کد خبر: ۷۴۵۶۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
۲۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۱:۳۸
کد خبر : ۷۴۵۶۱۹۷
استاندار سیستان و بلوچستان:

موهبتی گفت: تقویت روابط و تعاملات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین این استان ایران و جمهوری اسلامی افغانستان، تسهیل در فعالیت‌های اقتصادی و رفع موانع موجب توسعه و پیشرفت و تامین منافع ۲ کشور می‌شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ،  احمدعلی موهبتی استاندار سیستان و بلوچستان در دیدار جلال‌الدین کوشانی سرپرست سرکنسولگری جمهوری اسلامی افغانستان در زاهدان و عبدالجابر انصار سرکنسول جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد با وی در استانداری سیستان و بلوچستان؛ اظهار داشت: باید روابط و تعاملات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین این استان با جمهوری اسلامی افغانستان بیشتر از گذشته تقویت شود و مسئولان دو سوی مرز می‌بایست برای تعامل بیشتر و تسهیل در مراودات تلاش کنند.

او  با بیان اینکه رعایت قوانین دو کشور برای همه ضروری است؛ افزود: مرزبانان، ماموران گمرکات و مسوولان حمل و نقل دو کشور تعامل بسیار خوبی با یکدیگر دارند و این امر تقویت وتوسعه روابط را افزایش می‌دهد.

رییس شورای تامین سیستان و بلوچستان تصریح کرد: خوشبختانه مسوولان دو کشور به مسائل و موضوعات نگاه یکسانی دارند و معتقدند که این اعتماد متقابل در مرز بسیار اثرگذار است.

استاندار سیستان و بلوچستان با بیان اینکه معطلی تجار و خودرو‌های ترانزیتی در مرز باعث افزایش قیمت تمام شده کالا‌ها می‌شود، گفت: باید با رفع موانع و ایجاد تسهیل در مراودات و امور مربوط به ترانزیت و تجارت، تجار را برای انتقال کالاهایشان از مرز‌های این منطقه بیشتر تشویق و ترغیب کنیم نه اینکه با برخی اقدامات آنان را به مرز‌های دیگر سوق دهیم.

موهبتی ملت افغانستان را مردمی سخت‌کوش و پرتلاش توصیف کرد و گفت: هیچ کشوری نباید به مردم این کشور نگاه مهاجری و آوارگی داشته باشد.

او  ادامه داد: کشور افغانستان دارای ظرفیت‌ها ونعمت‌های فراوان خدادادی مانند معادن غنی است که به این دلیل مورد هجمه و دخالت کشور‌های استکباری برای دستیابی به این معادن قرار گرفته است.

استاندار سیستان و بلوچستان با اشاره به اینکه نتیجه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به نقطه مطلوب رسیده است؛ افزود: امیدوارم کسانی که بدنبال ایفای نقش در این کشور هستند نقش خودشان را با قلم ایفا کنند نه با اسلحه و جنگ.

سرکنسولان جمهوری اسلامی افغانستان در زاهدان و مشهد نیز در این نشست با اشاره به مشترکات فراوان دینی، فرهنگی و تاریخی دو کشور، توسعه همکاری‌های دوجانبه و تقویت مراودات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی بین دو کشور را مورد تاکید قرار داد.

انتهای پیام/ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ