پاپ با برداشتن ماسک خود به سیم آخر زد!

پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک های جهان با برداشتن ماسک خود در میان علاقه‌مندانش حاضر شد.

به گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، پاپ فرانسیس، رهبر کاتولیک‌های جهان با برداشتن ماسک خود به دیدار علاقه‌مندانش رفت. پاپ فرانسیس ۸۳ ساله که برنامه دیدار‌های هفتگی روز چهارشنبه خود را از هفته قبل از سر گرفته است میان علاقه‌مندان پیر و جوانش در واتیکان حاضر شد و با آن‌ها دست داد. پاپ در محوطه کلیسای «سن داماسو» ابراز امیدواری کرد که ویروس کرونا با عنایت و لطف خداوند شکست خواهد خورد.

پاپ هنگام پیاده شدن از خودرو ماسک خود را برداشت و در حالی که لبخند بر لب داشت با تعدادی از علاقه‌مندانش گفتگو کرد. او همچنین با تعدادی از آن‌ها دست داد و پیشانی حاضرانی که پشت موانع ایستاده بودند لمس کرد. پاپ فرانسیس همچنین در خطبه‌هایش با اشاره به ویروس کرونا و نجات جهان از شر آن گفت: «پاسخ مسیحیان به این بیماری همه گیر و بحران اقتصادی- اجتماعی پس از آن مبتنی بر «عشق» خواهد بود.»


بیشتر بخوانید


پاپ افزود: «  اگر همه ما به دنبال خیر عمومی باشیم می‌توانیم ویروس کرونا را شکست دهیم.» او با اشاره به افرادی که خودخواهانه در تلاش برای انحصار واکسن کرونا و تامین منافع خود هستند گفت: «که متاسفانه افرادی وجود دارند که می‌خواهند واکسن کرونا را تولید و سپس با فروش آن به دیگران منافع خود را تامین کنند. برخی نیز از این موقعیت برای دامن زدن اختلافات و ایجاد مزیت‌های اقتصادی و سیاسی، شروع یا تشدید درگیری استفاده کرده اند.»

پاپ در پایان تاکید کرد مسیحیان وظیفه دارند دشمنان خود را دوست بدارند، کاری دشوار، اما هنری که می‌توان آن را آموخت و بهبود بخشید.

انتهای پیام/

اخبار پیشنهادی
تبادل نظر
آدرس ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد نمایید.
نظرات کاربران
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
Iran (Islamic Republic of)
رضایی
۰۰:۵۶ ۲۲ شهريور ۱۳۹۹
اقای پاپ شما یک مسیحی به به من نشان دهید که دشمان خود را دوست داشته باشند اقای پاپ شما خود تا حلا چند بار جنگ یمن که با حمایت کشورهای مسیحی حمایت می شود محکوم کرده اید کشتار در افغانستان در سوریه در بحرین عربستان همه وهمه با دست این مسیحیان انجام می شود ایا شما دروغ نمی گویید حضرت مسیح علیه سلام پیامبر ورسول خدا بود موحد بود جز خدا وایین او تبلیغ نمی ایا شما هم موحد هستید وخدا پرست هستید یا در مقام تثلیث سه خدا برای برای انتخاب کرده اید وبرای فریب مردم ازن استفاده می کنیدمحمد رسول وفرستاده خدا است وپیام اور است و تایید کننده مسیح ایا شما احانت پیامبر اکرم دشمنی نمی دانید چرا ان را محکوم نکردید انچکه پن از روش وزندگی حضرت می دانم شما هیچ یک ان ان را عمل نکرداید ایا این فریب کاری نیست