کد خبر: ۷۴۵۵۷۸۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
کد خبر : ۷۴۵۵۷۸۴

رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت : اگر مسئولان در پی مدیریت جهادی باشند، بسیاری از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علیرضا افشار رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه عمده مشکلات کشور به ضعف‌های موجود در زمینه مدیریتی برمی‌گردد، گفت : اگر مدیران و مسئولان به سمت مدیریت جهادی سوق داده شوند، خیلی از مشکلات کشور مرتفع خواهد شد.

او یکی از ویژگی‌های فرهنگ و مدیریت جهادی را انعطاف پذیری عنوان کرد و گفت : مدیرانی می‌توانند جهادی کار کنند که انعطاف‌پذیری داشته باشند.

رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سپس از سفر‌های استانی مسئولین به عنوان یکی از سبک‌های مدیریت جهادی یاد کرد و افزود: در سفر‌های استانی مدیران از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات قرار می‌گیرند، لذا می‌توانند عملکرد بهتری در مقایسه با مدیرانی که پشت در‌های بسته تصمیم گیری می‌کنند، داشته باشند.

افشار ادامه داد: در اصول مدیریت جهادی مدیران و مسئولان باید مسئولیت‌ها را یک امانت بدانند و نه یک حق، چون در این صورت به دنبال ادای امانت خواهند بود.

او گفت: به دولت‌هایی که سر کار می‌آیند یک انتقاد می‌توان کرد و اینکه هر دولتی برنامه‌های خود را از صفر شروع کرده و اقدامات گذشته را نادیده می‌گیرد، در حالی که مقام معظم رهبری همواره تاکید دارند که مدیران جدید باید برنامه‌های مسئولین قبلی را ادامه داده و فقط ایرادات آن‌ها را برطرف کنند تا کار‌ها روی ریل بیافتد.

افشار اشاره‌ای هم به شاخصه‌های برخورداری از یک اقتصاد موفق داشت و گفت: برای اینکه یک اقتصاد موفق داشته باشیم، باید در سه حوزه نیروی انسانی، سرمایه و دانش فنی، توانمندی داشته باشیم که خوشبختانه در هیچ یک از این سه بخش هیچ کمبودی در کشور نداریم.

افشار با اشاره به برخورداری کشور از نیرو‌های انسانی جوان و توانمند، گفت: ما یک کشور جوان هستیم، هرچند روند نزولی از حیث جمعیت جوان داریم و باید برای آن فکری کرد.

او افزود: در کشور از نظر سرمایه هم هیچ کمبودی نداریم و اصلا نیازی به سرمایه گذاری خارجی نداریم، البته در هدایت سرمایه‌ها مشکل داریم که در این خصوص باید برنامه ریزی درست انجام شود.

افشار ادامه داد: ایران اسلامی در خیلی از بخش‌های فناوری در سطوح عالی بوده و جزو کشور‌های برتر دنیا از نظر دانش فنی است، لذا برای برخورداری از یک اقتصاد موفق هیچ کم و کاستی در کشور نداریم.

رئیس هیئت عالی اندیشه‌ورزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه خلا وجود نهاد‌های انقلابی در کشور حس می‌شود، گفت: این نهاد‌های انقلابی در واقع همان سازمان‌های مردمی نهادی هستند که در کشور‌های پیشرفته محور کار‌ها هستند.

او با تاکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد بر مبنای هدف شکل می‌گیرند، گفت: در این نوع گروه‌ها همه چیز حول محور اجرایی شدن اهداف است.

او اشاره‌ای هم به انحلال جهاد سازندگی داشت و گفت: جهاد سازندگی در ابتدا با محوریت مردمی بودن شکل گرفت، اما بعد‌ها با سمت و سو گرفتن به سمت دولتی شدن به وزارتخانه تبدیل شد و هنگامی که وظایف این نهاد مردمی با وزرات جهاد کشاورزی همسو شد، چون کار‌های این دو نهاد باید به یک وزارتخانه واگذار می‌شد، وزارت جهاد سازندگی منحل شد، در حالیکه معتقدم اگر جهاد سازندگی با همان هویت اولیه باقی می‌ماند می‌توانست منشا خدمات زیادی در کشور شود.

او ادامه داد: سپاه هم در ابتدای انقلاب به عنوان یک نهاد اطلاعاتی امنیتی برای ریشه کن کردن گروهک‌های ضدانقلاب ایجاد شد که بعد‌ها و پس از شروع جنگ تحمیلی این نهاد وارد فاز نظامی شد و در برابر تهدید جدید به سرعت آرایش جنگی به خود گرفت و توانست به اهدافش برای حراست از کیان ایران اسلامی برسد.

افشار از کاهش پنج درصدی نرخ بیکاری در استان کرمانشاه به عنوان یک موفقیت بزرگ یاد کرد و افزود: در آینده شاهد تداوم روند کاهشی نمودار نرخ بیکاری استان با سرعت بیشتری باشیم.

او با تاکید بر ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه کشاورزی، گفت: استان کرمانشاه باید رویکرد صنعتی کشاورزی داشته باشد و با این رویکرد به سراغ توسعه صنایع تبدیلی مرتبط با بخش کشاورزی برود، چون در این صورت نه فقط به حل مشکل اشتغال استان کمک خواهد شد، بلکه نارضایتی تولیدکنندگانی که محصولات کشاروزی روی دستشان می‌ماند، هم از بین خواهد رفت .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ