کد خبر: ۷۴۹۵۷۷۹
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۵
کد خبر : ۷۴۹۵۷۷۹
با حکم وزیر بهداشت؛

مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب شد

وزیر بهداشت در حکمی محمدمهدی ناصحی را به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حکمی محمدمهدی ناصحی را به عنوان عضو هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران منصوب کرد.

متن این حکم به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمدمهدی ناصحی

باتوجه به مصوبه ۲۶/۶/۱۳۹۹ مجمع عمومی عادی بطور فوق العاده بیمه سلامت ایران به عنوان "عضو هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران" منصوب میشوید امید است باعنایت ویژه پروردگار، همت و جدیت فراوان و بهره گیری از مساعدت کلیه اندیشمندان و صاحبنظران و حمایت هیئت مدیره محترم در انجام امور محوله موفق باشید.

انتظار می‌رود موارد زیر را بعنوان اولویت‌های خاص در آن مجموعه پراهمیت مورد توجه قرار دهید.

۱. مدیریت منابع، شفاف سازی در امور اقتصادی، جلوگیری از هرگونه اسراف و هدر رفت سرمایه آن مجموعه اولین توصیه اینجانب به کلیه مدیران در همه سطوح است که امیدوارم جنابعالی نیز با حساسیت به این مورد مهم توجه فرمائید.

۲. برنامه‌های مناسبی از هدفمند نمودن مصارف و منابع، افزایش بهره وری، بکارگیری راهنما‌های بالینی و جلوگیری از عدم تطابق منابع و هزینه‌ها در دوره قبل انجام شد که توانست از فروپاشی اقتصادی آن مجموعه جلوگیری نماید. استمرار این شیوه خردمندانه می‌تواند بعنوان راهکاری منطقی مورد توجه قرار گیرد.

۳. همراهی با معاونین محترم توسعه مدیریت و منابع، بهداشت و درمان در این وزارتخانه در راستای استقرار پرونده الکترونیک سلامت، پزشک خانواده، سیستم ارجاع و اعمال راهنما‌های بالینی سهم بسزائی در استمرار پویای حیات آن سازمان دارد که امیدست بنحو مقتضی دنبال شود. بدیهی است تاوان عدم استقرار موارد فوقالذکر را آن سازمان بعنوان اولین دستگاه اجرائی در نظام سلامت خواهد پرداخت؛ لذا هرگونه مساعدت و همافزائی در استقرار و تثبیت ارکان سودمند فوق از رسالت‌های اصلی جنابعالی است.

۴. توجه به مقوله پراهمیت پیشگیری و ترغیب گیرندگان و دهندگان خدمت به تقدم این امر مهم بر درمان که خوشبختانه در دوره قبل شروع شده می‌تواند با گسترش به کل کشور با اعطای مشوق‌های مورد نظر بسیار کارساز باشد. اضافه نمودن خدمات توانبخشی در بسته پایه خدمات نیز میتواند موثر واقع شود.

۵. گسترش و استقرار زیر ساخت‌های الکترونیک و استفاده از این ابزار مترقی در راستای پرونده الکترونیک سلامت نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک دور پزشکی (تله مدیسین) و حذف اسناد کاغذی نیز که در دوره قبل شروع شده لازمست استمرار و ارتقاء یابد. بدیهی است همخوانی این زیر ساخت با مجموعه IT در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می‌تواند در تبادلات بین دستگاهی در نظام سلامت موثر باشد.

۶. تجهیز سازمان بیمه سلامت به بدنه کارآزموده و ماهر کارشناسی جهت نظارت بر بسته‌های خدمت، خرید راهبردی، رعایت راهنما‌های بالینی و توجه به اقتصاد سلامت می-تواند در بهبود حرکت‌های آتی آن سازمان به سمت و سوی یک بنگاه پویای اقتصادی موثر باشد.

۷. دولت تدبیر و امید مصمم است تا پایان دوره خدمتش هیچ شهروند ایرانی بدون پوشش بیمه درمان نباشد. اجرای این هدف ارزشمند نیازمند پیگیری و مداقه مستمریست که انتظار می‌رود جنابعالی و همکاران ارجمندتان در راستای اجرائی شدن آن بکوشید.
توفیق جنابعالی را از خداوند بزرگ مسئلت دارم.

نمکی در نامه‌ای از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته مهندس طاهر موهبتی در زمان تصدی ایشان در ریاست هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران تشکر و قدردانی کرد.

متن این نامه به شرح زیر است:

جناب آقای مهندس طاهر موهبتی

خدمتگزاری در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران فرصتی مغتنم و نعمتی بزرگ است که خداوند متعال به بندگان برگزیده خویش عطا می‌فرماید. بدینوسیله از خدمات ارزشمند و تلاش مستمر و شایسته شما در مدت تصدی مسئولیت رئیس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ایران صمیمانه تشکر و قدردانی می‌نمایم.

از خداوند متعال سلامتی، بهروزی و دوام توفیق شما را در خدمتگزاری به نظام اسلامی و مردم شریف ایران، در مناصب و جایگاه‌های دیگر خواستارم.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر