راه اندازی دپارتمان ملی تخصصی معدن در نهبندان

مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از راه اندازی دپارتمان ملی تخصصی معدن در شهرستان نهبندان خبر داد.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بیرجند ، مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در دیدار با فعالان اقتصادی خراسان جنوبی گفت: امروز نقش فعالان اقتصادی در مقابله با تحریم‌ها نمایان است و اثر تلاش فعالان اقتصادی امروز عزت زا است، چرا که در مقابل هجمه‌ها ایستادگی می‌کنند.

هاشمی با بیان اینکه حدود ۷۰ درصد از صنعت خراسان جنوبی را مربوط به حوزه معدن است، گفت: سازمان فنی و حرفه‌ای به جهت حمایت از فعالان بخش معدن، دپارتمان ملی معادن را به صورت تخصصی و با تمام زیر بخش‌ها و خوشه‌های مرتبط به ویژه سنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی زینتی را در خراسان جنوبی راه اندازی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه توانمند کردن نیرو‌های کارگری، کارشناس و نقش آفرین مدیریتی در حوزه معدن جزو اهداف ما است گفت: تمام مربیان و کار آموزانی که نیازمند کسب مهارت در بخش معدن هستند، از طریق این دپارتمان به اهداف خود می‌رسند.

مدیرکل سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور گفت: این آمادگی را با همکاری با استانداری خراسان جنوبی داریم که مسابقات المپیاد ملی معادن را در خراسان جنوبی برگزار کنیم.


بیشتر بخوانید


هاشمی با بیان اینکه سال آینده سال بهار آموزشگاه‌های آزاد است گفت: سال آینده افرادی که به عنوان مربی مدرک صلاحیت‌دار بگیرند، در اولویت گرفتن مجوز آموزشگاه‌های آزاد قرار خواهند گرفت.

نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه با بیان اینکه خراسان‌جنوبی در بخش‌های مختلف صادراتی، کشاورزی، معدن و مرز پتانسیل فراوانی دارد گفت: منابع طبیعی، معادن و در کلان کشور نفت به تنهایی نمی‌تواند خلق ثروت کند، بنابراین در کنار این‌ها باید به منابع انسانی به نفع احسن توجه شود.

نخعی با بیان اینکه یکی از قابلیت‌های ارزشمند خراسان جنوبی هم مرزی با جمهوری افغانستان است، گفت: با افزایش مراودات با این کشور می‌توانیم بهره بیشتری را از صادرات ببریم.

عابدی معاون امور اقتصادی استانداری خراسان جنوبی گفت: مردم استان مردمانی آموزش پذیرند که با انجام همین آموزش‌های مدون و کاربردی توانستیم برای چهارمین فصل پیاپی پایین‌ترین نرخ بیکاری در کشور را با کمک آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به دست آوریم.

در این جلسه همچنین جمعی از فعالان اقتصادی به بیان خواسته‌های خود پرداختند.

انتهای پیام /  ط ا

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
آخرین اخبار
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر