کد خبر: ۷۴۱۷۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
کد خبر : ۷۴۱۷۵۹۶
حسینی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

معاون آموزشی دانشگاه تهران گفت: در روزهای کرونایی به دانشجویان جهت شرکت در آزمون جامع دکتری خوابگاه داده می‌شود و هیچ دلیلی برای لغو این آزمون نداریم.

در حال تکمیلحسین حسینی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برگزاری آزمون جامع دکتری در این دانشگاه اظهار کرد: آزمون جامع دکتری در دانشگاه تهران در حال برگزاری است و در گذشته روز‌های خاصی در طول ترم انجام می‌شد، اما امسال به علت شرایط ناگهانی ناشی از ویروس کرونا برگزاری آن را به صورت شناور اعلام کردیم.

او افزود: امسال آزمون جامع دکتری با هماهنگی گروه‌ها و دانشکده‌های دانشگاه تهران در طول تابستان در حال برگزاری است.

حسینی با اشاره به زمان برگزاری آزمون جامع دکتری در دانشگاه تهران، اظهار کرد: هر دانشکده‌ای با اختیار خود می‌تواند زمان دقیق آزمون جامع دکتری را اعلام کند، برای مثال دانشکده مدیریت دانشگاه تهران هفته گذشته به برگزاری این آزمون اقدام کرد و بر حسب ضرورت دانشجویان باید در دانشگاه حاضر شده و در امتحان مورد نظر شرکت کنند.

ارائه خوابگاه به دانشجویان دانشگاه تهران برای شرکت در آزمون جامع دکتری

او درباره اسکان دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه تهران به منظور شرکت در آزمون جامع، گفت: اگر دانشجویان خوابگاهی برای شرکت در آزمون جامع دکتری در خصوص دریافت اسکان یا خوابگاه با مشکل روبه رو شوند، به آنان خوابگاه تعلق خواهد گرفت؛ بنابراین دلیلی برای لغو امتحانات جامع دکتری نداریم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران تصریح کرد: در حال حاضر باتوجه به شرایط ویروس کرونا، مهم‌ترین ملاحظه دانشگاه تهران کاهش تراکم جمعیت دانشجویی در واحدهاست، به همین علت تعداد دانشجویان مقطع دکتری کم بوده و به علت توزیع شدن در دانشکده‌ها نباید نگران تراکم جمعیت آن‌ها باشیم؛ چرا که در هر رشته تنها ۲ الی ۳ نفر یا شاید هم یک نفر جهت شرکت در آزمون در دانشکده مورد نظر حاضر می‌شوند و مدیریت یا کنترل فاصله فیزیکی آن‌ها با توجه به رعایت تمهیدات بهداشتی و بدون هیچ دغدغه خاصی به درستی انجام می‌شود.

حسینی درباره ترم تابستانی در دانشگاه تهران گفت: دانشگاه تهران ترم تابستانی ندارد و در حال برنامه ریزی برای برگزاری درس‌های باقی مانده عملی از ترم قبل هستیم تا برای دروسی که باید در مرداد ماه به صورت حضوری برگزار شوند، دانشجویان با مشکلات مواجه نشوند و به راحتی با رعایت موارد بهداشتی در دانشگاه حاضر شوند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران با اشاره به برنامه ریزی برای شروع ترم تحصیلی جدید اظهار کرد: ترم جدید در دانشگاه تهران با توجه به پیش بینی‌های ایجاد شده در خصوص وضعیت ویروس کرونا به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد و همین روش ترم جاری استمرار پیدا می‌کند.

حسینی ادامه داد: با توجه به تجربیات ترم جاری در خصوص برگزاری کلاس‌ها به صورت الکترونیکی، زیر ساخت‌های دانشگاه بهبود پیدا کرده و همکاران هم در طول تابستان فرصت مناسبی دارند تا محتوی درس‌های ترم جدید خود را به صورت مجازی آماده کنند. به این ترتیب بنای برگزاری نیم سال تحصیلی جدید به روش مجازی خواهد بود.

خوابگاه

دانشجویان جدید الورود دانشگاه تهران با کمی تاخیر پذیرش خواهند شد

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه تهران درباره نحوه پذیرش دانشجویان جدید الورود در این دانشگاه گفت: پذیرش دانشجویان جدید الورود در ترم آینده با کمی تاخیر خواهد بود که با رعایت همین چهارچوب‌های ایجاد شده به آنها آموزش داده می‌شود.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر