کد خبر: ۷۴۴۷۹۸۸
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵
کد خبر : ۷۴۴۷۹۸۸

بعد از سهمیه بندی بنزین با توجه به قیمت پایین CNG، افزایش مصرف این فراورده نفتی را شاهد بودیم.

مردانی مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند،گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی مکلف شده است که یک میلیون و ۶۴۶ هزار خودرو عمومی، از جمله  وانت بار‌ها و تاکسی‌ها را به صورت رایگان در کارگاه‌های مجاز شرکت پخش تبدیل به دوگانه سوز کند.

او با اشاره به اینکه این طرح از خرداد ماه امسال عملیاتی شده افزود: آمار مشخصی از خودرو‌های دوگانه سوز سال ۹۸ در دسترس نیست.
مردانی ادامه داد: از ابتدای امسال حدود هزار نفر در استان در سامانه مربوطه ثبت نام کردند که ۲۵۹ نفر مشمول این طرح شدند.


بیشتر بخوانید 


مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی تصریح کرد: اجرای طرح توزیع گاز مایع، مدیریت صحیح مصرف و توزیع و تسهیل خدمت رسانی به مصرف کنندگان واقعی را به دنبال دارد.

او عنوان کرد: عدالت در توزیع گاز مایع، شفاف سازی قیمت و به دنبال آن نظارت بهتر بر عملکرد توزیع از مزایای اجرای طرح الکترونیک گاز مایع (CNG) است.

مردانی ادامه داد: گاز مایع یکی از مناسب ترین، ارزان‌ترین و دردسترس‌ترین جایگزین‌های عرضه سوخت است و می‌تواند یکی از مهم‌ترین سوخت‌های جایگزین در بخش حمل و نقل باشد.

مدیر شرکت پخش فراورده‌های نفتی منطقه خراسان جنوبی اظهار کرد: سوخت CNG (گاز مایع) از متان تشکیل شده و عدد اکتان آن بالاتر از اکتان LPG است که باعث بهسوزی CNG نسبت به سایر فرآورده‌های نفتی می‌شود.

او تصریح کرد: عدد اکتان CNG بین ۱۲۰ تا ۱۳۰ و عدد اکتان LPG بین ۱۰۵ تا ۱۱۲ است که به بهسوزی خودرو‌ها و محیط زیست کمک می‌کند.

انتهای پیام/ی

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ