کد خبر: ۷۴۳۹۱۶۵
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰
کد خبر : ۷۴۳۹۱۶۵
وطن‌پور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه خوارزمی گفت: هدف ما از انتشار مقالات علمی در پایگاه‌های استنادی این است که بتوانیم روش‌های نوین را به دنیا معرفی کنیم.

هدف از انتشارات مقالات علمی معرفی روش‌های نوین به دنیاستوحید وطن پور عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه خوارزمی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره انتشارات مقالات در پایگاه استنادی Web of Science اظهار کرد: در حوزه تصفیه آب، پساب و روش‌های نوینی که بر فیلتر‌های غشایی می‌توان انجام داد، فعالیت می‌کنم.

او افزود: حدود ۱۴۰ مقاله در پایگاه استنادی Web of Science به چاپ رسانده ام که این مقالات براساس مطالعه نویسندگان و رفرانس دادن آنان انجام می‌گیرد. هر چه تعداد این رفرانس‌ها بیشتر شود شاهد پر استناد بودن مقالات خواهیم بود.

وطن پور تصریح کرد: دو نمونه از مقالات بنده به عنوان مقاله پر استناد یا مقاله داغ در پایگاه Web of Science منتشر شد.

عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به برنامه ریزی‌های صورت گرفته برای آینده در خصوص مقالات استنادی اظهار کرد: سالانه حدود ۲۰ مقاله به چاپ می‌رسانم. یک تیم تحقیقاتی به نام هسته پژوهشی دارم که در پژوهشکده شیمی سبز فعالیت می‌کنند و در این زمینه رشد خوبی کرده ایم.

وطن پور درباره رد مقالات خود در پایگاه‌های استنادی گفت: همیشه سعی کرده ایم که مقالات را به مجلات معتبر ارسال کنیم، با این وجود اگر مقاله‌ای رد شود حتما آن را به مجلات دیگر خواهیم فرستاد تا منتشر شوند.

عضو هیأت علمی دانشکده شیمی دانشگاه خوارزمی با اشاره به هدف از انتشار مقالات علمی اظهار کرد: هدف ما از انتشار مقالات علمی در پایگاه‌های استنادی این است که بتوانیم روش‌های نوین را به دنیا معرفی کنیم تا افراد بتوانند از آن‌ها استفاده کنند یا با نحوه استفاده از آن‌ها آشنا شوند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ