کد خبر: ۷۴۱۳۷۲۹
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۰
کد خبر : ۷۴۱۳۷۲۹

رییس قوه قضاییه نسبت به کوتاهی برخی از مسئولان در انجام وظایف قانونی خود در خصوص حادثه نطنز و کلینیک سینا مهر واکنش نشان داد.

واکنش رئیسی به کوتاهی برخی مسئولان در نطنز و کلینیک سینا مهربه گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،حجت الاسلام و المسلمین رییسی رییس قوه قضاییه در واکنش به گزارش‌های مطرح شده در جلسه شورای عالی قوه قضائیه درخصوص کوتاهی برخی مسئولان در انجام وظایف قانونی خود در حادثه مرکزپزشکی سینا مهر و حادثه نطنز گفت: سیاست قطعی دستگاه قضایی پیگیری و مواخذه مسئولی است که به وظایف خود عمل نکرده است.

وی افزود: به سازمان قضایی نیرو‌های مسلح، سازمان بازرسی و دادستانی گفته ام که طبق قانون باید مدیرانی که به مسئولیت خود عمل نکرده اند را مواخذه کنند.

رییس قوه قضاییه با بیان اینکه گاهی ترک فعل‌ها از انجام برخی اقدامات پر ضررتر است، گفت: عدم مدیریت بازار و نوسان قیمت‌ها مردم را آزرده کرده است و برای ایجاد ثبات در بازار نیاز به کارجهادی و طرح جامع اقتصادی داریم.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی گفت: بی انضباطی مالی به کشور آسیب می‌زند؛ نباید منابع کشور در اختیار افراد بی صلاحیتی قرار بگیرد که به تعهدات خود عمل نمی‌کنند.

وی تاکید کرد: هم به تخلفات ارزی صادرکنندگان و واردکنندگان متخلف باید رسیدگی شود هم نام آن‌ها باید افشا شود.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی در جلسه شورای عالی قوه قضاییه با تشکر از زحمات همکاران دستگاه قضا بابت رسیدگی جهادی به پرونده‌های قضایی همزمان با شیوع کرونا گفت: تلاش همکاران دستگاه قضایی که با وجود شیوع بیماری کرونا و مشکلات ناشی از آن تلاش می‌کنند تا پرونده ‎های مردم به موقع رسیدگی شده و دچار اطاله دادرسی نشود قابل تقدیر است.

رییس قوه قضاییه رعایت مسائل بهداشتی در سراسر کشور و در جریان رسیدگی به این پرونده ‎ها را یک ضرورت دانسته و گفت: همکاران قضایی در سراسر کشور به نحوی اقدام کنند که هم کار مردم راه بیافتد و هم سلامتی مردم و کارکنان دستگاه قضا تامین شود. تامین سلامت مراجعه کنندگان و همکاران قضایی برای ما اولویت است و در این زمینه هر اقدامی که از جانب مرکز لازم باشد انجام خواهیم داد.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی به شرایط اقتصادی این روز‌های کشور نیز اشاره کرده و گفت: آنچه که این روز‌ها موجب رنجش مردم شده عدم مدیریت بازار، عدم مدیریت قیمت ‎ها و نوسانات بازار است. اما این اولین کار دشمن نیست و بار‌ها دیده شده دشمن از طریق اخلال در نظام ارزی و پولی کشور به دنبال دشمنی کردن است.

رییس قوه قضاییه افزود: برخی راه حل این مساله را در مذاکره با امریکا و اروپا می ‌دیدند، که البته برای همگان روشن شد که راه نادرستی است و باید به دستان پرتوان مردان و زنان این کشور دل بست. هیچ مشکلی نداریم الا اینکه راهکار آن در درون کشور وجود دارد و این همان اصلی است که رهبر معظم انقلاب در همه این سال‌ ها بر آن تاکید داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی لازمه برون رفت از این شرایط و ایجاد ثبات اقتصادی در بازار را فعالیت جهادی دانسته و ادامه داد: این شرایط تلاش جدی و سریع را می‌ طلبد. وجود طرح‎ هایی برای برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی یک ضرورت است و تبیین این طرح ‌ها برای مردم از ضرورت‌ های بعدی است.

رییس قوه قضاییه گفتگو با مردم و نخبگان اقتصادی و دانشگاهی را شرط لازم موفقیت طرح ‎های اصلاح اقتصادی عنوان کرده و افزود: دولتمردان باید با مردم حرف بزنند؛ باید با نخبگان اقتصادی و دانشگاهی و صاحب نظران گفتگو کرد، هم سخن آن‌ها را شنید و هم با آن‌ها سخن گفت. اگر با مردم دقیق روشن و واضح سخن گفته شود و ابعاد این طرح ‎ها روشن شود، مردم در این رابطه با مسئولین و دولتمردان همراه و همگام خواهند شد.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی یکی دیگر از ضرورت ‎های عبور از شرایط خاص اقتصادی را نیز برخورد با تخلف از ناحیه برخی واردکنندگان و صادرکنندگان دانسته و گفت: وارد کننده یا صادرکننده متخلف فرقی نمی‌‌کند هم برخورد با آن‌ها هم افشاء نام آن‌ها یک ضرورت است که مسئولین بانک مرکزی باید آن را دنبال کنند. مسئولان بانک مرکزی اعلام کردند که دنبال معرفی صادرکنندگان متخلف هستند، اما من معتقدم واردکننده ‌ای که ارز دریافت کرده و کالا وارد نکرده هم باید معرفی شود.

رییس قوه قضاییه بی انظباطی مالی را عامل خسارت به کشور و ایجاد هزینه‎ های اضافی عنوان کرده و تاکید کرد: همه می ‌دانند که امروز دستگاه قضایی نسبت به معوقات بانکی تلاش ویژه‎ ای به کار گرفت و با همت همکاران ما هزاران میلیارد معوقه به نظام بانکی کشور بازگشت، اما همین معوقات با اخذ ضمانت‌ های لازم و پیگیری ضمانت‎ ها، می‌ توانست به معوقه مبدل نشود و زحمت ایجاد نکند.

حجت الاسلام و المسلمین رییسی افزود: دستگاه قضایی مصمم است که با همکاری بخش بانکی اجازه ندهد برخی افراد پولی بگیرند و تعهدات را انجام ندهند و بعد برای کشور مشکل ایجاد کنند. ولی از آن طرف هم دستگاه‎ های مسئول نباید اجازه دهند که اعتبارات به دست افرادی سپرده شود که یا صلاحیت و توانایی لازم برای انجام تعهدات را ندارند و یا تضمینات لازم را نمی‌ توانند بسپارند.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود به برخورد خشونت آمیز دولت آمریکا و برخی دولت‌ های اروپایی با معترضین در این کشور‌ها پرداخته و گفت: شرایطی که در آمریکا و برخی کشور‌های اروپایی وجود دارد مایه ننگ برای دستگاه ‌هایی است که مدعی حقوق بشر و حقوق انسان هستند. این کشور‌ها با بازداشت ‌های پرتعداد و ضایع کردن حقوق اولیه و مسلم مردم کشور‌های مختلف به صورت روشن مشغول ضایع کردن حقوق انسان هستند، اما کسی دم بر نمی ‌آورد. حمایت از مردم عدالت خواه در آمریکا و اروپا وظیفه دستگاه ‌های مدافع حقوق بشر و حقوقدانان آزاد است و باید در دستور کار آن‌ ها قرار گیرد.

رییس قوه قضاییه در بخش دیگری از این جلسه و در واکنش به تذکر یکی از اعضای شورای عالی قوه قضاییه درباره برخی اظهارنظر‌های سیاسی پیرامون شرایط کشور گفت: در تمامی این سال‎ ها این ما مسئولان بوده ‎ایم که گره ایجاد کرده ‎ایم و در شرایط خاص آن جایگاه و شخصیتی که گره گشایی کرده تا مشکلات ساخته شده به دست مسئولان حل شود، رهبر معظم انقلاب بوده است. در این زمینه می‌ توان نمونه ‎های بسیار زیاد حتی در همین یکی دو سال اخیر را مثال زد. اینطور نشود که گره‎گشایی‎ ها نادیده گرفته شود و آن‌ها که مسئول ایجاد مشکلات و گره‎ ها بوده ‎اند، نقصان خود را متوجه آن جایگاهی کنند که همواره گره گشایی کرده است.

در این نشست  حاج محمدی رییس سازمان زندان ‎ها با اشاره به توافق صورت گرفته با بنیاد مستضعفان، از تخصیص ۵۰ میلیارد تومان برای آزادی بیش از ۲۰۰۰ نفر زندانی جرائم غیر عمد خبر داد و افزود: از مقام معظم رهبری بابت این استجازه و از مهندس فتاح بابت همراهی برای تامین این مبلغ و آزادی این محکومان تشکر می‌ کنیم چرا که هر چه محیط زندان گلستان بشود باز هم زندان پدیده ‎ای نامطلوب است.

وی با اشاره به افزایش کرونا در کشور کاهش جمعیت کیفری را یکی از راهکار‌های ایجاد فاصله گذاری اجتماعی در زندان‌ ها عنوان کرده و افزود: سازمان زندان ‎ها این آمادگی را دارد که در صورت در نظر گرفتن ارفاقات مجدد قانونی برای زندانیان، با همکاری نهاد‌های مردمی، زندانیان آزاد شده و یا مرخصی رفته در جامعه رها نشوند و تحت اقدامات تربیتی و باز اجتماعی قرار گیرند تا مردم از این بابت نگرانی نداشته باشند.

حجت الاسلام عبداللهی رییس مرکز حفاظت اطلاعات قوه قضاییه نیز با ارائه گزارشی از اقدامات نظارتی این مرکز درباره سلامت کارکنان قوه گفت: در هفته‎ های گذشته گزارشاتی به دست این مرکز رسید که برخی کارکنان و قضات دستگاه قضا در مقابل پرداخت کارت اعتباری، گوشی اپل و دیگر هدایا به بهانه هفته قوه قضاییه، ضمن رد این هدایا نسبت به برخورد با هدیه دهندگان اقدام کرده اند.

در این جلسه حجت الاسلام درویشیان رییس سازمان بازرسی کل کشور نیز به ارائه گزارشی از وضعیت بازار مسکن پرداخته و گفت: در حوزه مسکن برخی ترک فعل ‌ها در انجام تکالیف قانونی از سوی مسئولان ذی ربط در سال ‎های گذشته، از جمله بی توجهی به ساخت مسکن ارزان قیمت، بازسازی بافت فرسوده و راه اندازی سامانه‎ های قانونی، زمینه ساز شرایط کنونی این بازار است که سازمان بازرسی پیگرد ترک فعل ‎های صورت گرفته را در دستور کار خود قرار داده است.

بیشتر بخوانید

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۳۳
در انتظار بررسی: ۴
ناشناس
|
United Kingdom
|
۲۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
خدا برات هزار بار خوب بخواد آقای رئسی اگر چند نفر مثل شما در ایران باشد تمام شهد ا وایثار گران خوشحال کردی وروز قیمت جلو آنها سر بلندی ازخدای بزرگ ثروت سلامتی براشما وخنواده محترام وآرزوی توفیق درتمام کارهرادارم جانت بگردام آلِلهی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
نطنز که خیلی ضایع بود
احتمالا حمله پهبادی بوده
چند سال قبل حمله پهبادی داشت اسرائیل که ایران پرندشون رو زد اما اینبار انگار موفق بوده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
قطعا''شهرداری .آتش نشانی سازمان نظام مهندسی .سازمان کار رفاه وتامین اجتماعی.دانشگاه علوم پزشگی تهران وسازمان نظام پزشگی به نسبت مقصرند
دستگاه قضایی بهنگام رسیدگی پرونده باید به قصور نهاد های بالا رسیدگی شود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۳۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مجلس انقلابی شروع غیر انقلابی داشت
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سلام برای آتش سوزی جنگلها سلطان ذغال وسلطان چوب را دستگیر کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۴۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اقای ربیسی خدا خیرت بده اگه با مسئولین اینجور برخورد بشه خودشونو جمع میکنن .... والله این بنده خدا وزیر بهداشت قبلی کی بود بیاد پاسخگو باشه این کارانه ها رو که میدن بیمارستانها کیلویی به هر که دلشون میخواست میدادن منکه اینقد گفتم تو بخشمون صدام به هیجا نرسید فقط حقمونو میخوردن میگفتن شما طرحی هستید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اگر مسؤلی در کارنامه اش تخلفش ثبت شد و این کارنامه معیار گزینش ایشان یا برعکس موقعیت ایشان در کار یک ضمانت اجرایی داشته باشد و در واگذاری مسولیت به ایشان سنجشی در کار باشد هرگز مسؤل فاسد نتواند به کار گرفته شود و مورد ماخذه هم قرار گیرد و پاسخگو خیانت ویا جنایت خود باشد هزگز فساد ومفسد در دستگاه جایی ندارد الان چندین سال هسته قانون شده که مسؤلین اموال خود را در ابتدا مسولیت تا انتها در سامانه به شفافیت بگذارند هنوز این طرح غملی نشد تنها امید هسته که سید بزرگوار این طرح را عملی کند اگر مسؤلی تخطی نکرده باشد دلیل ندارد این همه مقاومت کند پس باید به بعضی از این مدیران شک کرد زمانی در دل قوه قضائیه آقای طبری می‌آید همه خیانت و جنایتی می‌کند آنهم بعد بیست سال آنهم اگر غیر از ابراهیم ریسی هیچ کس جرعت برخورد با این آقا را نداشته چطور می‌شود ملکت داری کرد باید ریشه ظلم را خشکاند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اگر الگوهای این نظام که در آشیانه این نظام، جای خود را باز کرده اند، تحت نظارت و باز خواست سیستم قضایی نباشند، ادامه آن زور گویی و تسلط و بدبختی مردم را در پی خواهد داشت، کسی ارثی طلبکار نیست، بجز قصد خدمت
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
باید دست نا اهلان را از انقلاب و بیت المال قطع کرد تا اینکه طرحی را برای پاسخگویی مسؤلین به غفلت ها ویا خیانت های دوران تصدی گیری تصویب نشود مملکت از همین که هست بدتر می‌شود بهتر نمی‌شود هیچ کس در هیچ پست ومقامی نباید مصونیت داشته باشد باید پاسخگو باشد درود بر سید بزرگوار ابراهیم بت شکن
حامد راستگو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ضمن تشکرازریاست محترم قوه قضاییه حاج اقارییسی وقتی اداره زیرمجموعه حضرت عالی مثل ثبت واسناد کارمردم را انجام نمی دهندوامروزوفردامیکنندوبخاطریک سندساختمان بایدچندین سال دوندگی کنیم باید به کی پناه ببریم لطفاپیگیری نماییدوبرای صدورسندمالکیت مدت زمان مشخص فرمایید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مسؤلان اعدام کنيد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تا مدیر یت کشور درست نشود همین وضع ادامه وقتی مسول در کار خودش پاسخکو باشد دستگاه باز رسی هم قاطع برخورد کند نه فساد درست نه کسی جورعت خلاف می کند نسل دلال هم از این کشور جمع میشود
آفریدون ارزابل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سلام آقای رییسی توروخدابه زندان زاهدان مرکزی کمو کنیدبیگناه برادرم زندان بخاطرموادی که ازکسی دیگه بوده به برادرم گفته سم کشاورزیه اززابل ببرزاهدان اینم ساده چون مسافرکشه آورده بعدمعلوم شده هیرویین والان حکم برادرم اعدام زدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
انشالله اگه بیگناه باشه خدا خودش نجاتش میده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
سينا اطهر يا سينا مهر؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
رییسی دوست داریم
مسئول یعنی رییسی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
درود بر سید خدا و مرد عمل خداوند نگهدارت چشم و امید مردم مظلوم به شماست یا علی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
درود
ميثم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
مدير محترم باشگاه خبرنگارن از وزير مربوطه گزارشي در رابطه با گراني ارز و سكه گزارشي تهيه كنين تا وارد عمل بشن من نوعي ديگه تاوان خريد وسايل جهيزه عروسيم رو هم ندارم لوازم خانگي قيمتاشون خيلي كشيده بالا حتي اونايي توليد داخلن بر اساس نرخ ارز حسابش ميكنن به ريال حساب نميكنن تكليف ما جوانان چيه واقعأ گناه ماها چيه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تا دیر نشده پس بده بگو زن نمیخوام
جیر جیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
خدا را شکر که آقای رئیسی رئیس جمهور نشدند وگرنه دلار میشد 5 تومن
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بیا دلار۲۲۰۰۰تومنی رو پیگیری کن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
اونی که منفی داده عقل هم داره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۲ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
همون
ناشناس
|
United States
|
۱۳:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
بیا دلار۲۲۰۰۰تومنی رو پیگیری کن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
ای کاش نسبت به عملکرد دولت نسبت به گرونی هم واکنش نشون بدن.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۷ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
#امنیت شد #هواپیمای اکراینی #سایت هسته ای نطنز
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آخه منفی دادین که چی چیزی که عیان است چه حاجت به بیان است خب راست میگه دیگه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
توجه شود، در اکثر پرونده های قضایی ، چه حقوقی یا کیفری، افراد فریب کار که اقدام به جعل و دروغ گویی و سند سازی میزنند، دارای سجل کیفری هستند، با توجه به اینکه سامانه سو پیشینه، راه اندازی شده است، قضات را طی بخشنامه آیی مجبور کنید، همان طور که بررسی می کنند ، افراد در سامانه ثنا ثبت نام کرده اند یا نه، استعلام طرفین دعواهای حقوقی و کیفری در مورد طرفین دعواهای صورت گیرد و ضمیمه پرونده قرار گیرد، در صورتی که یکی از طرفین سابقه موثر داشته باشد، قاضی باید با دقت بیشتری به پرونده رسیدگی کند، اکثر پرونده‌های قضایی توسط همین افراد شکل میگیرد، و خیال این افراد راحت است که کسی به سجل قضایی آنها کاری ندارد، این افراد باید شهروند درجه دوم محسوب شوند ، و رنگ کد ملی آنها متفاوت باشد،
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی روهم لطفا دنبال کنید آقای رئیسی ازاین دولت مه هیی درنمیاد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
یک نفر محض رضای خدا
رییس قوه مجریه رو محاکمه کنه بقیه کار خود به خود دستشون میاد
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
خیلی خیلی ساده ای به قوه مجریه اصلا ربطی نداره این گرونی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۴/۱۶
آقای رییسی خدا پدر و مادرت را رحمت کند که با مردم همدلی
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر