کد خبر: ۷۴۱۷۷۹۶
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۲۵
کد خبر : ۷۴۱۷۷۹۶

 فرماندار هشترود با بیان اینکه بیکاری ۲۴.۳۲ درصدی در هشترود خانواده‌ها و مسئولان را با مشکلاتی مواجه کرده است گفت: امیدواریم در آینده نزدیک قسمتی از مشکلات بیکاری جوانان منطقه حل شود.

نرخ بیکاری در شهرستان هشترود بیش از ۲۴ درصد است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،امینیان فرماندار هشترود در نشست خبری گفت: بیکاری ۲۴.۳۲ درصدی در هشترود، خانواده‌ها و مسئولان را با مشکلاتی مواجه کرده است؛ امیدواریم با راه اندازی فاز‌های چهارگانه معدن مس قاضی کندی در آینده نزدیک قسمتی از مشکلات بیکاری جوانان منطقه، حل شود.

امینیان گفت: با تکمیل یک هزار هکتار از اراضی کشاورزی پایاب سد سهند با اعتبار ۴۲ میلیارد تومان، این منطقه به عنوان پایلوت مناطق کشاورزی در کشور شناخته شده است.

او افزود: با تکمیل تمامی فاز‌های پایاب سد سهند، علاوه بر این‌که حق آبه هشترود برای همیشه محفوظ خواهد ماند، بلکه صنایع تبدیلی نیز در کنار این سد ایجاد خواهد شد.

او افزود: از جمله کار‌هایی که توسط دولت در هشترود انجام گرفته می‌توان به آبرسانی به ۱۸ روستا با اعتبار ۱۲ میلیارد تومان، گاز رسانی به ۹۲ درصد از روستاها، احداث و تجهیز درمانگاه تامین اجتماعی با ۲۲ میلیارد تومان اعتبار، احداث شبکه فاضلاب مدرن شهری با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، احداث تسویه خانه دوم بخش نظرکهریز با چهار میلیارد تومان اعتبار، ایجاد پست برق ۶۳ کیلو وات با اعتبار ۱۵ میلیارد تومان، شروع پروژه‌های عمرانی مختلف در ۲۸ روستا و ساخت تسویه خانه دوم آب در هشترود اشاره کرد.

او با بیان این‌که تا سال آینده مجموعه فرهنگی هشترود تکمیل خواهد شد، گفت: تا سال آینده کارخانجات فرآوری سنگ مرمر سبز در هشترود ایجاد و مسیر معادن موجود در هشترود با هزینه دو و نیم میلیارد تومان مرمت و شهرک صنعتی سنگ‌های تزئینی در منطقه دایر خواهد شد.

امینیان در بخش دیگر از سخنان خود گفت: شهرستان هشترود در تولید علم نیز موفقیت‌هایی به دست آورده و توانسته با راه اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه پیام نور، ابداعات و اختراعات با ارزشی را در نمایشگاه‌های مختلف در دید عموم بگذارد و در جهش تولید علم، حرفی برای گفتن داشته باشد.

او در خصوص جذب اعتبارات توازن منطقه‌ای افزود: در سال گذشته توانستیم مبلغ ۱۲ میلیارد تومان از محل این اعتبارات برای هشترود جذب کنیم.

منبع ایسنا

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ