کد خبر: ۷۴۴۶۰۵۸
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۳۸
کد خبر : ۷۴۴۶۰۵۸
معاون برنامه ریزی وزارت راه و شهرسازی خبر داد؛

غفاری از عرضه املاک، اراضی و مستغلات وزارت‌خانه راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین بار خبر داد.

عرضه املاک، اراضی و مستغلات وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران برای نخستین باربه گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی امیرمحمود غفاری، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با اشاره به عرضه املاک، اراضی و مستغلات این وزارتخانه در بورس کالای ایران، اظهار داشت: عصر امروز ۱۳ مردادماه ۱۳۹۹ اولین تجربه عرضه املاک و مستغلات در حوزه راه و شهرسازی در بورس كالای ايران عملياتی شد.

وی افزود: پس از دستور مقام عالی وزارت در خصوص استفاده از ظرفیت بازار سرمایه و راه اندازی تابلوی زمین و مسکن، جلسات متعدد کارشناسی تخصصی با حضورکارشناسان و مدیران وزارت راه و شهرسازی، شرکت عمران شهرهای جدید و شرکت بورس کالای ایران تشکیل شد.

وی ادامه داد: در این جلسات مجموعه ای از آسیب ها و موانع قانونی و مقرراتی موجود شناسایی و راهکارهای فنی برای آنها تدوین شد. پس از مرتفع کردن موانع، اولین عرضه در بورس کالا  انجام گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد:  این عرضه مربوط به یک ملک تجاری متعلق به شرکت عمران  شهر جدید پردیس است که به قیمت پايه ۱۰ ميليارد و ۶۳۹ میلیون و ۲۰۰ هزار ريال و با شرايط پرداخت ۳۰ درصد ثمن به صورت نقد و مابقی در اقساط ۴۸ ماهه، در دستور كار قرار گرفت.

معاونت برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی با اشاره به اینکه طبق فرايندهای قانونی موجود مقرر است اطلاعیه عرضه مذكور در  در سایت اطلاع‌رسانی بورس كالای ایران منتشر شود، تصریح کرد:  بر اين اساس متقاضیان خرید پس از انتشار اطلاعیه عرضه می‌توانند به یکی از ۸۶  شرکت کارگزاری عضو بورس کالای ایران برای ثبت درخواست خرید مراجعه کرده تا پس از بازدید ملک و با تودیع تضمین به میزان ۳ درصد قیمت پایه به صورت نقد یا ضمانت نامه بانکی نزد این بورس،  مجاز به شرکت در حراج باشند.

وی اضافه كرد: در بند ۱۹ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری بر شفاف‌سازی اقتصاد و سالم‌سازی آن و جلوگیری از اقدامات، فعالیت‌ها و زمینه‌های فسادزا تاکید شده است. در راستای این سیاست ها عرضه اموال غیرمنقول وزارت راه و شهرسازی در بورس کالای ایران گامی در جهت اجرایی سازی این بند است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه مهمترين مزايای فروش اموال غیرمنقول دولت در بورس كالا، فروش زمين در يك بستر شفاف و با رقابت سالم است، تصریح کرد: با توجه به دسترسی تمام مردم ایران به تابلو بورس، کلیه ذی‌نفعان معاملات دولت که کل مردم ایران هستند، این امکان را دارند که ناظر رقابت فروش اموال دولت در بورس باشند.

وی در پایان گفت:  نكته مهم اين موضوع شكستن قفل دروازه اين مسير روشن بود و به امید خدا این شروع يك اقدام بزرگ است كه بسط و توسعه خواهد يافت. اميدواريم  پس از اخذ مجوزهای قانونی موردنظر، کلیه دستگاه‌های دولتی، بانک‌ها و سازمان‌هایی که دارای املاک و مستغلات قابل فروش و واگذاری هستند نیز مکلف به انجام معاملات خود در قالب تابلوی زمين و مسكن در بورس كالای ایران شوند.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ