کد خبر: ۷۵۰۳۹۸۱
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
۰۴ مهر ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۸
کد خبر : ۷۵۰۳۹۸۱
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد:

برای قطع زنجیره انتقال ویروس، به مدت چهار هفته در خانه بمانید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا از مردم خواست: برای قطع زنجیره انتقال ویروس، به مدت چهار هفته در خانه بمانند.

شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از شهرکرد، مجید شیرانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی، خدمات بهداشتی و درمانی چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش شیوع بیماری کرونا، از مردم خواست، برای قطع زنجیره انتقال ویروس، به مدت چهار هفته در خانه بمانند.

او افزود: تنها ۲۰ درصد از مردم ناگزیر به خروج از منزل هستند که به این افراد توصیه می‌شود دستورالعمل‌های بهداشتی را به دقت رعایت نمایند.


بیشتر بخوانید


شیرانی با بیان اینکه چهارمحال و بختیاری در آمار مرگ و میر مرتبط با شیوع بیماری کرونا در هفته چهارم شهریورماه امسال، رتبه دوم کشوری را داشت اضافه کرد: این درحالی بود که در حدود ۴۰ هفته شیوع بیماری کرونا این استان همیشه در ردیف استان‌های با کمترین میزان شیوع بیماری کرونا بوده است.

او با اشاره به سهل انگاری برخی از مردم نسبت به توصیه‌ها و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، اعمال برخی محدودیت‌ها و ارائه تسهیلاتی برای کنترل بیماری کرونا و تلاش به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس را ضروری دانست.

شیرانی، تعطیلی موقت تمامی فعالیت‌ها حداقل به مدت دو هفته را، از راهکار‌های سیستم بهداشت و درمان برای کنترل بیماری عنوان کرد.

او با بیان اینکه شواهد و مستندات حاکی از آن است، که همچنان بیشترین موارد سرایت بیماری مربوط به مسافرت‌ها و برگزاری محافل دورهمی است، از تصمیم ستاد استانی مقابله با کرونا برای ممانعت از برگزاری مراسم‌های شلوغ سوگواری بویژه در منازل و محیط‌های سر بسته و حضور طولانی مدت در آرامستان‌ها خبر داد.

شیرانی ضمن تاکید بر هر چه کوتاه‌تر شدن زمان تعاملات ضروری افراد، رعایت فاصله اجتماعی و سایر دستورالعمل‌های بهداشتی بویژه استفاده از ماسک را حتی در تعاملات کوتاه مدت ضوروری دانست و از مردم خواست با توجه جدی به هشدار‌های بهداشتی به گذر از موج سوم شیوع بیماری کرونا با کمترین میزان ابتلا کمک نمایند.

او همچنین با تاکید بر تعطیلی مهمانی و دورهمی‌های دوستانه، خانوادگی و فامیلی در شرایط کنونی افزود: در صورت گزارش مردمی، نیروی انتظامی و متولیان بهداشتی متذکر شده و در صورتی که اقدامات ارشادی موثر واقع نشود با متخلفین برخورد و صنوف متخلف پلمپ خواهد شد.

شیرانی در پایان متذکر شد، بیماری کرونا تنها مسن سالان را درگیر نمی‌کند و مواردی از ابتلا و حتی فوت کودکان و نوجوانان بدون بیماری زمینه‌ای نیز در کشور و فوت جوانان در استان گزارش شده است.

انتهای پیام/ف

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر