کد خبر: ۷۴۵۶۰۱۱
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۷
کد خبر : ۷۴۵۶۰۱۱
اسلامی:

وزیر راه و شهرسازی از طرح جدید نوسازی کامیون که از محل قانون رفع موانع تولید تامین می‌شود خبر داد.

محمد اسلامی به گزارش خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران با بیان اینکه به لطف همت همکاران در سازمان راهداری و حمل و نقل جاده و با همکاری تولیدکنندگان داخلی بخش خصوصی داخلی ساخت کامیون‌های داخلی در قالب طرح نوسازی به مرحله های اجرایی رسیده است، گفت: در این قرارداد ۵ هزار دستگاه در نظر گرفته شده که ۲ هزار و ۴۵۰ هزار دستگاه در فاز یک اجرایی و با قی مانده آن هم در فاز ۲ ارائه می شود.

اسلامی تصریح کرد: از این ۵ هزار دستگاه ۲۰ درصد از مبلغ توسط خود صاحبان کامیون پرداخت می‌شود و ۸۰% از مبلغ کامیون تسهیلات با نرخ سود ۱۸ درصد پرداخت می‌شود.

وزیر راه وشهرسازی بیان کرد: از این میزان تسهیلات ۱۸ درصد، ۹ درصد آن توسط دولت و سازمان راهداری در قالب یارانه پرداخت می‌شود و ۹ درصد از آن هم توسط رانندگان پرداخت می‌شود.
بیشتر بخوانید

اسلامی تاکید کرد: برای دریافت این کامیون ها رانندگان باید کامیون های بالای ۴۰ سال داشته باشند و کامیون های بالای ۵۰ سال در اولویت هستند. همچنین باید رانندگان گواهی اسقاط را ارائه دهند.

او یاد آور شد: در یک فرآیند نظام نظارتی تمامی این شرایط ثبت می شود و ما باید مطمئن شویم که راننده کامیون فعال و فرسوده دارند.  این اقدامات بسیار مطلوب است و ما به آنها اطمینان می دهیم که این طرح اجرا می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در حوزه حمل و نقل برون شهری کامیون های یخچال دار و کامیون های ترانزیت برای ما بسیار مهم است، گفت: انتظار داریم در این بخش بتوانیم هرچه سریعتر کامیون های یخچالدار و ترانزیت را افزایش دهیم.

او اظهار کرد: جا به جایی با کامیون های یخچال ها به ویژه برای جا به جایی دام و طیور و محصولات باغی و کشاورزی بسیار با اهمیت است و متأسفانه در گذشته تلفات در این زمینه بسیار بالا بوده و خسارت های بسیار زیادی وارد شده است.

او گفت: امیدواریم با وارد شدن این کامیون ها بتوانیم خسارت کمتری به این حوزه وارد شود و در این قرارداد پیش‌بینی شده که تولید کنندگان کامیون یخچالدار به این بخش بیشتر شود.

اسلامی تصریح کرد: امیدواریم در سال جهش تولید بتوانیم شاهد کارآمدی بیشتر این بخش و کاهش مصرف سوخت باشیم.

وزیر راه و شهرسازی توضیح داد: باید به طور قطع رانندگان کامیون فعال و دارای کارت هوشمند و بارنامه باشند و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ، شرکت سازنده بتوانند با همکاری یکدیگر مشکلات نوسازی ناوگان که در گذشته و وجود داشته را رفع کنند دیگر تجربه تلخ تکرار نشود.

اسلامی تاکید کرد: طرح کلید به کلید رل فراموش کنید و از امروز طرح جدید که از محل تبصره ۱۸ و قانون رفع موانع تولید تامین مالی می شود اجرایی خواهد شد.  در هفته آینده اولین سری ۲۰۰ دستگاه به رانندگان طی مراسمی تحویل دهیم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ