زمان برگزاری آزمون MSRT اعلام شد

آزمون زبان MSRT وزارت علوم در تاریخ ۱۱ مهر ماه ۹۹ برگزار می‌شود و ثبت نام داوطلبان از ۲۳ شهریور آغاز خواهد شد.

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، زمان برگزاری آزمون زبان MSRT وزارت علوم مشخص شد. 

بر اساس آنچه سازمان امور دانشجویان اعلام کرده است، به علت شیوع ویروس کرونا و محدودیت ظرفیت در برگزاری آزمون و همچنین ضرورت شرکت در آزمون‌های جامع دوره دکتری ثبت نام با اولویت از متقاضیان دانشجوی مقطع دکترای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی انجام می‌گیرد.

این دوره از آزمون با ظرفیت ۵۰ درصد دوره های قبل  برگزار خواهد شد.


بیشتر بخوانید


ثبت نام آزمون زبان  MSRT به مدت ۳ روز انجام می‌شود. در دو روز اول فقط دانشجویان دوره دکترای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی (بر اساس اطلاعات دریافتی از سامانه‌های آموزشی دانشگاه‌ها) امکان ثبت نام خواهند داشت. در صورت تکمیل نشدن ظرفیت حوزه‌های برگزاری در روز سوم داوطلبان سایر مقاطع نیز می‌توانند در این دوره ها ثبت نام کنند.

تاریخ ثبت نام و برگزاری آزمون

ثبت نام در آزمون MSRT از ساعت ۱۳ روز ۲۳ شهریور ۹۹ آغاز شده و تا ساعت ۱۶ روز ۲۵ شهریور ادامه دارد. این آزمون صبح جمعه ۱۱ مهر ۱۳۹۹ برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ آزمون MSRT جهت تعیین سطح زبان انگلیسی داوطلبان برگزار شده و مدرک آن برای تمام دانشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم و وزارت بهداشت معتبر است. این آزمون معمولا حدود ۱۰ بار در سال برگزار می‌شود و در صورتی که داوطلب در یکی از نوبت‌های برگزاری MSRT نمره قبولی این آزمون را کسب نکرد، می‌تواند در نوبت بعدی شرکت کند. به علت شرایط خاص شیوع کرونا در کشور در سال ۹۹، زمان ثبت نام آزمون MSRT دستخوش تغییر شد و تاکنون برگزار نشده است. برگزار نشدن این آزمون بیشتر از همه به داوطلبان کنکور دکتری ۹۹ ضربه زده است؛ زیرا نتایج کنکور این داوطلبان حدود دو هفته دیگر اعلام می‌شود و پس از آن داوطلبان باید در مرحله مصاحبه دکتری مدرک زبان ارائه دهند.  

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
آخرین اخبار