کد خبر: ۷۴۹۴۳۳۳
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
کد خبر : ۷۴۹۴۳۳۳

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مهاباد گفت: ۱۵۰۰ تن بذر گندم فرآوری شده برای کشت پاییزه در مهاباد تولید شد.

جعفر علیزاده رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مهاباد در گفت و گو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، اظهار کرد: در سال زراعی جاری و برای حمایت از کشاورزان، ۱۵۰۰ تن بذر گندم فرآوری شده در این شهرستان تولید و آماده توزیع است.

این مقام مسئول در مهاباد افزود: جهاد کشاورزی مهاباد برای افزایش بهره وری مزارع و تولید محصول با کیفیت هر سال بذر‌های اصلاح شده «مادری و گواهی شده» را در بین کشاورزان توزیع می‌کند.


بیشتر بخوانید


علیزاده اضافه کرد: ارقام تولید شده گندم در بخش دیم شامل ارقام سرداری، باران، احدی، آذر ۲ و هما و در بخش آبی شامل حیدری، پیشگام و میهن است.

رئیس اداره تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی مهاباد اذعان کرد: بذر گواهی شده توزیعی دیم به ازای هر کیلوگرم ۳۲ هزار و ۹۰۰ ریال و بذر گواهی شده آبی نیز به بهای ۳۴ هزار و ۹۰۰ ریال در اختیار کشاورزان و متقاضیان قرار می‌گیرد.

او در خصوص مزایای استفاده از بذر اصلاح شده، تصریح کرد: تولید انبوه و استفاده از این بذر‌ها به جای بذر‌های سنتی سبب می‌شود با وجود کاهش سطح زیرکشت، تولید محصول هر ساله رشد یابد یا میزان تولید آن حفظ شود.

علیزاده خاطر نشان کرد: میزان بذر‌های تولید شده در این شهرستان به سبب شرایط بد آب و هوایی و نامناسب بودن بارش‌ها و میزان آن در طول فصل بارش نسبت به سال زراعی گذشته دارای ۵۰ درصد کاهش عملکرد در واحد سطح بود.

مهاباد در جنوب آذربایجان غربی و ۱۱۶ کیلومتری مرکز استان واقع شده و دارای بیش از ۸۰ هزار هکتار اراضی مستعد کشاورزی و باغی است.

انتهای پیام / س خ 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ