کد خبر: ۷۴۵۰۵۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
۱۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۴
کد خبر : ۷۴۵۰۵۶۰

معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه گفت : در آئین اختتامیه جشنواره تئاتر افراد دارای معلولیت آفتاب و زاگرس هنرمندان کرمانشاهی درخشیدند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، اختیاری معاون توانبخشی اداره‌کل بهزیستی استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری اختتامیه جشنواره به صورت مجازی در مشهد، گفت : جشنواره به صورت آنلاین با حضور مدیر کل بهزیستی خراسان رضوی برگزار شد.

او با بیان اینکه جشنواره افراد دارای معلولیت قرار بود اسفند ماه ۹۸ برگزار شود که به علت گسترش ویروس کرونا به زمان دیگری موکول شد، گفت : در نهایت تصمیم بر فیلمبرداری آثار برگزیده و اجرای جشنواره به صورت آنلاین گرفته شد و هنرمندان استان کرمانشاه با سه اثر در این جشنواره حضور داشتند که دو اثر صحنه‌ای و یک اثر خیابانی و در نهایت موفق به کسب ۱۴ عنوان شدند.

او افزود: در بخش تئاتر خیابانی برای نمایش یک شهر نامناسب بهاره سعیدی پناه در کارگردانی رتبه اول، مصطفی کولیوندی در بازیگری رتبه اول، مهدی اسدی تبار در طراحی پوستر رتبه اول، سعیده عبدالهی در طراحی فضا رتبه دوم، مرتضی اسدی مرام در طرح و ایده رتبه دوم، الهام غلامی در بازیگری جسمی حرکتی رتبه سوم و الیاسی در موسیقی موفق به کسب رتبه شدند.

اختیاری با بیان اینکه در بخش صحنه‌ای برای نمایش تریزومی، مجید احمدی در بازیگری بخش مردان در زمینه بینایی رتبه اول و در بخش کارگردانی رتبه سوم را کسب کرد، افزود: محسن عظیمی در نویسندگی رتبه اول، شیما کاظمی در پوستر رتبه اول و در بخش بازیگری زن همراه نیز رتبه اول را به دست آورد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه،ادامه داد: هنرمند دیگر کرمانشاهی سمیرا رحیمی در بخش بازیگری زن در شنوایی رتبه اول را به خود اختصاص داد و در بخش نمایش صحنه‌ای با عنوان "برای آخرین بار" نیز شنو قادری مددجوی دارای معلولیت ذهنی نیز در بخش بازیگری رتبه برتر را به دست آورد.

اختیاری افزود: هنرمندان و هنرجویان دارای معلولیت علاقمند به تئاتر در استان کرمانشاه زیاد هستند و برنامه معاونت توانبخشی بهزیستی استان حمایت بیشتر جهت حضور آن‌ها در عرصه‌های حرفه‌ای است و قطعا نیاز به برنامه ریزی جهت آموزش و اجرا دارند.

او با اشاره به اینکه این هنرمندان کرمانشاهی نشان دادند که معلولیت محدودیت نیست، ادامه داد: هنرمندان دارای معلولیت که در این جشنواره موفق به دریافت جایزه شدند به شکل شایسته‌ای در استان نیز مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

او گفت: با توجه به گسترش ویروس کرونا شرایطی فراهم می‌شود که این سه اثر برتر جشنواره به زودی اجرای عمومی گردند و یا به صورت آنلاین برای مخاطبان استان اجرا شوند .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ