کد خبر: ۷۴۹۴۰۲۴
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۴
کد خبر : ۷۴۹۴۰۲۴
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران:

عباسی گفت: ۵۵ نفر به علت حوادث کار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه در مازندران جان باختند.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ،دکتر علی عباسی مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: ۵۵ نفر به علت حوادث کار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه در استان جان باختند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۵ درصد افزایش داشت.

او با بیان اینکه ۴۲ نفر از فوتی‌ها متاهل و بقیه مجرد بوده اند، افزود: سقوط از بلندی با ۲۵ فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد و برق گرفتگی با ۱۶، جسم سخت با ۱۱، سوختگی با ۲ و سایر با یک فوتی در رتبه‌های بعدی مرگ بر اثر حوادث کار قرار دارند.

مدیر کل پزشکی قانونی مازندران گفت: بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۳ مورد در مرداد ماه و کمترین آن با ۷ مورد در فروردین ماه ثبت شد.

دکتر عباسی ادامه داد: بیشترین سن مرگ ناشی از حوادث کار مربوط به افراد ۴۱ تا ۵۰ سال با ۱۵ فوتی و سن بیش از ۶۱ سال با ۵ فوتی کمترین بود.

کاهش ۱۲ درصدی زخمی حوادث کار

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت: بر اساس آمار مراکز پزشکی قانونی استان ۳۳۸ زخمی ناشی از حوادث کار از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه به پزشکی قانونی مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۲ درصد کاهش داشت.

او افزود: ۳۲۷ نفر از زخمی‌ها مرد و بقیه زن هستند.

مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه بیشترین حوادث ناشی از کار در بخش ساختمان بوده است، گفت: ارزش نهادن به جان انسانها، داشتن برنامه ایمنی در کار، رعایت استاندارد‌ها و قوانین مربوطه، آموزش و ایجاد نظام اطلاع رسانی و عبرت از حوادثی که اتفاق افتاده از مهمترین راهکار‌ها در راستای کاهش حوادث ناشی از کار است.

انتهای پیام/ س
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ