کد خبر: ۷۴۱۱۴۸۸
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۰۱
کد خبر : ۷۴۱۱۴۸۸

بختیاری گفت: فدراسیون کونگ فو معیار انتخاب نماینده ورزشکاران در مجامع عمومی را شفاف اعلام نمی‌کند.

کژال بختیاری قهرمان کونگ فو کشورمان در گفت و گو با خبرنگار کشتی و رزمی گروه ورزشی باشگاه خبرنگاران جوان، در مورد شرایط این روزهای خود عنوان کرد: از ابتدای اسفند تا خرداد ماه باشگاه‌ها تعطیل بود و به صورت انفرادی تمرینات را دنبال می‌کردم. پس از اوج گیری ویروس کویید ۱۹ از این اتفاق متضرر شدم، اما شرایط رفته رفته در حال بهتر شدن است.

//////

با برگزاری مسابقات لیگ موافقم

او درباره احتمال از سر گیری مسابقات لیگ کونگ فو بیان کرد: آخرین دوره‌ای که لیگ کونگ فو برگزار شد، اوزان به صورت میکس و در ۳ وزن مختلف به رقابت پرداختند و شرایط خودم به گونه‌ای بود که امکان افزایش وزن نداشتم. نهایتا، چون در حیطه‌ مربیگری هم فعال هستم، تیمی را به لیگ معرفی کردم. نیم فصل اول مربیگری تیم شمال غرب تهران را بر عهده گرفتم و به عنوان قهرمانی لیگ رسیدیم و در نیم فصل دوم با تیم هیئت استان تهران همکاری کردم و به مقام سوم رسیدیم که تجربه خوبی برای ما بود.

بختياری افزود: برگزاری لیگ بازیکن را پرورش می‌دهد و محک زنی بالایی دارد. لیگ قطعا بهتر از مسابقات انتخابی تیم ملی است که تنها سالی یکبار برگزار می‌شود. با توجه به شرایطی که ویروس کرونا برای ما رقم زده است با برگزاری مسابقات بیشتر از تعطیلی آن موافقم.

بازیکنی که حق رای دارد، سابقه اعزام با تیم ملی را ندارد

بختیاری درباره غیبتش در مجمع عمومی عنوان کرد: من مدتی را برای ادامه تحصیل در خارج از کشور سپری می‌کردم و در آن مدت مسابقات انجمن توآ برگزار شد که یکی از بازیکنان در این مسابقات به دلیل نتایج ضعیف کنار رفت، اما در اتفاقی عجیب همان سال به عنوان ورزشکار برتر توسط انجمن توآ معرفی شد. علاوه بر سال‌های ۹۴ و ۹۵ و همچنین ۹۶ که در دور دوم مسابقات انتخابی اول شدم، در مسابقات انتخابی سال ۹۷هم علی رغم عمل جراحی سنگین ناشی از مصدومیتم در ورزش در مسابقات شرکت کردم و اول شدم. در مسابقات قهرمانی سال ۹۸ من خارج از ایران بودم و شرایط حضور در مسابقات انتخابی تیم ملی را نداشتم، اما با سختی زیاد خودم رو به مسابقات انتخابی تیم ملی رساندم و باز هم با اقتدار اول شدم و در بازی فینال برابر نماینده بانوان و فنی‌ترین بازیکن فدراسیون و ورزشکار برتر انجمن توآبازی کردم و برای بار سوم این بازیکن را شکست دادم.

ملاک انتخاب نماینده ورزشکاران بانوان در مجامع عمومی فدراسیون چیست؟

او ادامه داد: ملاک اگر بحث مقام و تعداد قهرمانی باشد باز هم این شخص نباید نماینده می‌شد. دلیل موجهی برای این مورد نیست.  من علت را جویا شدم. اعلام کردند دلیل این موضوع این است که هیئت استان از من راضی نیست، در صورتی که چند سالی است به دلیل ادامه تحصیل از استان محل تولدم خارج شده ام، اما همچنان از طرف استان خودم در مسابقات تیم ملی شرکت می‌کنم. من وقتی برای این استان هر سال مدال طلا می‌آورم چطور ممکن است رضایت آن‌ها را جلب نکرده باشم؟

او افزود: همیشه در چارچوب اخلاق ورزش کرده ام و غیر از این ممکن نبود. چگونه باید بدون اینکه مربی و تمرین تیمی داشته باشم با همه سختی ها در مسابقات موفق عمل کنم؟ دلیلی که مسئولان به من اعلام کردند خود آنها را هم قانع نمی کند.

قهرمان کونگ فوی آسیا: دلیل موجهی برای غیبتم در مجامع عمومی فدراسیون کونگ فو پیدا نمی‌کنم

طرح استعدادیابی کونگ فو را در برنامه دارم

بختیاری درباره استعداد‌های گمنام کونگ فو اظهار کرد: برخی از قهرمانان هستند که به دلیل شرایط مالی استعدادهای آنها از بین می‌رود و من قصد دارم طرح استعدادیابی رایگان اجرا کنم و این کار کاملا رایگان است. تحت نظر ما استعداد‌ها شروع به فعالیت می‌کنند. حتی در زمینه پزشکی هم خدماتی را به آن‌ها ارائه می‌دهیم تا این استعداد‌ها زیر نظر ما بدون هیچ هزینه‌ای ورزش کنند.


بيشتر بخوانيد: 


انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر