کد خبر: ۷۴۴۶۳۲۵
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰
کد خبر : ۷۴۴۶۳۲۵

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز ،گفت:طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز از اجرای طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز با هدف ارتقای آگاهی سطح سلامت روانی و جسمانی و اجتماعی شهروندان و خانواده‌ها خبر داد.

او  با اشاره به اینکه شیوع بیماری کرونا موجی از استرس، ناامنی، اضطراب و ترس را در جامعه، خانواده‌ها و کودکان ایجاد کرده است، تصریح کرد: در همین راستا معاونت فرهنگی واجتماعی شهرداری تبریز با برنامه‌ریزی‌های لازم در صدد است تا با اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی و اجتماعی در مراکز فرهنگی و فضای مجازی موجب کاهش تبعات منفی شیوع ویروس کرونا شود.

او  تصریح کرد: یکی از نیاز‌های خانواده‌ها در این شرایط و در دوران پس از کرونا بازنگری در کارکرد‌های خانواده و مهارت‌های مورد نیاز خانواده‌ها است که لازم است با تدبیر و کسب مهارت‌های متعدد و عوارض اجتماعی و روانی کمتر این روز‌ها را سپری نماییم.

معاون فرهنگی واجتماعی شهردار تبریز، افزایش تاب آوری اجتماعی خانواده‌ها در مقابل آسیب‌های اجتماعی و توسعه مشارکت شهروندی و ارتقاء فرهنگ شهرنشینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی را از دیگر اهداف طرح توان افزایی و ارتقاء تاب آوری اجتماعی در مراکز فرهنگی شهرداری تبریز عنوان کرد.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی با اشاره به اینکه این طرح در ۲مرحله اجرایی می‌شود افزود: در مرحله نخست طرح توان افزا و توسعه ظرفیت‌های جامعه مدنی از طریق برگزاری کارگاه آموزشی - مشورتی گروهی در مناطق دهگانه و فرهنگسرای بزرگ الغدیر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی به مدت ۳۶ ساعت تا پایان مرداد ماه برگزار خواهدشد.

او  افزود: مرحله دوم این طرح با برگزاری نشست‌های آموزش و مشاوره‌ای انفرادی برای افراد در معرض آسیب که در کارگاه‌های آموزشی مشورتی مرحله یک شرکت نموده اندادامه خواهد یافت.

او  گفت:در شرایط فعلی جامعه متولیان فرهنگی و هنری باید دوشادوش مدافعان سلامت کشور نقش خود را جهت ارتقا و نهادینه شدن آگاهی‌های شهروندی در خصوص سلامت به خوبی ایفا نمایند.

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری تبریز با اشاره به شیوع ویروس کرونا و فعالیت مراکز مختلف فرهنگی و اجتماعی شهرداری تبریز در این خصوص، گفت: ۳۹روانشناس در ۱۷ خانه سلامت و ۲۳ فرهنگسرای شهرداری تبریز با محوریت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در خانواده، تحکیم بنیان خانواده، اختلالات رفتاری، تربیت فرزند و... خدمات مشاوره‌ای ارائه می‌کنند.

حجت الاسلام والمسلمین احمد حمیدی  در پایان با بیان اینکه ارتقای سطح سلامت روحی و روانی شهروندان از اولویت‌های فرهنگی شهرداری است گفت: پس از شیوع ویروس کرونا و با تغییر سبک در ارائه خدمات به دنبال از بین بردن فاصله ایجادشده بین مراکز فرهنگی و ورزشی با مخاطبان هستیم تا پل ارتباطی‌مان با خانواده‌ها حفظ شود.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ