کد خبر: ۷۴۹۰۹۵۰
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
کد خبر : ۷۴۹۰۹۵۰
مدیرعامل بانک خون بندناف رویان مطرح کرد؛

افزایش بیش از ۲۰ درصدی مراجعات برای ذخیره‌سازی خون بند ناف

ضرابی گفت: در زمینه ذخیره سازی سلول‌های بنیادی و خون بند ناف با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مراجعات در شرایط کرونا رو به رو شدیم.

////مرتضی ضرابی مدیرعامل بانک خون بندناف رویان در گفت و گو با خبرنگار  حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره شرایط ذخیره سلول‌های بنیادی و خون بند ناف در روزهای کرونایی اظهار کرد: به عنوان تنها مجموعه‌ای در کشور که امکان جمع و ذخیره‌سازی سلول‌های بنیادی و خون بند ناف را داریم. در حال حاضر توانسته ایم بزرگترین ظرفیت را در سطح خاورمیانه ایجاد کنیم به گونه‌ای که بیش از ۱۳۰ هزار نمونه خون بند ناف جمع آوری کرده ایم  و توانسته ایم به مقدار کافی خون بند ناف و سلول‌های بنیادی را برای پیوند های مختلف فراهم کنیم.

او گفت:خوشبختانه علی رغم تمام مشکلاتی که امسال وجود داشت با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده  و اطلاع رسانی هایی که صورت گرفت؛ خوشبختانه با افزایش بیش از ۲۰ درصدی مراجعان  که در آستانه تولد فرزند بودند، مواجه شدیم و امسال شاهد درخواست خانواده‌ها برای ذخیزه سازی خون بند ناف هم بودیم.

ضرابی بیان کرد: اقداماتی که در این راستا صورت گرفته باعث شده است علاوه بر آن که بتوانیم نمونه‌های خون بند ناف را به موقع جمع آوری و ذخیره سازی کنیم، در برنامه‌های تحقیقاتی و فعالیت‌های کارآزمایی بالینی که برای  بیماران کرونایی انجام شد، موفق باشیم همچنین توانستیم در طرح‌های کارآزمایی بالینی کشور به موقع سلول های بنیادی لازم را تامین کنیم و دراختیار  مراکز درمانی قرار دهیم.

 ذخیره سازی خون بند ناف

او با اشاره به اینکه یکی از فعالیت‌های ما ایجاد گردشگری سلامت بوده که زیرمجموعه از شرکت‌های دانش بنیان رویان است، تصریح کرد: در خصوص گردشگری سلامت با توجه به همه گیری کووید ۱۹ که کاملا تردد در بین کشور‌ها با محدودیت مواجه شده و با یک افت شدیدی در این زمینه رو به رو شدیم تصمیم داریم برای بیمارانی که تقاضای ورود به کشور را داشتند راهی را برایشان فراهم  کنیم البته بیمارانی که مقیم ایران بودند، پذیرش کردیم و توانستیم فعالیت‌های این بخش را برای آن ها  ادامه دهیم.


بیشتربخوانید


ضرابی تصریح کرد: هزینه‌ای که درحال حاضر برای ذخیره سازی خون بند ناف وجود دارد ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است که این هزینه ابتدایی بوده و بابت نگهداری نمونه در سال‌های بعد ۱۶۰ هزاردریافت می‌شود. اگر در سال‌های بعد هم مایل بودند ذخیره سازیشان را ادامه دهند می‌توانند هر ساله مبلغ مورد نظر را پرداختند کنند.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر