کد خبر: ۷۴۵۸۵۸۲
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۱
کد خبر : ۷۴۵۸۵۸۲

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه از برگزاری مراسم عزاداری دهه اول محرم در حیاط و فضای باز برخی مدارس خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ محمودرضا مرادی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به استمرار سیر نزولی کرونا در استان، گفت : خوشبختانه در حال حاضر با تلاش و همت کادر درمان و همکاری موثر مردم در رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به وضعیت با ثباتی در خصوص کرونا رسیده ایم.

او گفت : تمام نگرانی ما شکننده بودن این وضعیت است، طوری که اگر مردم کوچکترین غفلتی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته باشند، به سرعت به وضعیت قرمز کرونا برمی‌گردیم.

او ادامه داد: با ثبات شدن وضعیت کرونا، به معنی مجوزی برای تردد آزادانه و کنار گذاشتن پروتکل‌های بهداشتی نیست و مردم باید در این شرایط بیش از پیش رعایت پروتکل‌ها را داشته باشند تا به وضعیت قرمز برنگردیم.

مرادی به رویداد‌های پیش رو اشاره کرد و افزود: کنکور سراسری و عزاداری‌های ماه‌های محرم و صفر رویداد‌های مهم پیش رو هستند که رعایت پروتکل‌های بهداشتی در آن‌ها اهمیت مضاعفی دارد.

افزایش ۲ برابری حوزه‌های کنکور سراسری در کرمانشاه

این مسئول افزود: در خصوص کنکور سراسری تعداد حوزه‌های محل آزمون به دو برابر افزایش یافته و تمام تلاش‌ها صورت گرفته تا پروتکل‌های بهداشتی با نهایت دقت و حساسیت اجرایی شود.

مرادی گفت: در بحث کنکور قوانین بسیار سخت‌گیرانه است و در رعایت پروتکل‌ها بسیار جدی وموشکفانه برخورد می‌کنیم.

حیاط برخی از مدارس "حسینیه" می‌شود

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با اشاره به نزدیکی ماه محرم گفت: برای عزاداری‌های این ماه پروتکل‌های ویژه‌ای در نظر گرفته شده تا بتوانیم ضمن برگزاری با شکوه مراسم عزای حسینی (ع)، سلامت عزاداران را نیز حفظ کنیم.

مرادی از ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در فضای بسته و مسقف خبر داد و افزود: عزاداری‌ها باید تماما در فضای باز و با رعایت فاصله اجتماعی برگزار شود.

او ادامه داد: با توجه به اینکه امکان برگزاری مراسم عزاداری در حسینیه‌های مسقف و مساجد فراهم نیست، هماهنگی لازم به عمل آمده تا با توجه به تعطیلی مدارس، در حیاط برخی مدارس در نزدیکی این حسینیه‌ها و مساجد این مراسم برگزار شود.

این مسئول افزود: در طول مراسم هر فرد باید زنجیر خود را داشته باشد و استفاده از طبل و سنج و... ممنوع است و باید به جای آن از سیستم صوتی استفاده شود.

او بر استفاده تمام عزاداران از ماسک تاکید کرد وافزود: جابجایی و حرکت هیات‌ها و دسته جات عزاداری نیز ممنوع است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: همچنین توزیع نذری در هیات‌ها و دسته جات ممنوع است و تنها نذری‌هایی که بصورت خشک باشد، اجازه توزیع دارند .

انتهای پیام/د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ