کد خبر: ۷۴۱۲۳۰۸
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
کد خبر : ۷۴۱۲۳۰۸
گروه : ایلام » ایلام
معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام مطرح کرد؛

نوذری از گام بلند پالایشگاه گاز ایلام در سال جهش تولید خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ایلام ؛ محمد نوذری معاون سیاسی، امنیتی استانداری ایلام پس از بازدید فرمانداران شهرستان‌های تابعه استان از شرکت پالایش گاز ایلام  با اشاره به اینکه این واحد صنعتی در سال جهش تولید قدم‌های خوبی برای افزایش تولید برداشته است، گفت: عملکرد پالایشگاه گاز ایلام مطلوب است و انتظار می‌رود در ادامه مسیری که انتخاب کرده، بتواند شعار نامگذاری سال جاری را عملیاتی کند.

نوذری افزود: پالایشگاه گاز ایلام با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز علمی دانشگاهی استان و با به کارگیری و تقویت پیمانکاران بومی، نقش بسزایی در توسعه پایدار استان ایلام دارد.

تو اظهار کرد: با ایجاد پالایشگاه گاز ایلام و به تبع آن احداث پتروشیمی، صنایع پایین دستی نیز فعال می‌گردند و از این طریق که زنجیره ایی از فرصت‌های اشتغال را در استان به وجود خواهد آورد.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار ایلام بیان کرد: موقعیت استراتژیک این پالایشگاه به عنوان تنها پالایشگاه گاز غرب کشور، شرایط مناسبی را پدید می‌آورد که محصول گاز شهری حتی در فصل زمستان و سایر مقاطع پرمصرف سال به آسانی در اختیار مصرف کنندگان گاز این پالایشگاه اعم از خانگی و صنعتی در استان ایلام و استان‌های همجوار قرار گیرد.

همچنین در این بازدید روح اله نوریان مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه این پالایشگاه در راستای تحقق نامگذاری سال جاری قدم‌های مثبتی برداشته است، گفت: در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته گاز ورودی ۱۵ درصد و گاز تزریقی به خط سراسری بیش از ۲۰ درصد افزایش یافته است.

نوریان با بیان اینکه میعانات گازی ۶ درصد در این مدت افزایش یافته است، افزود: گوگرد مایع ۲۱ درصد و گوگرد پاستیلی ۱۶ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

او از افزایش فروش میعانات گازی در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اعلام کرد: گوگرد پاستیلی ۱۴ درصد و LPG ارسالی به عسلویه و پتروشیمی ایلام بیش از ۳۶۰ درصد در سه ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه افزایش یافته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه این پالایشگاه تلاش خواهد کرد تا نامگذاری سال جاری در این مکان صنعتی تحقق پیدا کند، اضافه کرد: در راستای مسئولیت‌های اجتماعی، پیشگیری و مبارزه با شیوع بیماری کرونا، جلوگیری از حوادث و ... نیز اقدامات قابل توجهی انجام شده است.

نوریان افزود: پالایشگاه گاز ایلام با توجه به داشتن ترش‌ترین خوراک در بین پالایشگاه‌های گازی، ایمنی در انجام فعالیت‌ها را در اولویت قرار داده است.

او بیان کرد: ارسال سه محصول گاز اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی پالایشگاه گاز ایلام در انتظار راه اندازی قریب الوقوع واحد SRU و اولفین پتروشیمی ایلام می‌باشد و درحال حاضر گاز اتان به خط سراسری تزریق می‌شود، میعانات گازی از طریق تانکر به مبادی مصرف در کشور و بخشی از گاز مایع خام از طریق کپسول‌های مخصوص به عسلویه ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در سال گذشته ۳۲ هزار مگاوات برق به شبکه سراسری برق تزریق شده است، ادامه داد: پیش بینی می‌شود که امسال هم براساسِ برنامه ریزی انجام شده برای جلوگیری از خاموشی به استان کمک شود.

نوریان عنوان کرد: در تعمیرات اساسی پیش رو نیز تمهیدات لازم برای پیشگیری و کنترل شیوع کرونا اندیشیده شده ودستورالعمل‌های ابلاغی نیز مطابق رویه چند وقت اخیر جاری است.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ