کد خبر: ۷۴۹۹۴۶۱
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۶
کد خبر : ۷۴۹۹۴۶۱
گروه : همدان » همدان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار تعطیلی مدارس در این استان شد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان خواستار تعطیلی نماز جمعه و جماعت، مدارس، حضور کارکنان به شکل ۵۰ درصد یا یک سوم در محل کار، لغو مراسم‌ و نمایشگاه هفته دفاع مقدس شد.

رئیس دانشگاه علوم پرشکی همدان خواستار تعطیلی مدارس در این استان شدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، رشید حیدری مقدم،  رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: این استان به علت قرار گرفتن در پیک سوم شیوع کرونا در لیست استان‌های وضعیت قرمز قرار دارد.

حیدری مقدم افزود: این استان تا روز پنجشنبه گذشته تنها استانی بود که از ابتدای اپیدمی کرونا تاکنون وضعیت قرمز کرونایی را تجربه نکرده بود، اما هم اینک در لیست استان‌های قرمز قرار گرفته است.

او اظهار داشت: هم اینک ۶ شهرستان اسدآباد، تویسرکان، رزن، درگزین، فامنین و ملایر در وضعیت قرمز کبودراهنگ و نهاوند نارنجی، شهرستان همدان زرد قرار دارد، همچنین شهرستان بهار پس از ۲ ماه وضعیت قرمز هم اینک در وضعیت سفید است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان سه عامل شیوع کرونا و مواجهه با پیک سوم را برگزاری مراسم‌ محرم و رعایت نکردن شیوه نامه‌های بهداشتی  دست کم ۲۵ درصد عزاداران، مسافرت و چرخش جمعیتی زیاد در کشور و بازگشایی مدارس بیان کرد.

حیدری مقدم با بیان اینکه نیمه شهریور زمان مناسبی برای بازگشایی مدارس نبود افزود: بازگشایی مدارس در مقطعی که هنوز واکسن آنفلوانزا به دستمان نرسیده، قرار داشتن معلمان و دانش‌آموزان در مرحله ریسک، وادار کردن دانش آموزان به فعالیت آموزشی، نگرانی علوم پزشکی نسبت به شیوع کرونا را افزایش داد.

او طغیان ویروس کرونا را از دیگر نگرانی‌های علوم پزشکی دانست و گفت: ۲۲ مورد طغیان در شهرستان همدان، ۲ مورد در شهرستان بهار، چهار مورد در رزن، ۲ مورد فامنین، ۲ مورد تویسرکان، سه مورد کبودراهنگ، ۲ مورد ملایر و ۲ مورد در نهاوند در چند روز گذشته تجربه شد که همه این طغیان‌ها مدیریت شدند.

حیدری مقدم اظهار داشت: به دنبال بررسی علل ابتلای افراد به بیماری کرونا مشخص شد که شرکت در مراسم، اجتماع، مهمانی ها، عزاداری‌ها، دورهمی‌ها و نذری‌ها عامل ۶۰ درصد ابتلا در این استان، تماس‌های خانوادگی و عیادت از بیمار ۳۶ درصد و مابقی سایر موارد بوده است.

او بیان کرد: تعدادی از دانش‌آموزان  ماسکهای خود را  با یکدیگر تعویض و یا به مدت ۱۰ تا ۱۵ روز از یک ماسک استفاده می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان تعطیلی آیین عبادی سیاسی نماز جمعه و جماعت در سطح استان، تعطیلی مدارس به مدت سه هفته متوالی، حضور کارکنان به صورت ۵۰ درصد یا یک سوم در محل کار، لغو مراسم‌ و  نمایشگاه هفته دفاع مقدس، حساس سازی صدا و سیما برای استفاده از ماسک، حضور نیافتن زنان باردار و کارکنان با بیماری زمینه‌ای در محل کار را از جمله انتظار‌های علوم پزشکی برای عبور از پیک سوم کرونا برشمرد.

انتهای پیام/ د 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر