کد خبر: ۷۴۴۶۸۹۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
۱۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۳
کد خبر : ۷۴۴۶۸۹۶

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: همکاری و همراهی مردم با نظام سلامت تنها راهکار قطع زنجیره شیوع کرونا است.

همکاری مردم با نظام سلامت راهکار قطع زنجیره کرونا است

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز، صومی رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز  در مراسم آغاز مرحله دوم توزیع بسته‌های معیشتی  با عنوان سفره مهربانی توسط دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی تبریز، گفت: به منظور آگاه سازی آحاد مردم برای همراهی با نظام سلامت باید اقدامات فرهنگی و اجتماعی به انجام برسد که در این مسیر دانشجویان نقش بسیار مهم و ویژه‌ای دارند.

او طرح سفره مهربانی توسط ستاد دانشجویی مقابله با ویروس کرونا در دانشگاه علوم پزشکی تبریز را حرکتی ارزشمند دانست و با بیان اینکه خدمات این ستاد با اتکا به حمایت‌های مادی دانشجویان انجام می‌گیرد، گفت: مطمئن هستم که این بسته‌های معیشتی به دست نیازمندان واقعی خواهد رسید.

صومی دانشجویان را عناصر آگاه و متعهد به مسئولیت‌های اجتماعی توصیف و به تقسیم بندی دانشگاه‌ها بر اساس چهار نسل اشاره کرد و افزود: دانشگاه‌ها بر این اساس به ترتیب در نسل‌های آموزشی، پژوهشی، دانش بنیان و با مسئولیت اجتماعی تعریف شده اند.

او با اشاره به رسالت‌های بهداشتی و درمانی دانشگاه‌های علوم پزشکی، گفت: ما در حال حاضر در عمل شاهد هستیم که دانشگاه علوم پزشکی در کشور ما به نوعی دانشگاه‌های با مسئولیت اجتماعی نیز هستند.

صومی نگاه جامعه به دانشگاه‌های علوم پزشکی را نگاهی با مسئولیت اجتماعی دانست و افزود: در روز‌های نخست شیوع کرونا که کمبود مواد ضد عفونی کننده در سطح جامعه موضوعیت داشت، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی با همت و پشتکار خود وارد عرصه تهیه و توزیع مواد ضدعفونی کننده شدند و بخش بزرگی از نیاز‌ها را برطرف کردند.

او زمان تحصیل در دانشگاه را فرصتی برای مسئولیت پذیری اجتماعی دانشجویان عنوان و افزود: پرورش دانشجویان با مسئولیت اجتماعی، دانشگاه‌ها را به سمت دانشگاه‌های نسل چهارم سوق می‌دهد.

صومی با اشاره به سخن شهید بهشتی که دانشجو را موذن جامعه معرفی کرده است، گفت: وقتی دانشجویان موذن جامعه معرفی می‌شوند، خود باید عامل به برپایی نماز باشند و به آنچه می‌گویند، در رفتار و عمل پای بند باشند.

او افزود:  دانشجویان باید نقصان‌های دوران کرونایی را هم به اطلاع عموم جامعه برسانند و خود نیز در جهت زدودن این نقص‌ها گام بردارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با بیان اینکه تعدادی از دانشجویان این دانشگاه در چند وقت اخیر با پوشش کامل تجهیزات پزشکی در معابر و خیابان‌های شهر حاضر شدند گفت: این دانشجویان توصیه‌های بهداشتی مقابله با کرونا را به اطلاع مردم می‌رسانند تا آگاهی در مورد رعایت اصول بهداشتی برای کاهش پیشگیری از کرونا افزایش یابد.

توزیع مرحله دوم بسته‌های معیشتی  با عنوان طرح سفره مهربانی به تعداد ۱۰۰ بسته شامل پنج کیلوگرم برنج ایرانی، سه بسته ماکارونی، یک عدد روغن مایع، یک کیلوگرم گوشت گوسفندی و یک عدد رب گوجه فرنگی همراه با بروشور‌های آموزشی، محلول ضدعفونی دست و یک بسته ماسک بین نیازمندان توزیع شد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ