کد خبر: ۷۴۵۵۸۲۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۵
کد خبر : ۷۴۵۵۸۲۴

سازمان‌های حقوق بشری از بازداشت ۴۲۹ فلسطینی در ماه گذشته میلادی از سوی رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از خبرگزاری رویترز، سازمان‌های حقوق بشری فلسطینی امروز چهارشنبه گزارش دادند که رژیم صهیونیستی ۴۲۹ فلسطینی از جمله ۳۲ کودک را در ماه گذشته میلادی بازداشت کرده و در این میان، قدس اشغالی بالاترین آمار بازداشت شدگان را دارد؛ چرا که ۲۰۱ نفر از بازداشت شدگان از این شهر بوده اند.

این سازمان‌ها در بیانیه خود اعلام کردند از میان بازداشت شدگان، ۱۳ نفر از ساکنان نوار غزه بوده اند. این در حالی است که بقیه بازداشتی‌ها در مناطق مختلف کرانه باختری صورت گرفته است. همچنین شمار بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل به ۴۵۰۰ زندانی از جمله ۴۱ زندانی زن می‌رسد.

طبق اعلام رویترز، سازمان‌های شرکت کننده در صدور این بیانیه عبارتند از: «هیئت امور اسرا و آزادگان»، «باشگاه اسیر فلسطینی»، «مؤسسه پشتیبانی اسیر و حقوق بشر ضمیر» و «مرکز اطلاعات وادی حلوه- سلوان».

در بیانیه صادر شده از سوی این مؤسسات حقوقی، به اوضاع بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و نیز شرایط بازداشت آن‌ها و مشکلاتی که به سبب کرونا با آن درگیر بوده اند، پرداخته شده است.

در این بیانیه آمده است: نیرو‌های اشغالگر اسرائیل به سیاست ظالمانه برای محدود کردن اسرا و بازداشت شدگان، به خصوص در زمانی که ویروس کرونا آمده است، دست می‌زنند.

در این بیانیه همچنین افزوده شده: از این همه گیری برای تضعیف کار وکلا و جلوگیری از دیدار از اسرا استفاده می‌شود و این ممنوعیت خانواده‌های آن‌ها را نیز شامل می‌گردد.

سازمان‌های حقوق فلسطینی همچنین بیان کردند برخی از مراکز بازداشتی که برای نگهداری افراد مناسب نیست، به محلی برای نگهداری افراد به مدت ۱۴ روز بدل شده؛ بدون آنکه این افراد به بخش تحقیقات فرستاده شوند و یا با ساده‌ترین ابزاری این مکان‌ها میکروب کشی گردند.

گفتنی است هنوز مقام‌های اسرائیلی واکنشی از خود در خصوص این بیانیه نشان نداده اند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ