کد خبر: ۷۴۵۱۹۵۸
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
کد خبر : ۷۴۵۱۹۵۸
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت در رامسر:

دکتر گویا گفت: بیماری یابی کرونا و بازنگری در شیوه‌های تبلیغاتی برای جلوگیری از افزایش ورودی به بیمارستان‌های مازندران ضروری است.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت واگیر وزارت بهداشت، در حاشیه بازدید و پایش از مراکز بهداشتی و درمانی رامسر بیماری یابی کرونا و بازنگری در تبلیغات با هدف کاهش ورودی بیمارستان‌های استان را امری ضروری دانست و گفت: بیماری یابی فعال باید نسبت به گذشته با جدیت بیشتری صورت بگیرد و تبلیغات محیطی باید بازنگری و بگونه‌ای شود که مردم به بیمارستان مراجعه نکنند.

او با بیان اینکه قبلا رفتار دفاعی دربرابر ویروس کرونا داشتیم، افزود: از ۱۲ فروردین امسال سیاست حمله به بیماری را در برنامه قرار دادیم و با غربالگری و شناسایی، بیماری یابی افراد مبتلا و اطرافیانشان را آغاز کردیم.

دکتر گویا با قدردانی از جهادگران مبارزه با کرونا به اقدام ارزشمند دانشگاه علوم ‌پزشکی مازندران در تهیه طرح ابتکاری جدول تحلیل تخصصی ۱۴ روزه روند بستری و مرگ بیماران کرونا ،گفت: این طرح که از مازندران شروع شده است الگویی برای کل کشور خواهد بود.

او افزود: پس از تقسیم تعداد بستری ۱۴ روز گذشته بر ۱۰۰ هزار نفر و تعداد مرگ ۱۴ روز گذشته بر یک میلیون نفر اگر عدد به دست آمده بالای ۵ باشد وضعیت قرمز و نگران کننده مطرح می‌شود که باید با تغییر رفتار، شیوع ویروس را کنترل کرد که شهرستان رامسر درحال حاضر روی مرز این عدد قرار داد درحالی که شهرهایی، چون آمل بالای ۳۵ است.

دکتر گویا گفت: بیماری یابی، درمان سرپایی برای جلوگیری از تجمع در بیمارستان، ایجاد شرایط لازم برای کاهش زمان حضور بیمار در بیمارستان، مراقبت جدی از بیمار برای جلوگیری از انتقال به‌ آی سی یو، درمان حرفه‌ای برای جلوگیری از نصب ونتیلاتور به بیمار و اقدامات تیمی برای جلوگیری از فوت، شش سیاستی است که برای بیماران کرونایی مورد تاکید است.

لزوم ایجاد آزمایشگاه تشخیص کرونا در غرب مازندران

دکتر محمد مهدی گویا رییس مرکز مدیریت واگیر وزارت بهداشت با بیان اینکه آزمایشگاه تشخیصی تست‌های کرونا باید در غرب مازندران ایجاد شود گفت: اینکه تست‌های کرونا روزانه از رامسر تا ساری منتقل شود یک مشکل جدی است که باید اتخاذ تدبیری  زمان جواب دهی تست‌ها به کمترین زمان کاهش یابد.

او در بخش دیگر این بازدید در نشست با اعضای ستاد کرونا رامسر با بیان اینکه بسیاری از بیمارستان‌های کشور و استان را پایش و بررسی کرده است، افزود: بیمارستانی به خوبی بیمارستان رامسر ندیدم چراکه در حوزه‌های کمی و کیفی بسیار موفق و حرفه‌ای عمل شده است.
رییس مرکز مدیریت واگیر وزارت بهداشت گفت: با توجه به گردشگر پذیر بودن رامسر باید امکانات آن تقویت شود و به هیچ وجه اجازه ندهیم پرسنل خسته شوند.

انتهای پیام/س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ