استاندار گیلان:

گیلان همچنان قرمز است ، هم وطنان سفر به گیلان را به زمان دیگری موکول کنند

زارع گفت : وضعیت در برخی شهرستان‌های استان به ویژه مرکز گیلان قرمز است و هم وطنان برای مهار کرونا سفر خود را به زمان دیگری موکول کنند.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از رشت، ارسلان زارع ، استاندار گیلان گفت: با اشاره به تاثیر مسافرت در شیوع ویروس کرونا و نیز وضعیت قرمزگیلان، تاکید کرد که هم‌وطنان از سفر به گیلان خودداری کرده و انجام آن را به زمان دیگری موکول کنند.

او افزود: وضعیت در برخی شهرستان‌های استان به ویژه مرکز گیلان، قرمز است، اما مردم با درک صحیح شرایط، در روز‌ها و شب‌های اخیر با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به عزاداری پرداخته اند.

استاندار گیلان، با بیان اینکه مراودات اجتماعی و ارتباط مردم با یکدیگر به عنوان مهمترین عامل شیوع ویروس کرونا به لحاظ علمی از سوی کارشناسان وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی اثبات شده، گفت: به تکرار از هموطنان خواسته ایم که از مسافرت به جز در موارد اضطرار، خودداری کنند.

زارع افزود: اگرچه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال که ایام نوروز و تابستان، گیلان مقصد سفر گردشگران بوده؛ شاهد میزان کمتری از سفر هستیم، اما مجددا تاکید می‌کنم که به واسطه وضعیت قرمز استان و برای حفظ سلامت خانواده‌ها و هم استانی‌های ما و نیز مسافران، از سفر به گیلان در تعطیلات پیش رو پرهیز شود.

او تصریح کرد: از گیلانیان دوستدار اهل بیت پیامبر که براساس رسوم پیشین در چنین ایامی به استان سفر می‌کردند و اکنون خارج از استان هستند نیز انتظار دارم در تعطیلات تاسوعا و عاشورای حسینی امسال، به زادگاه خود سفر نکنند و مسافرت را به زمان بهتری موکول کنند.

 

انتهای پیام/م.ع

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
نام:
ایمیل:
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
* نظر: