کد خبر: ۷۴۱۲۲۱۹
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۲۰
کد خبر : ۷۴۱۲۲۱۹

شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: قبرستان ستارخان با ۳۵ هزار مترمربع وسعت به پارک و فضای سبز تبدیل می‌شود.

قبرستان ستارخان تبریز به پارک تبدیل می‌شود

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، وظیفه شناس شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: قبرستان ستارخان با ۳۵ هزار مترمربع وسعت به پارک و فضای سبز تبدیل می‌شود.

 وظیفه شناس افزود: این قبرستان از چند سال قبل متروکه شده بود و مشکلات اجتماعی و زیست محیطی زیادی برای اهالی این محدوده ایجاد کرده است بنابراین با ساماندهی آن به فضایی عمومی برای استفاده شهروندان این محدوده تبدیل می‌شود.

او گفت: پس از ساماندهی این قبرستان با ایجاد فضای سبز، گلکاری و درختکاری در آن، این محل به عنوان تفرجگاه مورد استفاده عموم مردم قرار می‌گیرد.

شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: در ساماندهی قبور برای بازماندگانی که خواستار سنگ قبر برای اموات خود هستند که در این محل دفن شده است، سنگ قبر‌های ۲۰ در ۳۰ نصب می‌شود.

وظیفه شناس، با اشاره به وجود چند مزار شهدا در این قبرستان، گفت: این مزار‌ها نیز ساماندهی و کف سازی شده و به فضایی مناسب و در شان شهدا تبدیل می‌شود.

او گفت: با ساماندهی این قبور و تبدیل قبرستان به پارک، پس از سال‌ها قبرستان ستارخان به فضایی مناسب برای استفاده خانواده‌های شهدا و دیگر اهالی این محدوده پرتراکم تبدیل می‌شود.

شهردار منطقه ۱۰ تبریز گفت: در این محدوده پرتراکم شهری با خانه‌های کوچک، حدود ۵۰ هزار نفر زندگی می‌کنند و پیش از این فضایی مناسب برای استفاده آن‌ها وجود نداشت.

وظیفه شناس، با بیان اینکه این پارک تا مهر امسال به بهره برداری می‌رسد، افزود: از این پارک در زمان بحران برای اسکان اضطراری مردم و در زمان‌های عادی نیز به عنوان تفرجگاه و فضای سبز استفاده می‌شود.

کلانشهر ۱.۹ میلیون نفری تبریز دارای ۱۰ منطقه شهرداری است.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ