کد خبر: ۷۴۵۴۰۳۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۹
کد خبر : ۷۴۵۴۰۳۲

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی از صادرات ۴۱۷ میلیون دلاری محصولات کشاورزی از استان در سال ۹۸ خبر داد.

صادرات ۴۱۷ میلیون دلاری محصولات کشاورزی آذربایجان شرقی در ۹۸

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،باقرزاده معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و اقتصاد مقاومتی سازمان جهادکشاورزی گفت: ماهیت بخش کشاورزی طوری است که مسائل و مشکلات درون و برون سازمانی اثرات مثبت و منفی خود را به مرور نشان می‌دهد، در واقع مشکلات بخش خود را بصورت زلزله با ریشتر بالا نمایان نمی‌سازد تا در یک لحظه همه چیز ویران شده باشد؛ مرور آمار و عملکرد‌ها و الزامات مربوطه می‌تواند بهترین شاخص ارزیابی باشد.

او با بیان اینکه سال ۱۳۹۸ همراه با مسائل و مشکلات و سختی‌های خاصی برای بخش کشاورزی بوده است افزود: عوارض ناشی از تحریم، مسائل مربوط به تغییرات اقلیمی و  بیماری کرونا  مشکلاتی را برای بهره برداران و متولیان بخش کشاورزی ایجاد کرد.

باقرزاده افزود: با وجود این مشکلات با تلاش تولیدکنندگان و کارشناسان بخش کشاورزی، امنیت غذایی با مشکلات خاصی مواجه نشده و به یاری خداوند منان حجم صادرات محصولات کشاورزی استان نسبت به سال قبل از آن از افزایش ۴۳ درصدی برخوردار بوده است.

او میزان صادرات بخش کشاورزی سال ۹۷ استان را ۲۹۰ میلیون دلار و میزان صادرات ۹۸ را نیز ۴۱۷ میلیون دلار دانست و افزود: برنامه سال جاری بخش کشاورزی استان نیز ۴۲۰ میلیون دلار می‌باشد که امیدوارم با از بین رفتن بیماری منحوس کرونا بتوانیم این رقم را محقق سازیم.

معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان شرقی گفت: بررسی، تجزیه و تحلیل عملکرد و آمار و اطلاعات نشان می‌دهد در سال‌های اخیر توسعه کشت‌های گلخانه‌ای و شهرک‌های گلخانه ای، توسعه سیستم‌های نوین آبیاری تحت فشار و کشت‌های جایگزین از پیشرفت‌های خوبی برخوردار بوده است.

باقرزاده گفت: همکاری و همراهی تشکل‌ها با متولیان امور و تولیدکنندگان در پیشرفت و پیشبرد تکالیف و اهداف بخش کشاورزی بسیار اثرگذار بوده و می‌باشد.

او گفت: نقش تسهیلات بانکی در تولید بسیار مهم است، بانک کشاورزی به عنوان بانک تخصصی بهره برداران را حمایت می‌کند، اما براساس قوانین سایر بانک‌ها نیز باید حدود ۱۸ درصد از منابع داخلی خود را در راستای حمایت از تولید در اختیار بخش کشاورزی قرار دهند که براساس برنامه تدوین شده جهش تولید امید است این اتفاق صورت بگیرد.

انتهای پیام/ک

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ