کد خبر: ۷۵۰۰۹۱۴
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۰۰
کد خبر : ۷۵۰۰۹۱۴
در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیر کل بیمه بیکاری وزارت کار گفت: اشخاصی که تا به حال هیچ گونه دریافتی بیمه بیکاری نداشتند، نامه‌ای به وزارت کار فکس کنند، تا همه موارد با جزئیات بررسی شود.

////

مسعود بابایی مدیر کل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: به دلیل گستردگی و شیوع ویروس کرونا در کشور پیش بینی ما این بود که شغل حدود ۷۵۰ هزار نفر متضرر شود.

او با بیان اینکه ۷۳۰ هزار نفر به دلیل تأثیرپذیری از کرونا که عمدتا دارای مشاغل خدماتی بودند، از ابتدای اسفند ماه ۹۸ تا پایان اردیبهشت ماه ۹۹ خسارت دیدند، گفت: تمام افرادی که از ۱۰ اسفند ۹۸ تا ۳۱ اردیبهشت ۹۹ کار خود را از دست دادند، در قالب تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا قرار می‌گیرند که حقوق خود را بر اساس مصوبه این ستاد دریافت می‌کنند.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بیمه بیکاری ایام یک اسفند ماه تا ۹ اسفند ماه ۹۸ بر اساس قوانین موجود در سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود.

بابایی با بیان اینکه بسته به تاریخ شروع بیکاری فرد و اشتغال مجدد وی، پرداخت بیمه بیکاری متغیر است، ادامه داد: برای افرادی که یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به عنوان بیمه بیکاری پرداخت شده، با احتساب ماه‌های فروردین و اردیبهشت است، چراکه گا‌ها برخی تصور می‌کنند این رقم بیمه بیکاری یک ماه است.

او با بیان اینکه این رقم ۵۵ درصد حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار است، گفت: همچنین به ازای هر فرد تحت تکفل ۵ درصد اضافه می‌شود.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه محل پرداخت بیمه بیکاری در ایام کرونا با بیمه بیکاری قبل از کرونا کاملا متفاوت است، گفت: بیمه بیکاری افرادی که قبل از کرونا شغل خود را از دست دادند از محل حساب (صندوق) بیمه بیکاری و توسط سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌شود، اما بیمه بیکاری ایام کرونا از محل صندوق توسعه ملی و توسط خزانه داری کل پرداخت می‌شود.

بابایی درباره مبلغ کم بیمه بیکاری و معیشت زندگی گفت: با وجود تورمی که در کشور وجود دارد قطعا با زیر ۲ میلیون تومان نمی‌شود معیشت یک خانواده را تأمین کرد.

او با بیان اینکه ما نیز درباره میزان مبلغ پرداختی بیمه بیکاری ایام کرونا نقد‌هایی را مطرح کردیم که همگی درراستای همین موضوغ بود، ادامه داد: باید رقم حداقل دستمزدی که شورای عالی کار برای سال ۹۸ و ۹۹ تصویب کرده بود پرداخت می‌شد.

بابایی ادامه داد: ۲۰ هزار نفر از افرادی که برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده بودند، انصراف دادند.

مدیرکل بیمه بیکاری وزارت کار افزود: در ماده ۷ قانون بیمه بیکاری آمده که مبلغ پرداختی بابت بیمه بیکاری ۵۵ درصد معدل ۹۰ روز آخر بیمه پردازی فرد است که به علاوه هر فرد تحت تکفل تا ۴ نفر، ۱۰ درصد حداقل دستمزد همان سال اضافه شود.

او با بیان اینکه رقم نهایی مرتبط با میزان بیمه پردازی فرد است، لذا قانونگذار دو قید را مطرح کرده است، گفت: یکی شامل این است که از حداقل دستمزد مصوب شورای عالی کار نباید کمتر باشد و دوم اینکه از ۸۰ درصد آخرین دریافتی فرد نباید بیشتر باشد.

بابایی تصریح کرد: تمام افرادی که از اول اسفند ۹۸ بیکار شدند و بیکاری‌شان تا ابتدای خرداد ۹۹ استمرار داشته است باید در سامانه جامع روابط کار به آدرس prkar.mcls.gov.ir ثبت نام کنند.

او با بیان اینکه از ابتدای خرداد ماه پرداخت‌ها هم قانونی می‌شود و هم منطبق با جدول، بیمه بیکاری آن‌ها پرداخت می‌شود، گفت: یک میلیون نفر برای بیمه بیکاری مراجعه کردند که در پایش اول بالغ بر ۸۶۰ هزار نفر بودند که سازمان تأمین اجتماعی آمار ۷۳۰ هزار نفر از آن‌ها را به ما اعلام کرد، همچنین سامانه‌ای طراحی شد که هر شخص می‌توانست به صورت آنلاین با وارد کردن کد ملی و شماره بیمه اطلاعات خود را برای دریافت بارگذاری کند.

بابایی افزود: افرادی که در ایام کرونا نه به دلیل شرایط موجود بلکه به دلیل حوادث یا موارد دیگر بیکار شدند بنا بر مستمری‌های سازمان تأمین اجتماعی که از کار افتادگی‌های فرد را معین می‌کند، بیمه بیکاری آن‌ها پرداخت می‌شود.

مدیر کل بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه مجموع افرادی که بیمه بیکاری برای آن‌ها واریز شده است به صورت فراوانی تجمعی است، گفت: یک میلیون و ۳۳ هزار مورد بیمه بیکاری تاکنون از طریق خزانه داری کل پرداخت شده است.

او گفت: ۹۰ هزار نفر از افراد یا جامانده بودند یا خارج از سامانه به صورت حضوری برای دریافت بیمه بیکاری ثبت نام کرده بودند، یا شماره حساب بانکی خود را اشتباه وارد کرده بودند و یا شماره بانکی متعلق به فرد دارنده شماره تلفن همراه نبود که با مشکل مواجه شده بودند.

بابایی با بیان اینکه خزانه داری اسامی این افراد را عودت داد و ما دوباره برای این افراد پیامک ارسال و اطلاعات کامل آن‌ها را دریافت کردیم، گفت: ۲۱ مرداد لیست اصلاح شده نهایی برای خزانه داری کل ارسال شد که ما از خزانه داری کل خواهش می‌کنیم با توجه به مشکلات موجود در جامعه بیمه بیکاری این افراد را واریز کند.

او با بیان اینکه لیست ۲۴ هزار نفری‌ هم موجود است که آن هم با مشکلاتی مواجه بود و با رفع مشکلات آن‌ها لیست ارسال شده به خزانه داری کل عودت داده شد، گفت: برای ۳ هزار و ۵۰۰ نفر هم مجدد پیامک‌های جدیدی ارسال شد که شامل افرادی هستند که در درج اطلاعات اشتباه‌هایی انجام داده اند.

مدیر بیمه بیکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: اشخاصی که تا به حال هیچ گونه دریافتی‌ نداشتند حتما طی یک نامه کد ملی و شماره تلفن همراه خود را برای ما به شماره ۶۴۴۹۲۲۴۸ فکس کنند، ما همه موارد را با جزئیات بررسی می‌کنیم و نتیجه را به آن‌ها اعلام می‌کنیم.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۸۱
در انتظار بررسی: ۰
کریم تیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۸
لطفا کسی از جا ماندگان چیزی براش ریختن بهم اطلاع بده اگه میشه من از اسفند چیزی نگرفتم
محمد حسین زاده
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۴
من از اول سال بیکارم وبیمه بنده قطع شده دو بار به پیشخوان مراجعه کرده‌ام ولی سایت بسته بوده من 12 سال بیمه دارم وبیمه بیکاری نگرفتم لطفا راهنمایی بفرمایید
سید شهاب صولت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۲۰
سلام
هیچکس پاسخگو نیست.نمیدونم باید از کی در مورد بیمه بیکاری کرونا سئوال کنم
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
سلام:چرا مجلس وقوه قضایه ورئیس دیوان عدالت اداری وارد این قضیه بیمه بیکاری نمی شود سازمان تامین اجتماعی قانون بیمه بیکاری را نقض وحق کسانی که از فروردین امسال بیکار شدن را خورده و7 ماه است مارا توپ فوتبال کرده واز اداره کار به تامین اجتماعی وخود تامین اجتماعی هم یه سیستم فلج وسرگردان دارد که فقط زورگو مدارانه است من ازمسئولین خواهش میکنم در خصوص پرداخت بیمه بیکاری فکری کنند .ومشکل پرداخت بیمه بیکارشدگان امسال را حل کنند.این به صراحت نقض قانون وحق کشی است.
زهرا اسماعیل یکانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۸
من جامانده کرونا هستم توروخدا پول منو بدین احراز هویت کردم تورو خدا اذیت نکنین
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۴
امروز14مهر چرا واریز نشد پس..لعنت...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۳
سلام کسی میدونه شماره دادنامه چی هست برای بیمه بیکاری کرونا ممنون میشم اگر کسی میدونه جواب بده
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
هشت ماهه بیکاریم به ریال ندادن میگن جامانده بازمانده
آز خرداد هم بیکاری استمرار داشته
احرازهویت کردیم ثبت نام شدیم معلوم نیست کی واریز میکنن..فقط وعده وعید
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۱۰
چرا نمیریزن حسابمون.. هشت ماه گذشت
مالک
|
United States
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
ب من نه ببمه بیکاری کرونا داده شد نه از ببمه بیکاری تعطیلی شرکت .4بار شماره حساب دادم اشکال گرفتین از خودتان خجالت بکشین این همه دروغ تحویل مردم بدبخت ندهید الان 6ماه از بیمه بیکاری کذشته کرونا رو بهانه کردین فقط به فکر پرکردن جیب خودتانید
حسین افشاری نیا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۴۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
من ازتاریخ 1/15باهمه همکارامون باهماهنگی کارفرما برای بیمه بیکاری اقدام کردیم همه دریافت کردن ولی هنوزبه حساب من واریزنشده
مجتبی جعفری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
باسلام.بیمه بیکاری اسفند وفروردین واردیبهشت 98 از بیمه بیکاری کم میشه؟اگه کم میشه چرا کم میکنید مگه قرار نبود کم نشه؟پولی هم که ندادین؟
امیدرضا حیدری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۶
سلام بخدا حق کارگر این نیست شما که مامورپیگیری جاماندگانید این حق ی هموطن کارگر نیست اقلا اعلام کنید دیگه پرداخت نمیشه ی مشت ادم کارگر بیچاره به این خبرا دل خوش نکنن که اوناهم زه بچش قول لباس ومداد ندن وخجالت زده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
دفترچه تامین اجتماعی دارم خیلی وقت باهر شکتی کارکردیم متاسفانه کامل بیمه لیست رد نکردن از یکسال کارو 4ماه رد کردن از زمان کرونا عیالوارم وبکارم عمرمون کلن به همین ترتیب از دست رفت شرمنده زن وبچه
هوشنگ نجفیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خوب بلدن چه چور مردم دور بزنن که مردم نتوانن از بیمه بیکاری استفاده کنند بیچاره مردم دولت افتاده به دست گرگهای انسان نما
حمیدمجدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام ازمورخه98/9/1بیکارشدم26سال سابقه بیمه دارم اداره کارتاییدکرده ولی بیمه تربت جام اذیت میکنه 53سالم دیابت شدیددارم مستاجریستم پول برای خریدداروازادندارم ریه هام اززمان جنگ مشکل نزاریداون دنیایقه تان بیگیرم خواهشمنداست پیگیرنمایدالتماس دعا
سهرابی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
با سلام باید مرجعی باشد که زمان واریز جاماندگان کرونا را پیگیری کند وگرنه ما جاماندگان تا کی باید صبر کنیم تا بیمه کرونا برای ما همانند دیگران واریز شود لطفا پیگیری کنید با تشکر
نازی والا ما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۴۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
والا ما بیست بار پیامک اومد شماره حسابتون اشتباه هست بازم فرستادیم و خبری نشد.همش الکیه
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام من از99/1/1به علت عدم نیاز بیکارند و25سال سابقه بیمه دارم متاسفانه پس از گذشت شش ماه هنوز هیچ واریزی از بیمه بیکاری نداشتم از طریق اداره کارواز طریق سایت ثبت نام کردم .الان با سه بچه باگرفتن وام دارم زندگی میکنم هزینه بیماری رو آزاد پرداخت میکنم .هیچکس به فکر ما کارگران نیست .نماینده های مردم دارن چکار میکنن.چرا ازدولت نمی خوان پاسخگو باشد بیشتر به حواشی می پردازن تاکی میخوان به مردم فشار بیارن .خدایی هم هست.
مهدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
من ۲۸ اسفند ۹۸ به دلیل کرونا ترک کارم خورد و نامه ترک کار هم از شرکت دریافت کردم که ذکر شده بود به دلیل اوضاع اقتصادی . مرحله اول ثبت نام کردم کد رهگیری دریافت کردم کلا ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان تا خرداد ماه ۹۹ برای من واریز شد . مرحله بعد در سامانه وزارت کار ثبت نام کردم مدارک را بارگزاری کردم چندی بعد پیام دادن که مدارکتون ناقصه و اگر هنوز هم بیکار هستید دلیل بیکاریتون رو تغییر بدهید . من هم علت بیکاری را حوادث غیرمترقبه زدم و مجددا همان نامه اولی را ضمیمه کردم . مجددا همان پیام را برای من ارسال کردند . الان من باید چه کاری انجام بدهم . لااقل یک شماره تماس بدهید که مردم بدونند چه کار کنند . با مراکز اداره کار هم که تماس می گیرم الحمدلله کسی جواب تلفن نمیده . ۱۰ سال حق بیمه دادم الان این چه وضعشه آخه . بچه های خودتون هم باشن اینطور رفتار می کنید .
احسان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۱۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
این همه افراد که اینجا نظر نوشتند و شش هفت ماه واریزی نگرفتند ،اینا همش درد و بدبختیه،منی که حالا مجردم اقدام بیکاری کردم و الان هفت ماهه خبری نیست من یه خاکی تو سرم میکنم ولی اونی که متاهل هست هیچ دریافتی نداره اون چیکار میکنه الان ! بریم کار کنیم که کار نیست و اگر هم باشه و کار کنیم سریع قاتل بروسلی رو کشف میکنید که اهان گرفتمت تو که کار میکنی چرا اقدام بیمه بیکاری کردی و این حرفا!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
با سلام،من ثبت نام کردم،پیام برام اومد که شماره حساب بفرستم،که شماره حساب هم فرستادم ولی متأسفانه از برج 12سال گذشته98تا الان هیچ مبلغی به حساب من واریز نشده،چرا؟نمیدونم
محمد رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
من از ابتدای سال ۹۹ بیکارشدم وتاامروز بیکارم و فقط فروردین و اردیبهشت برام برجی یک میلیون و صد تومان ریختن ودیگه تا امروز ریالی برام واریز نشده ، با شرایط سخت زندگی الان، خدا خیرتون بده ،به مشکلات زودتر رسیدگی کنید تا هیچ کارکری شرمنده خانوادش نشه
انور اشعریان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
با سلام اینجانب از اول فروردین بیکار شده و تمام مراحل اداره کار و تامین اجتماعی را نیز رفته در اداره کار حکم صادر وبه تامین اجتماعی ارسال ولی تابه حال از طرف تامین اجتماعی هیچ اقدامی برای بیمه بیکاری صورت نگرفته مراجعه میکنم میگویند 26نفر بلاتکلیف هستبد نمی‌دانم تا کی میتوانم بدون درآمد زندگی کنم
..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
مردم رو مسخره کردید. خدا جواب تونو بده
عبداله
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام،من که هیچگونه پارتی توی کشور ندارم برای دریافت بیمه بیکاری کرونا باید چکار کنم؟چقدر دروغ میگین آخه؟
لیلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام پس کی قراره واریز بشه ما چشم به راه هستیم، شش ماه گذشته، نیاز داریم
Sh..
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام
من اازاسفندبیکارشدم ثبت نام کردم بیمه بیکاری کرونا
همه همکاران گرفتن به جز سه نفرازما
تاکی میخواین بگین شماره حساب شماره شبا
به خداخسته شدیم تواین گرونی مستاجری.....
علی اکبر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
خودتون انصراف رو زدین بعد ۶ ماه علاف کردن تمام مشخصات من تو سیستم پاک شد میگه شما درخواستتون رو لغو کردین خخخخخخ
سعید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۲۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
باسلام خدمت شماازتاریخ اسفند98بیکارم ازطریق دفترپیشخوان دولت مدارکم وثبت کردم ازکافی نت هم مدارکم وبارگذاری کردم ولی هردفعه پیام میادکه مدارک ناقصه توروخداتوروقران بدادماقشرکارگربرسیداین درست نیست که ماهاروبه حال خودمون رهاکردیدباسه تابچه واجاره خونه من چه خاکی توسرم بریزم قسمتون میدم فکری بهال ماکنیدخداخیرتون بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
کجا به فکر کارگر بدبخت هستن ؟
حسن حسینی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اخرش نفهمیدیم چه باید بکنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
اخع چرا یه تاریخی اعلام نمیکنن برای واریز این چه وضعشه چیزی که حق قانونی ماست و نمیدن اخه کجا بریم به کی بگیم چرا کسی صدای کارگر نمیشنوه ۵ماه بیکارم ثبت نام کردم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
بیمه بیکاری کرونای من از اسفند تا اواسط خرداد ماه که ان هم شروع بدی داشت هفته ای ۳روز کاردر غیر این صورت میتونم برم سر کار دیگه ای) به هیچ وجه پرداخت نشده از اینکه این موضوع تا این حد کشدار شده عصبانی ونسبت به عوامل بی اعتماد شده ام.امیدوارم همه افراد مسول وشکم سیرو پولدارروزی تجربه کارگران زحمت کش وبیپول رو داشته باشند آمین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
سلام چرا برای مدیران مهد کودکها وپیش دبستانیها بیمه بیکاری شامل نمیشود و هم نمیتوانند خودشان را بیمه کنند
کریم تیر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
جناب آقای بابایی دوباره فکس چه داستانی هست از اسفند ماه یک ریال واریز نکردید من شماره حساب و شماره شبا رو برج ۱ اصلاح کردم و در هر سامانه ای که گفتید ثبت نام کردم این چه وضعی هست که برای کارگران ایجاد کردید الان ۷ ماهه بدون یک ریال داریم زندگی میکنیم ۱۴ سال سابقه بیمه یعنی ۱۴ سال واریز بیمه چرا باید الان که نیاز داریم به بهانه های مختلف طفره بروید یک روز شماره شبا یکروز شماره حساب یک روز وزارت کار یک روز وزارت تعاون یک روز فکس یک روز تخصیص بودجه لطف کنید زمان دقیق واریزی رو بگید هرجا مصاحبه کردید فقط گفتید دادیم تکلیف من که خانواده ام از هم پاشید و زنم طلاق گرفت به خاطر این مسائل چیه من نمیگزرم از شما و کسانی که باعث و بانی این اتفاقات شدن به خدا واگزارید
ابوذر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خیلی دروغ و پستی هستید الان ۷ ماه بیکار شدیم هزاربار ثبت نام کردمم پس کی دیگه خدا خیرتون نده
حسین قاضی خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام خسته نباشیدمن ازفروردین۹۹تاالان بیکارم ناراحتی قلب هم دارم خیلی سخته آدم بیکاربشه.مخصوصن بچه شیرخوشکیم داشته باشید.بیمه بیکاری کروناگفتن تا۳ماه تعلق میگیره اماتادوماه دادن الانم بیکارم میگن بیمه خردادوتیرهم تعلق میگیره اماندادن لطفن پیگیری کنیدممنون
حسین قاضی خانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام من ازفروردین تاتیرماه بیکارهستم امابیمه بیکاری کروناتادوماه دادن قراربودتا۳ماه بدن اماقطع کردن لطفن میشه پیگیری کنید
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
باعرض سلام وخسته نباشید.از یکم اسفند 98..ازشرکت با بیست سال سابقه اخراج شدم هیچ ربطی هم به کرونا نداشته .فقط من اخراج شدم شرکت همه روزسال فعال بوده بعد از هفت ماه که رای صادرشد وبعد رفتم قسمت بیمه بیکاری اونا میگن چرا روز اول فقط تو سامانه روابط کار شکایت کردی وتو سامانه بیمه بیکاری ثبت نام نکردی در حالی که اون موقعه هنوز این سامانه راه اندازی نشده بود حالا به من میگن به همین دلیل برو به سلامت به تو تعلق نمیگیره هیچ گونه مبلغی هم تا حالا دریافت نکردم وهفت ماهه که بیکارم.. مسولین محترم ترا بجان عزیزاتون یه فکری برا این کارگران بدبخت کنید ..فقط به حرف وزبان دم از خدا و وجدان نزنید در عمل نشون بدین یه دعا برا خودتون درست کنید...منونم
بهرام شریفی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام من از دهم اسفند۹۸بیکارم وهنوزهیچ واریزی نداشتم همه کاروهمه جاثبت نام کردم واقعا برااین دولت متاسفم
امیرداداش
|
Japan
|
۲۲:۲۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
‏برابری حقوق کارگران با حقوق معلمان و کارمندان دولت
یک خواست جامعه ‎#کارگری است
پ ن: تعداد قابل توجهی از کارگران تحصیلات دانشگاهی دارند
و ای بسا از کارکنان ‎#دولت و ‎#معلمان با سواد تر باشند
جهاندارتمری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا دروغ میگین من ثبت نام کردم کد رهگیری دارم شماره حساب دادم دوبار هم درسامانه جدید ثبتنام کردم چرا بی منطق ردمیکنین هشت ماهه منتظریم بابیست سال سابقه خدا ازتون نگذزه قانون برای همه هست اگه وجود داره....
ناسثسنای
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
خدا ازتون نگذره خدا کنه این درد ما برهث تو چشم فرزندانتون چرا ما را این قدر بازی میدین خدا خودش بزرگ است شک نکن
بنده خدا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با سلام هر بهونه ای که میتونستید برا ندادن بیمه بیکاری و عقب انداختنش انجام دادید یکلام بگید نمیدیم راحت کنید ملتا اگه بیمه تامین اجتماعی را 6ماه پرداخت نمیکردیم شماهم با مردم اینطوری کنار میومدید واقعا متاسفم........
جعفررررر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
حالا که نوبت شماست بتازین نوبت ما مردم هم میرسه ،
آزاد قنبری
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با سلام و خدا قوت
بنده دو سال در جزیره ی قشم مشغول بکار بودم از اول فروردین 99 بخاطر کرونا بیکار شدیم و تا الان که اول مهر ماه هست هنوز بیکاری ما ادامه داشته است
از مرداد ماه پیگیر ثبت بیمه بیکاری در سامانه روابط کار هستیم
اما بیکاری ما در سامانه به علت مشکل ساختاری ثبت نمیشه در شهریور ماه به طور مستمر از اداره کار قشم پیگیری کردیم یه بار میگن سامانه خراب هست یه بار میگن ما به سامانه دسترسی نداریم دیگه از این همه پیگیری خسته شدیم
شما را به اون خدای احد و واحدی که می‌پرستید این مشکل ما را از اداره کار پیگیری نمایید

سپاسگزارم
جلیل ابراهیمی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با سلام عرض ادب. یه سوال داشتم
بنده فروردین ماه ۹۹ ثبت نام کردم در خصوص بیمه بیکاری به علت تعدیل نیرو به علت کرنا... نامه عدم نیاز و قرارداد ۲ سال اخر داشتم... با حدود ۵ سال سابقه بیمه...
درون سایت ثبت نام کردم و کد رهگیری هم بهم دادن و پیامک امد که مراجعه نداشته باشین.. بعد مدتی پیامک امد که شماره شبا و شماره حساب داخل پروفایل وارد کنید که انجام شدش... حالا جالب اینجاس بعد ۳ ماه هیچگونه واریزی نداشتم و رفتم سرکار و اینکه با شماره تماس ۱۴۲۰ سامانه پیگیری بیمه بیکاری بعد ۱۵ دقیقه پشت حط منتظر بودن تماس گرفتم میگن شما شماره حسابتون وارد شده ولی فرم مشخصاتتون ندارین
نگین پورسلیمان
|
Luxembourg
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با عرض سلام و خسته نباشید
من پرستارم و تو یه بخش خصوصی مشغول بودیم همه ثبت نام کردیم متاسفانه برا همه واریز شد جز ده نفر .مشخص نیس چی به چیه چرا به همه واریز شد جر ما ده نفر
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ایا بیمه کارگران ساختمانی هم شامل بیمه بیکاری میشوند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
یعنی چی فکس کنیم آخه.اسفند داده بهم فروردین اردیبهشت ندادن ..مسخره بازی دراوردن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام
خبر گزاری محترم.لطفا پیگیری نمایید چرا تامین اجتماعی از پرداخت بیمه بیکاری سرپیجی میکند.
چرا در ماه شیش تازه توافق کرده که یک کاری بکند.چرا گرو کشی!!؟؟
آروین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا هر دفعه یه حرفی میزنید؟؟؟ اول گفتید شماره شبا ارسال کنید.. اوا شهریور پرداخت میشه..بعد شد آخر شهریور..الانم فکس کنیم؟؟؟؟
یه رقم‌ شماره شبا اشتباهی چه کاری دستمون داد
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ازده نفرتوشرکت بابت فروردین واردیبهشت بیمه کرونافقط مال من پرداخت نشده پیگیری کردم کسی جوابگو نیست توسایت رفتم نوشته شماانصراف دادین واقعاجای تاسف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
پس کی میریزید؟برای من فقط فروردین بوده که شماره شبا را اشتباه زده بودم،اصلاحش کردم ولی خبری از پول نیست
محمدی
|
United Kingdom
|
۱۸:۱۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
همه میدونن که مدارس غیر انتفاعی چه حقوق های نجومی به معلما میدن.با این حقوق ها حق بیمه رو از جیبمون دادیم الان بعد از ۱۰ سال پول مفت دادن به بیمه ،میگن شما شامل بیمه ی بیکاری نمی شید .واقعا ننگ بر شما
ملیحه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۵۶ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام من از اردیبهشت ۹۹ بیکارم ،وتاالان هیچ واریزی نداشتم ،خواهشمندم پیگیری کنید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام‌تورو‌خدا‌رسیدگی‌کنید‌برای‌همه‌همکارای‌همسرم‌بیمه‌پرداخت.شد‌به‌سه‌نفر‌هنوز‌پرداخت‌نکردن‌یکشونم‌ما‌هستیم‌به‌سختی‌زندگیم‌م‌میگذره‌‌بابچه‌کرایه‌خونه‌چراپرداخت‌نمیکنید‌
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
چرا خزانه پرداخت نمیکنه اخه؟؟؟؟؟ای بابا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
انقدر طبیعی دروغ میگه از راست قشنگ تر
حمید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام من با ۱۰سال سابقه کاری چهار ماه پیش عدم نیاز خوردم همون موقعه رفتم اداره کار درخواست حقوق بیکاری دادم .مدارکم رو درپیشخوان ارسال کردم اما تا حالا هیچ خبری نشده خواهشن جواب بدین من چیکار کنم با تشکر.

.
امید حسن زاده اده مرتضی پاشا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
با سلام
من از ۳ اسفند سال۹۸
بی کار شدم
ثبت نام بیمه بی کاری هم داشتم
ولی واریزی نداشتم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
الان از فروردین ۹۹بیکارم در اداره تربیت بدنی بصورت قراردادی پاره وقت کار میکردم چون قراردادمان ۳ماه ۳ماه تمدید میشد اداره کار میگه نمیتونی از بیمه بیکاری استفاده کنی اگه قراردادت ۱سال بسته میشد اون موقع میتوانستی اقدام کنی من یکسال و نیم در اداره تربیت بدنی کار کردم با مدرک لیسانس تربیت بدنی بصورت خدماتی میگن پول نداریم برای شما پرداخت کنیم پول هم که چه عرض کنم برای ۱میلیون کار میکردیم در استان اردبیل حدود ۳۲نفر را بیرون انداختن و هیچکس هم نیست به داد ما برسد از باشگاه خبرنگاران عاجزانه خواهش می‌کنم پیگیری بکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بیمه بیکاری همه میتونند بگیرن یا خیر؟؟
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۴۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
یا خیر.
سجاد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام مسئولین خواهش میکنم رسیدگی کنید الان ۷ ماهه بیکارم برای تمام همکارام بیمه بیکاری واریز شد چرا برای من واریز نکردن یکی جواب بده لطفا رسیدگی کنید
یا صاحب الزمان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
در تاریخ خواهند نوشت پدر با سه هزار تومان ماشین خرید پسر با سه هزار تومان یه لیتر بنزین زد ... بیمه بیکاری
بیچاره
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
7ماهه بیکارم منو شرکت اخراج کرد خودشم فعاله الان7ماهه منو میارن میبرن پاس از یکی شوت از یکی دیونه شدم انقد دروغ سردرگم کردن نوبره بخدا اگه بریزن هم کوفتم بشه کوفت کردن
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ازاول فروردین بعلت عدم نیازتوسط کارفرما اخراج شدم.اداره کارو بیمه تامین اجتماعی بیکاریمو برای ۱سال تایید کردن ولی الان ۶ماهه که بیکارم بدون هیچ درآمدی. ازطریق تامین اجتماعی و اداره کارپیگیرشدم میگن چون بیکاری ازاوایل فروردینه خزانه باید پرداخت کنه تامستمریت طبق روال بشه. خزانه هم تماس میگیرم میگن واریزنمیکنیم فعلابودجه نداریم.یعنی این که نشد دلیل! فقط تواین مدت دارم قرض میکنم. بازمیگن برین تو سامانه احرازهویت انجام بدین .انجام میدیم بازم هیچ خبری نیست.
چرا کسی پیگیرمشکلات ما نیست چراموقع پرداخت بیمه بایدسرموقع مبلغ بیمه خودمونو واریزکنیم حالا بعد۶ماه کسی نیست جوابگو باشه.
مامثلا بیکارواخراج شدیم ولی هرهفته برای پیگیری کارمون بایداداره کاروتامین اجتماعی بریم و تماس بگیریم اخرم میگن چراهی تماس میگیرین. اخه چرافکرنمیکنن ۶ماه چطوربدون حقوق و درامدزندگی میکنیم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۱:۴۹ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
حرف منم همینه چرا نمیان‌جلو جرف بزنن و عمل کنن
کاملیز سلیمی زاه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام،چرا کسی جوابگوی ما نیس،چه طور بیمه بیکاری 90درصد افراد واریز شده که فقط تو شرکت ما 6نفر اصلا بیمه بیکاریشون واریز نشه،اخه این چه وضعشه،چرا هیچ فریادرسی نیس،چرا واریز نمیکنن،واگذارتون به همون خدای بالا سری.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
من پنج ماهه اخراج شدم با بیست سال سابقه وپنجاه سال سن ثبت نام کردم در دفتر پیشخوان احراز هویت کردم پیغا امده در این سایت مدارک بفرست فرستادم بعد یک ماه پیام امده به علت گذشتن وقت اصلاح دادخواست شما رد شد.. مگر کی به من گفت اصلاح کن که من نکردم، واصلا چی را باید اصلاح کنم.. کامپوتر جلوتونه یک بار لطف کن سابقه من را نگاه کنید ادرس هم دادم محل کارم پنج ماهه بسته شده دیگه شما چی میخواهید چرا بهانه میارید اگر حق من وحق قانونی منه چرا دنبال نخود سیاه میفرستید
Farzan
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۰ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
ما که زیر یک سال سابقه بیمه داریم چکار کنیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام حدود ۶ ماهه بیکار شدم .هیچ ارگانی هم جوابگو نیست . نامه عدم نیاز هم گرفتم. ربطی هم به کرونا نداره . میگن منتظر بمونید پیام میاد .این پیامه کی قراره بیاد خدا میدونه . مسولین لطفا یه خورده به فکر معیشت مردم باشید .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۵ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
مسعود جان بابایی شما اصلا خودتو نگران نکن اصلا به تودت فشار نیار ، ما گدایی میکنیم شاید هفته ای یک نون بتونیم بخریم ، شما اصلا نگران نباش ، اب میشی عزیزم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۳ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
واقعا که چقدر با ملت بدبخت بیکار شده بازی میکنید. فردی که از اول فروردین بیکار شده کرونا گرفته و شرکت قرارداد نبسته ششماه بیکاره وبیمه پرداخت نکرده چکارکنه بره گدایی کنه .ثبت نام کرده اما هیچ جوابی نگرفته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
همش حرفه
4ماهه الان منو دارن بازی میدن و نمیریزن
4ماهه من بیکاری اول اسفند هستم اونم عدم نیاز خوردم هیچ ربطی هم به کرونا ندارم چون شرکت فعاله فقط منو اخراج کرده دو ماه ریختن بعد قطع کردن رفتم گفتن با کرونا قاطی شده می‌ریزن هنوز 4ماهه میرم میام با اینکه حکم خورده که تا 6/1400باید واریز شه اما نمیدن باز رس هم اومده دیده خونم بازم میگن امروز فردا
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
سلام تورا به قرآن رسیدگی کنید الان حدود ۶ ماه هستش که تمامی افرادی که بیکاریشان ادامه داشته بجز پرداختی دو ماه اول سال هیچگونه دریافتی نداشته ایم به هرجا هم که مراجعه میکنیم میگن به ما ربطی نداره مربوط به سازمان برنامه بودجه هست و خزانه باید پرداخت کنه خدا شاهد هست این نه تنها مشکل من هست مشکل همه بیکار شدگان سال ۹۹ هست که تا به امروز حدود ۴ الی ۵ ماه هست که هیچ دریافتی نداشته ایم به خدا قسمتون میدم رسیدگی کنید (( ای که دستت می رسد کاری بکن))
پاسخ ها
ali
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۰۲ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۵
لااقل دفتر چه بیمه را تمدید کنید زن و بچه مان را ببریم دکتر با این مخارج
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
بیمه بیکاری ؟! هه هه ! ما دیگه از شما دست شستیم . اون زمان که بیکار شدیم انواع بهانه ها رو آوردید که چیزی به ما ندید . حالا هم برید ...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۴ - ۱۳۹۹/۰۷/۰۴
وزارت كار هنوز تو دوران عهد بوق زندگي ميكنه و خبر نداره دنيا اينترنتي شده
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر