کد خبر: ۷۴۵۴۷۵۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
۲۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۲
کد خبر : ۷۴۵۴۷۵۹

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز برضرورت ترویج فرهنگ استفاده از قطار شهری تاکیدکرد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران  جوان از تبریز،معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تبریز به همراه مدیران عامل شرکت واحد اتوبوسرانی و شرکت بهره براداری قطار شهری، ضمن بازدید از محل احداث پایانه حمل و نقل ترکیبی، طی نشست مشترک، موانع و چگونگی ایجاد و احداث این پایانه را بررسی کردند.

مهدی یوسفی  معاون شهردار تبریزدر این نشست گفت: باید فرهنگ جدیدی از حمل و نقل پاک، ایمن و سریع به نام قطار شهری را به مردم معرفی کنیم.

او  از این طرح به عنوان یکی از نتایج مطالعات یکپارچه سازی سیستم‌های حمل و نقل همگانی شهر تبریز یاد کرد و گفت: این طرح در راستای کاهش زمان انتظار مسافرین در ایستگاه‌های اتوبوس و همچنین تسریع در سفر به محدوده مرکزی شهر اجرا می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز در تشریح این طرح افزود: با ایجاد پایانه درون شهری در مجاورت ایستگاه شماره ۵ قطار شهری، امکان سفر شهروندان منطقه جنوب شرق و قسمتی از شرق تبریز به بازار و محدوده مرکزی شهر با استفاده از خط ۱ قطار شهری با ایمنی و سرعت و راحتی بیشتر فراهم خواهد شد.

یوسفی ادامه داد: ایجاد این پایانه، در جلوگیری از تاخیر تحمیل شده به ناوگان اتوبوس رانی در محدوده مرکزی شهر تبریز موثر بوده و با کاهش تردد به ناحیه مرکزی شهر باعث پایین آمدن میزان آلودگی هوا خواهد شد.

او  با اشاره به مصوبات این جلسه گفت: مقرر شد هزینه سفر توسط شرکت واحد برآورد و اعلام شود و نتیجه جهت تخصیص و تفکیک هزینه بین اتوبوسرانی و قطار شهری مورد برسی قرار گیرد. بعد از پیاده سازی طرح حمل و نقل ترکیبی، جهت پوشش مسافرین بین راهی از جمله مسافرین چای کنار مسیر جدیدی برای شرکت اتوبوسرانی مطالعه، طراحی و اجرا گردد.

 

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ