کد خبر: ۷۴۴۷۸۴۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
کد خبر : ۷۴۴۷۸۴۸

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان گفت: آموزش حضوری یا غیر حضوری دانش آموزان هرمزگانی در سال تحصیلی جدید به شرایط شیوع ویروس کرونا و وضعیت استان بستگی دارد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از هرمزگان، موسی دادی زاده، مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با اشاره به اینکه سال تحصیلی جدید از ۱۵ شهریورماه آغاز خواهد شد، گفت: برای آغاز سال تحصیلی جدید در استان هرمزگان و آموزش دانش آموزان به صورت حضوری و یا غیر حضوری برنامه ریزی‌های لازم انجام شده است.

دادی زاده افزود:در صورتی که استان هرمزگان از لحاظ شیوع ویروس کرونا در وضعیت سفید قرار بگیرد، آموزش دانش آموزان در سال تحصیلی جدید به صورت حضوری و با استفاده از سامانه شاد و فعالیت‌های فوق برنامه خواهد بود.

او گفت: درصورت حاکم بودن وضع زرد در استان، نیمی از وقت کلاس به صورت حضوری خواهد بود و نیمی دیگر برای حل تمرین‌ها به صورت مجازی و یا در سامانه شاد برگزار می‌شود.


بیشتر بخوانید


مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان افزود: در صورت حاکم بودن وضع قرمز بیماری کرونا در استان، همه کلاس‌های درس دانش آموزان به صورت غیرحضوری و در سامانه شاد یا فضای مجازی برگزار خواهد شد.

دادی زاده با بیان اینکه همه امکانات لازم در مدارس فراهم شده است، گفت: اگر معلمی امکان برقراری ارتباط با دانش آموز را از منزل ندارد، می‌تواند از درون مدرسه و فضای مجازی به وظیفه خود عمل کند.

او گفت: ضبط برنامه‌های آموزشی دروس نیز از ۲۰روز پیش آغاز شده است و از ۱۵شهریور به دو روش تصویری و صوتی از طریق صداوسیما، سامانه شاد و یا مدرسه دیجیتالی با نام بیا بیاموزیم، به دانش آموزان ارائه می‌شود.

دادی زاده افزود: مدرسه دیجیتالی یا سایت همگام، یک پایگاه اینترنتی است که با هدف کیفیت بخشی در آموزش راه اندازی شده است.

۳ هزار مدرسه در هرمزگان به شبکه ملی اینترنت متصل می‌شود

مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان با بیان اینکه تاکنون بیش از هزار مدرسه استان هرمزگان به شبکه ملی اینترنت متصل شده اند، گفت: از ۳۴۰۰ مدرسه استان، ۳ هزار مدرسه تا پایان مردادماه به شبکه ملی اینترنت متصل خواهند شد.

دادی زاده افزود:با اتصال مدارس استان به شبکه ملی اینترنت حدود ۹۰ درصد معلمان و دانش آموزان به اینترنت دسترسی خواهند داشت.

او گفت:به ۱۰ درصد دانش آموزان استان نیز که به اینترنت دسترسی ندارند از طریق درس نامه، آموزش داده می‌شود.


بیشتر بخوانید


مدیرکل آموزش و پرورش هرمزگان افزود:هفته گذشته ۱۸مدرسه در روستا‌های سخت گذر شهرستان بشاگرد نیز به شبکه ملی اینترنت متصل شدند، اما بنا بر اعلام شرکت مخابرات هنوز در ۴۰۶مدرسه، امکان پوشش اینترنت وجود ندارد.

دادی زاده  گفت: در این مدارس که بیشتر با جمعیت ۵ تا ۱۰ نفر هستند، درس نامه توزیع می‌شود.

انتهای پیام/ب

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ