کد خبر: ۷۴۹۶۹۶۳
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۳
کد خبر : ۷۴۹۶۹۶۳

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از روکش آسفالت ۲ هزار کیلومتر از راه‌ها در این استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، ایوب کرد مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان از روکش آسفالت ۲ هزار و ۱۶۱ کیلومتر از مسیر‌های ارتباطی و جابجایی افزون‌بر ۱۹ میلیون تن کالا از پایانه‌های مرزی و بندرچابهار همزمان با دولت تدبیر و امید در این استان خبر داد.

او اظهارداشت: دولت با توجه به پایین بودن بسیاری از شاخص‌های سیستان و بلوچستان از میانگین کشوری از جمله حوزه راه‌ها و شبکه حمل و نقل در سال‌های اخیر با اختصاص بودجه‌های قابل ملاحظه عزم خود را جهت بهبود وضعیت این بخش‌ها جزم کرده است.

او ادامه داد: به منظور تحقق هر چه بهتر و سریعتر اهداف دولت تدبیر و امید، اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان نیز در راستای التزام عملی به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در زمینه اقتصاد مقاومتی و استفاده بهینه از تمامی امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی برای ارائه خدمات راهداری و راه‌سازی اقدام به راه‌اندازی چهار تیم راه‌سازی و راهداری وحدت سیستان، رسالت سراوان، تفتان خاش و توحید زاهدان کرد که اثرات مطلوب آن در ارتقای شاخص‌ها نسبت به گذشته قابل مشاهده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان نصب ۹۹ هزار و ۷۵۰ عدد علائم اخطاری و انتظامی، احداث و بهسازی ۱۷۸ دستگاه پل و همچنین نصب ۸۱ کیلومتر گاردریل را از دیگر اقدامات دولت تدبیر و امید در این استان عنوان کرد.

او گفت: تحریم‌های ظالمانه کشور‌های استکباری سبب بروز اختلال در روند واردات ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین راه‌سازی و راهداری شده که این اداره‌کل به منظور تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی مورد تاکید رهبر معظم انقلاب با بهره‌گیری از توان نیرو‌های متخصص بومی استان در سال‌های اخیر اقدام به تعمیر و نوسازی ماشین آلات راهداری با همکاری بخش خصوصی کرده است.

کرد بیان کرد: با نظارت و مدیریت اداره ماشین آلات و تجهیزات راهداری این اداره‌کل اقدامات ارزشمندی در زمینه تعمیر، بازسازی و در مواردی نوسازی کامل انجام شده که در این بین تعمیر اساسی برخی ماشین آلات قدیمی و نادر در کشور، بسیار شاخص بود به طوریکه مورد توجه ویژه وزیر راه و شهرسازی نیز قرار گرفته است.

او ادامه داد: بازسازی ۳۷ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین و تعمیر ۴۱۴ دستگاه ماشین آلات راهداری از جمله اقدامات ارزشمند اداره‌کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان همزمان با دولت تدبیر و امید بوده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سیستان و بلوچستان همچنین جابجایی افزون‌بر۴۶ هزار تن کالا بوسیله ناوگان حمل و نقل جاده‌ای، ایمن سازی ۲۱۸ مدرسه حاشیه راه‌ها، ساخت ۳۰ باب مجتمع خدمات رفاهی بین راهی، نصب ۵۱ سامانه ثبت تخلفات و۸۰ دستگاه تردد شمار در مسیر‌های ارتباطی و جابجایی بیش‌از ۳۶ هزار مسافر توسط ناوگان حمل و نقل جاده‌ای را از دیگر اقدامات این اداره‌کل در دولت تدبیر و امید عنوان کرد.

انتهای پیام/گ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر