کد خبر: ۷۴۴۸۵۴۴
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۶
کد خبر : ۷۴۴۸۵۴۴
سرهنگ معظمی خبر داد؛

رئیس پلیس فتا تهران از دستگیری نوجوان ۱۷ ساله‌ای خبر داد که در شبکه‌های اجتماعی خود را مامور پلیس فتا معرفی کرده بود.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس فتا تهران گفت: در رصد‌های فنی و هوشمند پلیس فتای تهران مشخص شد فردی که خود را از ماموران پلیس فتا معرفی می‌کند در شبکه‌های اجتماعی صفحه اینستاگرامی‌اش تعدادی از دنبال کنندگان خود را که نیاز به دانش انتظامی دارند، راهنمایی و از علائم پلیس برای معرفی خود استفاده کرده است.

رئیس پلیس فتا تهران بیان کرد: باتوجه به حساسیت موضوع و احتمال شیوع اطلاعات اشتباه در بین کاربران فضای مجازی، شناسایی این فرد در دستور کار مهندسان پلیس فتا قرار گرفت و مشخص شد که این فرد نوجوانی ۱۷ ساله ساکن تهران است که اخیرا در شبکه‌های اجتماعی خود را از ماموران پلیس فتا معرفی کرده است.

این مقام انتظامی عنوان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی هویت این فرد و مخفیگاه وی شناسایی شد و نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضایی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای قرار گرفت.

وی افزود: با هماهنگی قضایی متهم به نام افشین به پلیس فتا دعوت شد و در اظهاراتش اعلام کرد که از روی کنجکاوی دست به انجام این کار زده و از عمل خود پشیمان است.

این مقام سایبری ابراز داشت: با تکمیل تحقیقات پلیسی متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضایی قرار گرفت.

سرهنگ گودرزی تصریح کرد: استفاده از نشان‌ها، انتساب عنوان غیر واقعی به خود و یا دیگران جعل است و یکی از شیوه‌های کلاهبرداری در فضای مجازی جعل عنوان و یا سوء استفاده از نشان‌های افراد، شرکت‌ها، ادارات و یا نهاد‌های مختلف دولتی و یا خصوصی به انگیزه‌های مختلف از جمله کسب مال نامشروع و کلاهبرداری است.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ