در خدمت دهنده، کاسب یا مسئول رستوران است که باید مراقبت کند و در خدمت گیرنده هم عمدتا مردم هستند که هر سه باید مراعات کنند تا بتوانیم از این شرایط سختی که داریم عبور کنیم.

روحانی ادامه داد: البته دولت یک سری وظایفی دارد و به شدت دنبال می‌کند، دولت بسیاری از کار‌ها را الکترونیک می‌کند و دولت الکترونیک را با سرعت پیش می‌بریم. جا‌هایی که لازم بوده و مراجعه کننده داریم، مراجعه‌ها را کم می‌کنیم و از طریق دولت الکترونیک یک الگوی جدیدی در خدمت رسانی به مردم ایجاد می‌کنیم. خرید اینترنتی را باید سرعت ببخشیم و به این بخش‌ها باید کمک کنیم و همزمان باید مسافرت‌ها به حد ضرورت باشد و کاهش پیدا کند.

او بیان کرد: جا‌هایی که احساس خطر می‌کنیم یا در شرایط هشدار هستیم برخی از محدودیت‌ها را برای مدت زمان کوتاه می‌توانیم برگردانیم. حساسیت مردم نباید کاهش پیدا کند، یک مدتی این ویروس مقداری آرام‌تر و یا فعالیت آن کم شده بود و متاسفانه مردم فکر کردند دوره آن تمام شده و خبری نیست و این احساس خطر از بین رفت؛ احساس خطر باید دوباره برگردد و پروتکل‌ها همه باید رعایت شود. در اینجا به کمیته بهداشتی و کمیته اجتماعی- امنیتی می‌گویم راجع به آن‌هایی که بیماری را مخفی می‌کنند فکری کنند و طرحی بیاورند که در جلسه تصویب کنیم. مخفی کردن بیماری یک نوع تجاوز به حقوق دیگران است یعنی من که بیماری خود مخفی کرده و نمی‌گویم و به خانواده، دوست، همکار و همه افراد حاضر در خیابان نزدیک می‌شوم و با آنان بدون زدن ماسک حرف می‌زنم، به حقوقشان تجاوز می‌کنم.

رئیس جمهور اظهار کرد: وقتی مبتلا هستم اولا نباید بیرون بیایم و اگر هم ضرورت بود باید ماسک بزنم، فاصله را مراعات کنم و به طرف بگویم به من نزدیک نشود و این اشکال ندارد. این فرهنگ را باید جا بیندازیم که افراد مبتلا در اداره، اجتماعات و جا‌های مختلف بیماری خود را بگویند و اگر کسی هم فهمیده باید این را اعلام کند تا اینکه بتوانیم از این مشکل عبور کنیم؛ و نکته آخر که امروز هم روی آن تاکید شد، این است که اجرای این دستورالعمل‌ها نیاز به نوعی ضمانت اجرا دارد در ادارات شاید آسانتر است و با یک مصوبه می‌توانیم جلوی آن‌ها را بگیریم و برای ارائه خدمت در مترو و اتوبوس‌ها نیز آقای وزیر و همه شهرداری‌ها در سراسر کشور تلاش خود را به کار می‌گیرند و هر جا نیز که لازم و الزامی بود از نیروی انتظامی و بسیج استفاده می‌کنند.

روحانی در پایان گفت: از فردا وقتی که می‌خواهیم وارد یک مکان سرپوشیده جمعی شویم زدن ماسک الزامی است؛ بنابراین نباید در همه آن جا‌هایی که گفته شد به کسی که دارای ماسک نیست، خدمت بدهیم. همه این‌ها را باید مراعات و به همدیگر کمک کنیم. امروز هم در جلسه گفته شد که یکی از موثرترین اقدامات ماسک است بنابراین، این اقدام موثر مورد تاکید را باید مورد توجه قرار دهیم. می‌خواهم از همه محققین که برای یافتن دارو و یا واکسن این بیماری تلاش و کار می‌کنند، تشکر کنم و امیدوارم این تلاش‌ها ادامه یافته و به نتیجه مثبتی برسد.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۹۸
در انتظار بررسی: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خخخخخخخخ امان از این دولت غیبت بزن بابا مگه با این پولی که میدین میشه زندگی کرد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حالا چرا عار بدونیم چه حرفا گرفتنش کلاسم داره طرف نوشته منم‌کرونا گرفتم انگار کره ماه رو فتح کرده خخخ
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آخه وقتی کسی مبتلا میشه از ترس اینکه همه ازش کناره گیری میکنن دیگه پنهان میکنه که مبتلا شده به خاطر همین اینجوری گفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ماسک رو نمیگیم رایگان ارزون کنین همه بزنن ماسک یکبار مصرف دونه ای 1200 تومن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
به ادارات هم تذكر بدين پرده پلاستيكي كشيدن و خودشون جلوي پنجره هاي باز كار ميكنن ولي اونور پرده نه پنجره اي هست كه هوا عوض بشه و نه هواكشي و ملت رو تو هم چپوندن تا همه از هم كرونا بگيرن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شيلد بمراتب از ماسكاي معمولي و پارچه اي مؤثرتر و و بهتره چون از چشم و صورت هم در مقابل ذرات خيلي خيلي ريز پرتاب شده از دهن مردم جلوگيري ميكنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
شيلد بمراتب از ماسك بهتره
جمشید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
سکه ده میلیونی چی؟ عاره یانه؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اون که افتخار دولت تدبیر و امیده با زحمت سکه رو کشونده به 10 میلیون باید بهش جایزه نوبل بدن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
باسلام. بجای شعار کار تو درست انجام بده قبل ازانکه دیر بشه...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ماسک بزن جناب روحانی
پاسخ ها
من
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
خودت چرا نمی زنی روحانی؟
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۴:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
درسته که واکسن کرونا ساخته شده؟
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۱:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
مادر من اسفندماه کرونا گرفته. کل خانوادمون کرونا گرفتن. فقط من رفتم دکتر.
ولی با این وجود مادر نه تنها ابتلای خودش رو کتمان میکنه بلکه میگه تو هم کرونا نگرفتی و دکترا اشتباه کردن!. مگه الکیه هر کی کرونا بگیره میمیره!.
تا برگ آزمایش کرونا رو دست امثال مادر من ندید باورشون نمیشه کرونا گرفتن.
تست کرونا باید اجباری میشد تو ایران.
ناشناس
|
Germany
|
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
همه چیز را گران کردید خجالت بکشید . .نمیشه مرغ خرید گوشت که ارزونی خودتون.فقط بلدی شعار بدی حقیقت بگو.پولی نمانده دلار۲۲ هزار تومن دلار ۷ تومنی یادمه ۷۰ ریال.خدا حافظ روزهای خوب خدا حافظ
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
همه ش تقصیر خونواده ی متوفی باید شعور داشته بشن اگهی ترحیم تشییع جنازه نزنن یا پیامک اگه جون بقیه واستون مهمه ایکارو نکنید مردم همش ب ماسک نیس میزنید میگید بریم مراسم ول کنید جون خودتون و بقیه مهمتره یا مراسم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
رئیس جمهور الان دارن کار وزیر بهداشت رو انجام میدم این معنیش چی میشه جاشون عوض شده یا رئیس جمهور دارن کمکتون میکنم چون وظایف خودشون سبک هستش.
روح الله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یه جلسه هم برای مبارزه با گرانی بزارید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تالار روببند مارو عروسی دعوت کردن خدا نگذره ازتون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
پس چرا ماهمش صادر میکنیم فکر ملت خودمون باشیددددد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا مجلس وزیر اقتصاد و استیضاح نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
حسن آقا حسن آقا؟؟
میشه بیدار بشید ؟؟
دلار شده21000
باقرخان سالار ملی
|
Germany
|
۲۲:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جناب روحانی چطور وقتی شما نیاز به کمک مردم دارید در خیابانها چادر میزنید و مردم از جان و دل مایه می گذارند و کمک میکنند حالا نمیشه در هر شهر یکی دوتا چادر بزنید و ماسک رایگان در اختیار مردم بگذارید و مردم فهمیم و باشعور ایران حتما ماسک میزنند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
همکارم مشکوک میگم چرا آمدی میگه اضافه کارم کم میشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای روحانی خبر داری مملکت چه خبر هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای شریعتی استاندار خوزستان را بگذارید مسوول ستاد مدیریت کرونا تا مشکلات سریعتر حل گردد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
خطر ناک تر از کرونا قیمت دلار و سکه هست کرونا بدبخت یک عهده رو میکشه ولی قیمت دلار و سکه همه بدبخت میکنه و کشنده تر هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
لطف کنید دستور بدید ماسک توزیع کنند بین کارمندان آنهم به تعداد کافی. وگرنه من که می رم ماسک بخرم همه میگن تموم کردیم اداره هم بیام باید سین جیپ بشم. این که نه درسته و نه منطقی، اداره هم سهمیه ماسک رو درست توزیع نکنند خیلی ناجور میشه پس دستور توزیع ماسک هم بدهید لطفا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا قیمت ارز که مستقیما با معیشت مردم گره خورده رها شده است ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کرونا گرفتن عار نیست بسم الله
گرونی عار نیست هر ثانیه گرونتر میکنید
مردن عار نیست هر روز هموطنان میمیرند
ماشین بی کیفیت عار نیست خدا تومن قیمت کیفیت زیر صفر
دروغ گفتن عار نیست
اختلاس و حق مردم خوردن عار نیست
لطفا بفرمائید چی عار است
ناشناس
|
France
|
۲۰:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
گرانی را کی باید نظارت کند گرانی اجناس خیلی آزار دهنده شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا خودت نمیزنی????
ناشناس
|
United States
|
۲۰:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دولت کرونا را با انفولانزا استباه گرفته بود
V. B
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای رئیس جمهور ، خود شما با ماسک بیگانه ای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
گرانی بیداد میکنه الانم تو اینترنت نوشته روغن ۱۲ درصد گرون شد، کی مسئوله؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
جلوی قیمت ها رو بگیر.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
یعنی یه کرونا نتونستید کنترل کنید مملکت خو دیگه محاله بتوانید مدیریت کنید، از رو باد هوا تصمیم می گیرید تا علم و منطق
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
با سلام.بنظر آقای ریس جمهور در جریان امور کشور قرارندارند و خبری از گرانی ثاتیه ای ندارند.الان کرنا اولویت دوم مردم می باشد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای محترم کشور فقط کرونا نیست! چرا بازار را کنترل نمی کنی؟ چرا اینقدر در مورد مسایل اقتصادی مردم کند و نابلد هستی؟ چرا به وضع معاش قشر ثابت بگیران توجه نداری؟ چرا جنابعالی و دولتت خود شیفته هستید؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای رییس جمهور اولین غیبت را شما باید بخورید...چون هیچ وقت ندیدیم ماسک بزنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا خودت ماسک نمیزنی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
این رییس جمهور زندگی را بر مردم حرام کرده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
با ملت می جنگی یا با آمریکا
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
با ملّت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگه خدا شب را نیافریده بود تا حالا با این بازار که قیمتها برای یک لحظه ایست قیمت وجود ندارد قیمتها 100 برابر بیشتر شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اگه خدا شب را نیافریده بود تا حالا با این بازار که قیمتها برای یک لحظه ایست قیمت وجود ندارد قیمتها 100 برابر بیشتر شده بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
هواکش = قاتل کرونا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
عجب...............
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
قرنطینه شهری رو شروع کنید تا همه نمردن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا مجلس ورود نمی کند دولت زندگی مردم را نابود کرد کسی تو این کشور جلوی این هرج مرج بگیرد این همه ساز مان ارکان که سال تا سال حقوق می کیر نند چرا الان که این وضع پیش آمده ورود نمی کنند بس کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
تا 1400 با روحانی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۳:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
عمو مجلسم عین همینه
حمدالله سعیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سلام من یک کارمندم با این اضافه حقوقها که به نسبت تورم هرساله هیچی نیست و از زمان روی کار آمدن دولت تدبیر و امید!!!!! هم که هرسال سازمانها دارن مزایای شغلی مارو به بهونه های مختلف یک سال کرونا یک سال کمبود برق از اضافه کاری و پول ناهار و غیره میزنن من باید از کجا بیارم در 8 ساعت کاری بغیر از اضافه کاره اجباری بدون مزد روزی 4 تا 5 عدد ماسک حداقل 3 هزار تومنی بخرم بزنم اداره هم که هر دو هفته یک بار یک ماسک میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرااستعفا نمیدی؟به والله قسم داری خیانت میکنی
دلار ۲۱ هزارت
طلا ۹۱۰هزارت
سکه ۱۰میلیون ت
استعفااااا بده
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
داداش کجای کاری حالا مونده تا 1400
مگر مردم نمی گفتن تا 1400 با روحانی!!!!!!!!!!!
اینم نتیجش.
از ماست که بر ماست.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
خدا مرده هاتو بیامرزه گل گفتی گرونی کم بود کرونا انداختن ب جون مردم روزی ۱۵۰ نفر داره جون میده دولتم عین خیالش نیس
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کرونا بگیریم بمیرم تو این کشور سراسر غم و فقر و بدبختی و گرانی راحت شیم از شر شما ها
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
وقتی حقوق بازنشسته بعد 30 سال کار از حقوق یه کارمند چند سال کار کمتر چی باید گفت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ایشون تو ایران زندگی میکنه؟؟
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
با این جریمه کردن و ماسک زدن، اوضاعمون دیگه دس شد هان؟؟؟؟؟؟
حالا تو این هیری بیری، تو رییس جمهور مییای میگی هر پشت بام یک ذخیره گاه خورشیدی؟ مردم بیان برق تولید کنن دولت میاد میخره؟
تو رو خدا بروووو.بیچارمون کردی. اوضاع اقتصاد رو که اصلاح نمیکنی.پس خواهشا هرچند وقت یه بار نیا ازین نظرات چگونه بده.
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سلام
چرا رئیس جمهور ماسک نمی زنه.بهش بگید.کسی که به مردم میگه خودش عمل نمیکنه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
امروز سکه ده میلیون رو رد کرد. دلار هم 21000 علی برکت الله...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
روحانی در جلسه ستاد مقابله با کرونا:
کارمندانی که ماسک نزنند، غیبت می‌خورند
اگه اینطوری حساب کنیم که خودت چرا ماسک نزدی ؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
با سلام ، ماسک در بازار کم است. باید به کارمندان روزی یک ماسک بدهند تا در محیط کار استفاده کنند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دلار داره میره برا 30000، فقط بگو ماسک بزن
ایرانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
محض رضای خدا تز نده.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
چرا آقای روحانی خودشون ماسک نمیزنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دلار ۲۱ هزار تومان
airbus
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دارا یکم و سهام عدالت چرا نمیاد تو پرتفوی؟ این چه ازاد کردنه سهامه چه مدیریت مستقیمیه ؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کرونا رو ولش کن فکری به حال قیمتا بکن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
قرار بود استانهای با وضعیت قرمز تعطیل بشه پس چرا هرمزگان تعطیل نشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
شرایط وسایل حمل و نقل عمومی چی شد؟ کی باید جلوی دستفروش ها رو با اون کیسه های آلوده شون بگیره. من با 1881 تماس گرفتم میگن ما نمی تونیم با دستفروش ها برخورد کنیم باید دادستانی وارد عمل بشه. یک نفر به داد مسافران مترو برسه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آنقدر از بروبچه ها و نوچه هاتون چپوندین داخل این اداره ها که اگر از هر ده نفر یک نفر سرکارش بیاید باز اضافی است.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
ببخشید بروبچ اونور آب تشریف دارن
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اصلا با این وضعیت ۲/۳ برابری دوران شروع کرونا باید برن سر کار ؟؟؟؟ خوب میگفتید فرانسه و المان محدودیت هارو برداشتن دوباره میرن سر کار
الان که دوباره تعطیل کردین نمیگید ها ؟ بازار ها تعطیل ولی کارمندا باید برن :/
این دولت رو باید با صهیونیست ها مقایسه کرد ملت هم مردم فلسطینن
هرچند شما بدتر هستید .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دمت گرم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
حرف دل همه رو زدی. والا که ظلم میکنن
S
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
اصلا با این وضعیت ۲/۳ برابری دوران شروع کرونا باید برن سر کار ؟؟؟؟ خوب میگفتید فرانسه و المان محدودیت هارو برداشتن دوباره میرن سر کار
الان که دوباره تعطیل کردین نمیگید ها ؟ بازار ها تعطیل ولی کارمندا باید برن :/
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
معمولا كارمندا از ارباب رجوع ميگيرن و ارباب رجوع هستند كه اگه ماسك نزنن بايد بكننشون بيرون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بیا وضع اقتصادی رو درست کن
دلار 200000 ریال
سکه 9000000 ریال
مسکن حداقل متری 20000000 ریال
لوازم منزل سر به فلک
برنج خارجی کیلوی 150000 ریال
میوه حداقل 100000 ریال
از کجا بگیم شما که اون بالا بالا هستی و از خرج خبر نداری

7 سال برجام این سال آخری هم کرونا
کاری دیگه نداری
کی 1400 میاد ما از دستت راحت بشیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
این قیمتها مال نیم یاعت پیش هست حالا برو ببیین چه خبره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
این قیمتها مال نیم ساعت پیشه حالا برو ببین چه خبره
میلاد
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سکه شد 10 تومان کجای کاری.....
مهرداد کرمی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۰۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سکه ده تومن رو رد کرده
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
کاش ریال بود تومنه
ناشناس
| United States |
۲۰:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
دلار=20نان
سکه=9000نان
اقتصاد عالیه
پیمان اشراقی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
سلام آقای روحانی ،

امروز یکی خبر داد ، که چشم هایت سالم است و شد آنچه شد ،
خدا روز قیامت او را بی حساب وارد بهشت کند .
ناشناس
|
Romania
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بابا بیا برو بیچارمون کردی سال ۱۴۰۰زودتر بیاد از دستت راحت شیم
پاسخ ها
سیب
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آخ خ خ.....که حرف دل همه ی ملت رو زدی.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
نمیدونم آخه چرا استعفا نمیده، چرا مجلس استیضاح نمیکنه تا عزل بشه، بابا پدرمون درامد روز و شب واسمون نمونده. به کدام بدبختیمون بنالیم؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
آقای روحانی بازرس هاتون رو بفرست ادارات از کارمندانش سوال کنن چند وقته حقوق نگرفتید.
بعد یقه کارمند رو بگیر بگو ماسک بزنید از کجا بیاره ماسک و الکل و مواد ضدعفونی بخره حقوق کارمنداتون رو بدید بعد شلاق بگیرد دستتون.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
به خاطر شما بود که مردم گرفتار شدند حالا خودت تو سایه ایستادی فقط حرف میزنی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
غایب بزرگ!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
هر كي بدونه و نگه بايد به جرم قتل عمد فورا اعدام بشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
حتی اگه اون کس فرزند یا برادر یا پدرت باشه؟؟؟
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
خب گفتی هرکی باشه ولا گناه بقیه چیه
ممدم ممد
| Iran, Islamic Republic of |
۰۲:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
حتی اگه نزدیک ترین کسم باشه.قانون باید اجرا بشه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۸:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۵
ناشناس
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۴
بله
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر