کد خبر: ۷۴۴۸۹۵۷
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
۱۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۸:۳۱
کد خبر : ۷۴۴۸۹۵۷
استاندار اردبیل:

استاندار اردبیل گفت: باید از متخصصین روانشناسی برای ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به جوانان قبل از اقدام به همسریابی استفاده شود.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل، اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در نشست مشورتی فرهنگی با روانشناسان گفت: در سال گذشته اقداماتی در راستای ارائه آموزش‌های پیش از ازدواج به جوانان انجام گرفته بود که به دلیل شیوع کرونا محدود شده است.

او بیان کرد: با توجه به اینکه همچنان کرونا مهار نشده، لازم است با تطبیق با موقعیت کنونی ارائه آموزش‌ها با تعداد محدود و رعایت پروتکل‌های بهداشتی ادامه یابد.

استاندار اردبیل اظهار کرد: کارکنان دستگاه‌های اجرایی، کارخانجات، دانشگاه‌ها و حتی دبیرستان‌ها باید از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

بهنام جو تربیت کادر متخصص برای وسیع‌تر شدن گستره آموزش‌ها را از ضروریات برشمرد و خواستار تربیت نیرو‌های مشاور برای ارائه خدمات مشاوره در محیط‌ها و رده‌های سنی مختلف شد.

او بهره گیری از ظرفیت روحانیت در راستای ارائه آموزه‌های دینی و فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در ارائه آموزش مهارت‌های زندگی پیش از ازدواج باید تمامی مسائل فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و روانی مد نظر قرار گیرد.

استاندار اردبیل به تاثیر ازدواج غلط در افزایش طلاق اشاره کرد و افزود: باید آموزش مهارت‌های همسر یابی چند سال قبل از اقدام به ازدواج برای جوانان ارائه شود.

بهنام جو ادامه داد: با افزایش ارائه مهارت‌های زندگی از بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی که از طلاق ناشی می‌شوند، نیز جلوگیری می‌شود.

او تدوین برنامه برای ارائه مشاوره‌ها و آموزش مهارت‌های زندگی را مورد تاکید قرار داد و گفت: در جریان ارائه مشاوره پیش از ازدواج باید، آموزش سایر مهارت‌های ارتباطی در درون خانواده نیز مد نظر قرار گیرد.

استاندار اردبیل افزود: آموزش تخصصی مهارت‌های رفتاری با حضور روانشناسان از بروز بسیاری ناملایمات در درون خانواده‌ها می‌کاهد.

انتهای پیام/ح

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ