کد خبر: ۷۴۱۶۵۷۱
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲
کد خبر : ۷۴۱۶۵۷۱
در نامه شورای عالی سازمان نظام پزشکی به مردم ایران مطرح شد؛

شورای عالی سازمان نظام پزشکی از مردم خواست ضمن رعایت حرمت سپیدپوشان عرصه سلامت، این افراد را در ارائه بهتر خدمات به همنوعانمان یاری کنند.

به گزارش  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، شورای عالی سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به مردم ایران نوشت: کشور عزیزمان روز‌های سختی را سپری می‌کند، انواع و اقسام فشار‌های اقتصادی، امنیتی و سیاسی خارجی، سوء مدیریت‌ها و غفلت‌های داخلی، ناهنجاری‌های اجتماعی و ده‌ها چالش اساسی دیگر، اوقات تلخی را برای همگان رقم زده و از سویی دیگر بیماری کرونا، دشواری‌ها را مضاعف و عرصه را تنگ‌تر کرده است.

فرزندان خدوم شما در حوزه سلامت همانند دوران جنگ تحمیلی و وقوع بلایای طبیعی هم اکنون نیز با وجود کم لطفی‌ها و حتی جسارت‌های بی سابقه و علیرغم عزادار بودن همکاران جانباخته و هموطنان عزیز خود در راه مقابله با کرونا و دلشکسته و مغموم از توهین ها، هتک حرمت‌ها و حتی ضرب و شتم کادر مراکز درمانی؛ با جانفشانی وایثارگری به صورت شبانه روزی به خدمت صادقانه مشغولند و تاکنون در این راه شاهد پرپرشدن حدود یکصد وبیست نفر از بهترین دوستان خود بوده اند.

مرگ فجیع و اسفناک عزیزان مان در حادثه مرکز درمانی سینای اطهر نیز قلوب آنان را مالامال اندوه و غم کرده است. برادر و خواهر گرامی، اکنون حدود شش ماه از درگیری کادر بهداشت و درمان با بلای بزرگ کرونا می‌گذرد، فعالیت طاقت فرسای شبانه روزی در مراکز بهداشتی و درمانی روح و جسم آنان را فرسوده کرده و بدتر از آن نگرانی و اضطراب در خصوص افزایش مجددابتلای هموطنانمان به این بیماری، آنان را خسته‌تر کرده است.

عزیزان ما اعضای شورای عالی نظام پزشکی به عنوان نمایندگان جامعه بزرگ پزشکی ایران ضمن آرزوی صحت و سلامتی کامل برای یکایک شما هموطنان گرامی بر رعایت موارد زیر تأکید می‌کنیم:

۱- مشارکت و همکاری عموم مردم شرط اساسی کنترل همه‌گیری کروناست. استفاده همگان از ماسک، حفظ فاصله اجتماعی، عدم برگزاری اجتماعات (مراسم عزاداری، جشن و ..) و رعایت سایر توصیه‌های بهداشتی ضرورتی حیاتی و سرنوشت ساز برای پیشگیری از بیماری و مرگ عزیزانمان است.

۲- تنها راه برون رفت از شرایط وخیم فعلی؛ حفظ آرامش، تفاهم، همبستگی، آگاهی و افزایش اعتماد عمومی است که باید در گفتار و رفتار تمامی اقشار جامعه به خصوص دولتمردان تجلی یابد.

۳- علیرغم عدم انسجام و آینده نگری لازم در سیاست‌گذاری‌های مربوط، مجددا" بر رعایت توصیه‌ها و نکات بهداشت فردی و اجتماعی به صورت کامل توسط مردم تاکید می‌کنیم، امری که می‌تواند از بروز یک فاجعه ملی به علت شیوع و مرگ و میر مضاعف بیماری کرونا جلوگیری کنیم.

۴- ملت عزیز ایران؛  پزشکان، پرستاران و سایر فرزندان شما در حوزه بهداشت و درمان با تمام توان تلاش می‌کنند تا به بهترین نحو خدمت کنند، لیکن در کمال تعجب مشاهده می‌کنند که عده معدودی ناآگاه، با اسائه ادب، توهین و تهدید و اعمال خشونت، زخم‌های بسیار عمیقی بر دل‌های آزرده آنان وارد می‌کنند. حداقل انتظار این است که با تأسی به فرهنگ کهن ایرانی و آموزه‌های دینی با تامین امنیت و رعایت حرمت سپیدپوشان فداکار عرصه سلامت و با فراهم آوردن فضایی آرام و انگیزه بخش، مدافعان سلامت را در ارائه بهتر خدمات و کمک بیشتر به همنوع هانمان یاری کنیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ