کد خبر: ۷۴۱۵۱۴۴
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۰
کد خبر : ۷۴۱۵۱۴۴
در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: برای تکمیل منطقه دوم آزاد راه تهران-شمال به ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری نیاز است.

سرمایه گذای 2 هزار میلیارد تومانی برای قطعه دوم آزاد راه تهران_ شمالخیرالله خادمی مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور در گفت و گو با  خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه اولویت اصلی ما توسعه شبکه آزادراهی به طول ۵۱۸ کیلومتر است گفت: ۲۲ طرح آزادراهی در دستور کار دولت است که در قالب ۵ پروژه امسال بخشی از این راه‌ها که پیشرفت فیزیکی شان بالای ۸۰ درصد است به بهره‌برداری می‌رسد.

او به آزاد راه منجیل-رودبار به طول ۸ کیلومتر اشاره کرد و گفت: پیشرفت فیزیکی و سرعت کار این آزاد راه مطلوب است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل توضیح داد: این پروژه عمرانی بسیار سنگینی است که سعی کرده ایم با تامین منابع مالی بخشی از آن را افتتاح کرده و به بهره برداری برسانیم.

خادمی به پروژه آزاد راهی کنارگذر جنوبی تهران اشاره کرد و گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان از منابع مالی دولت باقی مانده بود که با ابلاغ آن از سوی سازمان برنامه و بودجه به اتمام می‌رسد و با توجه به آنکه یک پروژه آزادراهی مهم دولت است تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

خادمی همچنین به آزاد راه اصفهان به شیراز و کنارگذر شرقی اصفهان هم اشاره کرد و گفت:خوشبختانه تامین مالی این پروژه هم تعیین تکلیف شد و از ۵۰۰ میلیارد تومان منابع مالی که لازم بود ۳۰۰ میلیارد تومان آن ابلاغ شده است.

معاون وزیر راه وشهرسازی همچنین به آخرین وضعیت منطقه ۲ آزادراه تهران شمال هم اشاره کرد و گفت: این منطقه آزاد راه از بزرگترین پروژه‌های ما به شمار می‌رود که ۲ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای تکمیل و بهره‌برداری آن لازم است، از این میزان ۵۰ درصد آن توسط دولت و ۵۰ درصد آن هم توسط بنیاد مستضعفان پرداخت و تامین مالی می‌شود.

او ادامه داد: در دیداری که اخیراً وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس بنیاد مستضعفان از این منطقه داشتند بخشی از این منابع مالی تامین و ابلاغ شد و ما امیدواریم تا بهار سال ۱۴۰۰ بتوانیم منطقه ۲ آزادراه تهران شمال را هم به بهره‌برداری برسانیم.

معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار کرد: در این منطقه تونل بزرگ البرز به طول ۶ کیلومتر درحال ساخت است چراکه در این منطقه بخش عمده‌ای از مسیر تونل و پل قرار دارد.

خادمی تصریح کرد: ۵۵۰ میلیارد تومان تاکنون برای این پروژه تامین اعتبار شده که ۱۰۰ میلیارد تومان آن پیش از این پرداخت شده بود و ۴۵۰ میلیارد تومان هم چندی پیش ابلاغ شد.

خادمی همچنین به آزادراه حرم تا حرم مسیر گرمسار تا سمنان به طول ۱۲۰ کیلومتر هم اشاره کرد و اظهار کرد: ساخت این آزادراه با سرعت بسیار خوبی در حال انجام است و البته این پروژه در اولویت‌های شرکت ساخت نیست و تا پایان امسال به اتمام نمی‌رسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین به آزاد راه تبریز به مرند به طول ۶۷ کیلومتر هم اشاره کرد و گفت: این آزادراه جزو اولویت‌های ما است و در قالب ۶۳۱ کیلومتر تا پایان کار این دولت به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ