کد خبر: ۷۴۹۷۳۱۵
گروه : آبادان » آبادان
تاریخ انتشار: ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
کد خبر : ۷۴۹۷۳۱۵

نشست ستاد کرونای دانشکده علوم پزشکی آبادان با حضور نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از آبادان ،سید محمد مولوی، نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در نشست ستاد کرونای دانشکده علوم پزشکی این شهرستان ضمن تقدیر از زحمات تلاشگران دانشکده علوم پزشکی آبادان در مقابله با ویروس کرونا، گفت: این ویروس یک پدیده نو و فراگیر بود که خیلی‌ از مردم در ابتدا آن را جدی نمی‌گرفتند و یا با پس‌زمینه‌های ذهنی شخصی با آن مقابله می‌کردند و همین عدم انسجام باعث شد برخی اقدامات به خوبی انجام نشود.

او ادامه داد: با وجود اینکه ستاد مبارزه با کرونا تشکیل شده است ولی در نهایت بار و فشار بر روی وزارت بهداشت و دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی است و معتقدم در این مسیر دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز تنها بود.

مولوی بیان کرد: تغییر خرده‌فرهنگ‌های قدیمی برای تغییر سبک زندگی بسیار سخت بود و همین موضوعات باعث شد که خصوصا استانی مثل خوزستان که ورودی همه استان‌هاست یا آبادان که 4راه آبی، خاکی و هوایی است با مشکلات زیادی مواجه شوند.

او ضمن تشکر ویژه از دکتر سلمان‌زاده و زیرمجموعه‌اش در دانشکده علوم پزشکی آبادان عنوان کرد: چتر دانشکده علوم پزشکی آبادان به لحاظ وسعیت جغرافیایی گسترده است ولی در عمل برخی از مناطق کمکی به این مجموعه نمی‌کنند و در این بین اپیدمی ویروس کرونا فشارها را بر این دانشکده بیشتر کرد و این در حالی است که همه باید تلاش کنیم تا دانشکده علوم پزشکی آبادان با کمترین استرس و فشار به فعالیت‌های خود بپردازد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به مجوزهای شورای گسترش، از سوی وزیر محترم بهداشت قول‌هایی به بنده مبنی بر دانشگاه شدن دانشکده علوم پزشکی آبادان داده شده و امیدوار هستیم که به زودی این اتفاق محقق شود.

مولوی ضمن انتقاد نسبت به شرایط بازگشایی مدارس تصریح کرد: علیرغم اینکه در برگزاری کنکور تجربه موفقی را سپری کردیم ولی در بحث بازگشایی مدارس این تجربه تکرار نشد و در حالیکه از وزیر بهداشت علت بازگشایی در تاریخ 15شهریور و مبنای فکری آن را پرسیدم، جواب قانع‌کننده‌ای دریافت نکردم.

او با اشار به اینکه اگر در مدرسه حتی یک مورد ابتلا داشته باشیم شرایط قرمز است، افزود: بازگشایی مدارس در این شرایط در نهایت بار، فشار و استرس دانشکده علوم پزشکی آبادان را بیشتر خواهد کرد.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای تصمیم‌گیری در خصوص کرونا متاسفانه اختیار به استان و شهرستان داده نمی‌شود، گفت: این در حالی است که موقعیت مناطق مختلف در کشور با یکدیگر کاملا متفاوت هستند.

شکراله سلمان‌زاده، رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان نیز با اشاره به اینکه عملا موج دوم کرونا برای محدوده فعالیت ما آغاز شده است، اظهار کرد: تفاوت عمده این موج با موج نخست این است که در موج اول برخی از استان‌های کشور درگیر بودند ولی حالا شاهد قرمز شدن نقاط بسیاری هستیم  و این نشان می‌دهد که برای مقابله باید از ظرفیت‌ها و داشته‌های خودمان بهره بگیریم.

او همچنین بر تامین اقلام حفاظت فردی و همچنین تشدید آموزش عمومی به شهروندان برای استفاده الزامی بر ماسک تاکید کرد و افزود: در این بین نیاز است که بیمارستان‌های نفت و تامین اجتماعی نیز آمادگی لازم را برای همکاری با دانشکده علوم پزشکی آبادان داشته باشند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی آبادان با بیان این مهم که آمار مبتلایان به کرونا در منطقه روز به روز در حال افزایش است، تصریح کرد: اولویت شماره یک کاری ما در حال حاضر مقابله با کرونا است و نمونه‌گیری از تمام افراد مشکوک باید انجام شود.

او ادامه داد: آزمایشگاه تشخیصی ما در حال حاضر در 2شیفت در حال فعالیت است و پیشنهاد تشکیل شورای سلامت با محوریت کرونا در شهرستان نیز داده شده است.

انتهای پیام/ د

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر