کد خبر: ۷۴۴۹۸۵۷
گروه : کردستان » سنندج
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۰
کد خبر : ۷۴۴۹۸۵۷

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی را فرصتی جهت مقابله با آسیب‌های اجتماعی عنوان کرد.

امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از سنندج ، امین مرادی رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه شهرستان سقز گفت: ارتقاء زیرساخت‌های فرهنگی در یک شهر و استان بهترین فرصت و امکان در راستای مقابله با آسیب‌های اجتماعی است.

او افزود: وجود مکان‌های فرهنگی باعث می‌شود تا بخشی از اوقات فراغت جوانان در این مکان‌ها سپری شده و به همین دلیل زمینه برای کاهش بزه کاری و آسیب‌های اجتماعی فراهم می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان با اشاره به اهمیت و جایگاه سینما در عصر حاضر، بیان کرد: در عصر حاضر سینما به عنوان یک ظرفیت مهم فرهنگی و با توجه به جذابیتی که دارد بهترین امکان در راستای ایجاد سرگرمی‌های مناسب برای خانواده‌ها به ویژه نسل جوان است.

او گفت: سینما نه تنها رشد و ارتقاء فرهنگ در یک منطقه را افزایش می‌دهد، که جنبه‌های آموزشی نیز دارد و به همین دلیل می‌تواند در سایر مباحث مرتبط با مسائل اجتماعی و فرهنگی موثر باشد.

مرادی یادآور شد: امروز افزایش سرانه صندلی سینما و مکان‌های فرهنگی و هنری از این دست یکی از اولویت‌های مهم برای توسعه در یک منطقه به شمار می‌رود و به همین دلیل تمامی کشور‌های توسعه یافته سرمایه گذاری زیادی روی این بخش انجام می‌دهند.

او با اشاره به جایگاه شهرستان سقز در عرصه‌های مختلف از جمله فرهنگ و هنر، بیان کرد: شهرستان سقز به دلیل غنای تاریخی که در بخش‌های مختلف از جمله فرهنگ و هنر دارد، نیازمند توسعه و ایجاد زیرساخت‌های فرهنگی است.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: راه اندازی پردیس سینمایی سقز زمینه ساز اعتلای سایر مباحث هنری در این شهرستان از جمله رویدادها، جشنواره‌ها در زمینه‌های مختلف از جمله تئاتر و موسیقی می‌شود.

او ضمن اشاره به نتایج راه اندازی پردیس سینمایی سقز، اظهار کرد: افزایش دوبرابری سرانه صندلی در استان کردستان در طول دو سال گذشته یکی از اقدامات تاریخی حوزه هنری در راستای توجه به فرهنگ و هنر این استان است.

مرادی یادآور شد: راه اندازی و بهره برداری از پردیس سینمایی سقز، فرصت‌های بهتری برای حضور حوزه هنری در این شهرستان را فراهم می‌کند و این حضور می‌تواند زمینه ساز رقم خوردن فعالیت‌های بهتر فرهنگی و هنری باشد.

او راه اندازی این مکان را زمینه ساز ایجاد یک پاتوق برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری عنوان کرد و گفت: خوشبختانه تاکنون حمایت‌های خوبی از سوی مسئولان کشوری و استانی از این پروژه صورت گرفته و انتظار می‌رود که این روند همچنان ادامه داشته باشد.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان به ظرفیت‌های ایجاد شده در پردیس سینمایی سقز اشاره کرد و گفت: این پروژه شامل سه سالن است که سالن اصلی آن ۴۶۰ نفره بوده و دو سالن ۴۶ نفره نیز در کنار سالن اصلی احداث می‌شود.

او افزود: همچنین بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته مجموعه پردیس علاوه بر سه سالن مجهز، شامل گالری، کافی شاپ، کافه کتاب، سینما کودک، سالن انتظار و مجموعه بخش‌های فرهنگی خواهد بود که آموزش و پرورش نیز همچون گذشته از فضای فرهنگی پردیس استفاده خواهد کرد.

مرادی ضمن تقدیر از رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، عنوان کرد: موسسه فرهنگی بهمن سبز، فرمانداری ویژه شهرستان سقز، آموزش و پرورش و شهرداری این شهر نیز تا این مرحله ما را کمک کرده‌اند.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ