کد خبر: ۷۴۴۹۹۶۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۸
کد خبر : ۷۴۴۹۹۶۵

امدادگران فرانسوی احتمال زنده ماندن برخی از مجروحان زیر ​آوار ساختمان‌های اطراف بندر بیروت را مردود نمی‌دانند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار گزارش داد: به نظر می‌رسد که پس از انفجار‌های سه شنبه در بیروت، تحقیقات روند سریع‌تر گرفته است.

۱۶ تن از کارکنان بندر بیروت بازداشت شدند. این افراد مسئول از کارکنان گمرک و انبار نگهداری سه هزار تن نیترات آمونیوم - علت اصلی انفجار‌ها - بودند. عده زیادی به امید این که از نزدیکان مفقود شده خود خبری بگیرند، در محل انفجار تجمع کرده اند. آن‌ها اغلب موفقیتی کسب نمی‌کنند.

گزارشگر این شبکه گفت:​ مردم برای این که شاید خبر خوبی دریافت کنند، در محل انفجار تجمع کرده اند. دو روز انتظار برای آن‌ها دو قرن بوده است. نزدیکان مفقودشدگان در جریان انفجار سه شنبه، در برابر ستونی از نظامیان که مقابل مدخل ورودی بندر صف کشیده اند، تجمع کرده و کمک می‌خواهند و سراغ اعضای خانواده و یا همکاران شان را می‌گیرند.

فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان یک زن را پخش کرد. او گفت: من به جستجوی نوه ام آمده ام. او در یکی از انبار‌ها کار می‌کرد.

گزارشگر همچنین گفت: زنی نیز موفق شده اخبار کمی به دست آورد. او از شماره‌ای ناشناس، عکسی از همسرش به دست آورده، اما از روی عکس نمی‌توان فهمید که او زنده است یا خیر. مردی که در تصویر دیده می‌شود، صورتش با خون پوشیده شده و بیهوش است. هیچ خبر دیگری نیز از او در دست نیست.

گزارشگر افزود: خوشبختانه در محلات اطراف بندر که تخریب شده است، برخی از مفقودشدگان پیدا شده اند. آن‌ها زخمی‌شدگانی بودند که نمی‌توانستند به نزدیکانشان خبری از خود بدهند و به تازگی از بیمارستان مرخص شده اند. زنی که ما در خیابان با او ملاقات کردیم یکی از این مفقودشدگان بود.

به گفته امدادگران فرانسوی، امید به یافتن مجروحان زیر آوار‌ها در برخی خیابان‌های اطراف بندر جدی است. برخی از کسانی که زیر آوار‌ها مانده اند، ممکن است همانند بازماندگان زمین لرزه‌ها در در میانه آوار‌ها، در فضا‌هایی به دام افتاده باشند که در آن مقداری هوا وجود دارد.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ