کد خبر: ۷۴۴۸۷۶۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
کد خبر : ۷۴۴۸۷۶۱
گروه : قم » قم

ستاد پاسخ به بحران قم در اطلاعیه‌ای بر ضرورت تلاش مردم و مسئولان برای رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.

توصیه های کرونایی ستاد پاسخ به بحران قم / شهروندان تا حد امکان از خانه خارج نشوند

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از قم، ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان قم با توجه به اعلام وضعیت قرمز کرونایی قم، از هم‌استانی‌ها تقاضا کرده است به منظور کنترل ویروس کرونا و کمک به پرسنل خدوم و خستگی‌ناپذیر مراکز درمانی ضمن ماندن در خانه و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی بیان شده به موارد زیر توجه داشته باشند.

۱_ تا حد امکان در خانه بمانند. در صورت ضرورت برای حضور در جامعه از ماسک استفاده  و فاصله گذاری اجتماعی حداقل ۱.۵ متر را رعایت کنند.

۲_ از صاحبان تمامی مشاغل و اصناف تقاضا دارد رعایت پروتکل‌های بهداشتی را در محل کسب و کار خود جدی بگیرند تا مجبور به تعطیلی آن‌ها نشویم.

۳_ با تبریک فرا رسیدن عید بزرگ غدیر خدمت تمامی دلدادگان علوی وسادات بزرگوار تقاضا دارد برای حفظ سلامتی آحاد جامعه از مراسم دید و بازدید در روز عید غدیر خم پرهیز و با استفاده از شبکه‌های مجازی و غیر حضور این عید بزرگ را جشن گرفته و سنت حسنه را به صورت مجازی به‌جایی آورند.

۴_ از شرکت در مراسم عروسی؛ عزاداری؛ ترحیم وتشیع جنازه پرهیز نمایند و در صورت لزوم به گونه‌ای برنامه ریزی نمایند که در شرایط وضعیت قرمز تعداد افراد شرکت کننده بیشتر از ده نفر نبوده و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نمایند.

۵_ در این شرایط حساس بار دیگر از هم استانی‌ها تقاضا دارد هم چون دوره قبل که با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی تعداد بستری‌ها کاهش یافت و حتی استان در مرز وضعیت سفید قرار گرفت تمامی تلاش و کوشش خود را به‌کار گیرند تا در این مرحله نیز بتوانیم همچون موج اول بیماری را کنترل و تعداد مبتلایان را کاهش دهیم.

۶_ مدیران و کارکنان ادارت موظفند رعایت پروتکل‌های بهداشتی را صددرصد رعایت نموده و به‌گونه‌ای برنامه ریزی نمایند که اربابان رجوع تا حد ممکن برای انجام کار‌های اداری به ادارت مراجعه ننموده از طریق تلفن و یا بستر شبکه دولت اقدام نمایند. 

انتهای پیام/ش

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ