کد خبر: ۷۴۴۶۱۲۰
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
کد خبر : ۷۴۴۶۱۲۰

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی از پخش برنامه آیین بزرگداشت روز مشروطه همزمان با سالروز صدور فرمان مشروطیت، سه‌شنبه ۱۴ مرداد سال جاری به‌صورت مجازی از محل خانه مشروطه خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،احمد حمزه زاده مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی ضمن اعلام این خبر گفت: صد و چهاردهمین سالروز صدور فرمان مشروطه فرصتی فراهم آورده تا بار دیگر یاد و خاطره دلاوران تاریخ‌ساز این خطه قهرمان را زنده نگه‌داری و به بررسی ابعاد مختلف آن بپردازیم.

او با اشاره به نقش مهم تبریز در جنبش مشروطه و تأثیر این انقلاب بر تاریخ سیاسی و اجتماعی ایران، گفت: بدون شک انقلاب مشروطه یکی از نقاط عطف تاریخ این سرزمین کهن و سرآغاز تسریع در تحولات فرهنگی و اجتماعی و پایان حاکمیت مستمر استبداد در ایران است.

او تصریح کرد: با توجه به شرایط حاکم بر کشور به دنبال شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت فاصله اجتماعی، بزرگداشت صد و چهاردهمین سالروز صدور فرمان مشروطه با مشارکت خانه توسعه آذربایجان به‌صورت مجازی و زنده در محل خانه موزه مشروطه، کانون و پایگاه آزادی خواهان و مشروطه طلبان پخش خواهد شد.

 مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌شرقی  خاطرنشان کرد: در این برنامه، پژوهشگران و استادان برجسته تاریخ استان از جمله دکتر باقر صدری نیا، دکتر عباس قدیمی و دکتر غلامعلی پاشازاده با طرح موضوعاتی هم‌چون نهضت مشروطه خواهی و تکاپو‌های نوسازی، روس‌ها، نظام و نهاد‌های جدید در ایران عصر مشروطه (با تأکید بر آذربایجان) و اندیشه گران آذربایجان و فکر ترقی خواهی حضور خواهند داشت.

به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان، برنامه زنده بزرگداشت صد و چهاردهمین سالروز صدور فرمان مشروطه روز سه‌شنبه چهاردهم مردادماه ساعت ۲۰ از صفحه اینستاگرامی اداره کل به آدرس ea_cthh و پایگاه خبری نصر نیوز به آدرس nasrnews.tr از خانه مشروطه تبریز پخش خواهد شد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ