کد خبر: ۷۴۸۸۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
۲۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۷
کد خبر : ۷۴۸۸۵۶۰

دخل و خرج سینماداران خراسان رضوی باهم همخوانی ندارد

معاون اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بسیاری از سینماداران خراسان رضوی به این دلیل که بازکردن سالن‌ها کمکی به فروش بلیت نخواهد کرد، تمایلی به بازگشایی سینما ندارند.

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد، محمدرضا محمدی معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: بسیاری از سینماداران این استان به این دلیل که بازکردن سالن‌ها کمکی به فروش بلیت نخواهد کرد، تمایلی به بازگشایی سینما ندارند، زیرا نمی‌توانند هزینه‌های آن را تامین کنند.

او افزود: شیوع کرونا وضعیت ناگواری را برای سینماداران خراسان رضوی بوجود آورده و حتی صدور مجدد مجوز بازگشایی از ستاد استانی مقابله با کرونا کمکی به آنان نکرده است.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: شیوع کرونا از اسفندماه سال گذشته و تعطیلی سالن‌های سینما خسارت سنگینی به صاحبان آن‌ها وارد کرد و بسیاری از سینماداران در این مدت مجبور به تعدیل نیروی انسانی خود شدند.
 

بیشتربخوانید


محمدی بیان کرد: هرچند به مناسبت روز ملی سینما، فروش بلیت برای تماشای فیلم به صورت نیم بها اعلام شده است، اما در این استان فقط سینما‌های هویزه و آفریقا در مشهد که بعد از صدور مجوز بازگشایی سالن‌های سینما از سوی ستاد استانی مقابله با کرونا بازگشایی داشتند اقدام به فروش بلیت نموده‌اند.

او تصریح کرد: پیگیری‌های بسیار برای جبران خسارت سینماداران انجام شده و امید است با کمک سازمان سینمایی بتوان سالن‌های سینما را با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به رونق گذشته بازگرداند.

معاون امور هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به ظرفیت خراسان رضوی در تولید فیلم‌های سینمایی اشاره و تاکید کرد: بسیاری از فیلم سازان برجسته خراسان رضوی در چند سال گذشته به دلایل شخصی یا موارد دیگر مهاجرت کرده‌اند و در شهری که استقرار یافته‌اند، فیلم‌های بلند و کوتاه سینمایی فاخری تولید نموده‌اند.

محمدی اظهار کرد: با این حال انجمن سینمای جوان خراسان رضوی طی چند سال گذشته روند امیدبخشی را در تربیت فیلم سازان جدید طی کرده و تولیدات سینمایی این انجمن جوایز بسیار از جشنواره‌های داخلی و خارجی به دست آورده است.

او افزود: چندی پیش نیز انجمن سینمای جوان خراسان رضوی فراخوانی مبنی بر حمایت از تولید فیلم‌های کوتاه منتشر کرده و متقاضیان را در نوبت تولید فیلم قرار داده است.

انتهای پیام//ف.س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر