کد خبر: ۷۵۰۳۸۰۳
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۷
کد خبر : ۷۵۰۳۸۰۳

تصویب پروژه ۷ هزار میلیاردتومانی پتروشیمی چهارم

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بر اساس تفاهم نامه جهش تولید در سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه به کرمانشاه، ۸۱۱۱ شغل با ۱۴۵۱ میلیارد تومان اعتبار در استان ایجاد می‌شود گفت: اجرای پتروشیمی اسلام آبادغرب نیز هدیه ارزشمند دولت به مردم است.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛هوشنگ بازوند در نشست مشترک شورای برنامه ریزی و ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمانشاه که با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شدگفت: نوبخت در غروب روز سوم زلزله، بعد از برگزاری نشست بحران در کرمانشاه، اعتبارات مصوب را ابلاغ کردند که در تاریخ کشور بی سابقه بود.

او افزود: این زلزله ۱۱ هزار میلیارد تومان هزینه برای دولت در پی داشت که این اعتبارات به شکل مناسبی توسط دکتر نوبخت ابلاغ شد.

مدیر ارشد استان کرمانشاه اظهار داشت: استان کرمانشاه برای عبور از بحران پیک کرونا نیازمند تجهیزات است و انتظار می‌رود از محل اعتبارات کرونا به کرمانشاه کمک شود.

بازوند یادآور شد: کرمانشاه در دوران ۸ سال دفاع مقدس از روند توسعه عقب ماند و انتظار می‌رود دولت برای جبران این عقب ماندگی‌ها یک نگاه ویژه به کرمانشاه داشته باشد.

او افزود: اجرای پتروشیمی چهارم با ۷ هزار میلیارد تومان هدیه‌ای ارزشمند بود که در سال آخر دولت به کرمانشاه داده شد و دیروز نیز در شورای اقتصاد تصویب و ابلاغ شد.

استاندار کرمانشاه عنوان کرد: در سفر امروز دکتر نوبخت سه تفاهم نامه مهم به امضاء رسید که می‌تواند از بخشی از مشکلات استان گره گشایی کنند.

او افزود: تداوم بحران کرونا و فشار‌های اقتصادی ناشی از آن در کرمانشاه موجب شده که مردم زلزله زده از بازپرداخت وام‌ها ناتوان باشند. از دولت انتظار می‌رود در این شرایط یک سال دیگر نیز وام‌ها را امهال کند.

بازوند در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: در این سفر ۱۷ پروژه ملی و استانی مهم و اثرگذار با ۱۰۰۰‌میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که در صورت تامین اعتبار، تا پایان دولت یا به اتمام می‌رسند و یا بخشی از آن به اتمام می‌رسد.

او حل مشکلات آب شرب کرمانشاه را یکی از اولویت‌ها برشمرد و گفت: شهر کرمانشاه در شرایط فعلی ۹۰۰ لیتر بر ثانیه کمبود آب شرب دارد و تخصیص اعتبار برای اجرای این پروژه بسیار ضروری است.

بازوند با تاکید براینکه کرمانشاه تنها مرکز استانی است که هنوز مشکل جدی فاضلاب دارد در ادامه عنوان کرد: فاضلاب از ۹ ورودی به رودخانه قره سو وارد می‌شود و متاسفانه این فرصت ارزشمند گردشگری را تبدیل به یک تهدید کرده است که انتظار می‌رود اعتبارات لازم برای تکمیل آن تخصیص داده شود.

او تکمیل راه زله زرد به سومار را یکی از اولویت‌های استان دانست و گفت: با اجرای این پروژه گیلانغرب از بن بست خارج می‌شود و زمینه برای توسعه مبادلات مرزی و رونق اقتصادی منطقه فراهم شود.

او عنوان کرد: راه دسترسی به پایانه مرزی شیخ صله بسیار صعب العبور و دشوار است و احداث تونل سیاه طاهر می‌تواند به تسهیل در تردد کامیون‌ها و رونق مرز بسیار کمک کند.

استاندار کرمانشاه تکمیل راه آهن غرب کشور را یکی دیگر از پروژه‌های مهم استان دانست و گفت: امتداد راه آهن از کرمانشاه تا خسروی می‌تواند به رونق مبادلات تجاری و تردد زوار بسیار کمک کند. راه آهن کرمانشاه _ اسلام آباد از ۸۰ درصد پیشرفت برخوردار است و انتظار داریم انجام این پروژه نیز در تفاهم نامه با قرار گاه خاتم گنجانده شود.

او گفت: اجرای پروژه باغ موزه دفاع مقدس در استانی که جنگ در آن آغاز شده و به اتمام رسیده است یک ضرورت است و اختصاص اعتبار برای اجرای این پروژه مطالبه مردم شهیدپرور کرمانشاه است.

انتهای پیام/ز

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر