کد خبر: ۷۵۰۹۱۹۷
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
۱۱ مهر ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
کد خبر : ۷۵۰۹۱۹۷
مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران مطرح کرد‌؛

مفاخریان گفت: دستفروشان تهرانی با ثبت نام در سامانه «سامان بازار» می‌توانند با شرایط بهتر فعالیت و کسب درآمد کنند.

علی مفاخریان مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با اشاره به چگونگی فعالیت سامانه «سامان بازار» گفت: در حال حاضر سامانه «سامان بازار» آماده ثبت نام دستفروشان متقاضی برای ساماندهی است. در ابتدا در این سامانه از متقاضیان مناطق ۶، ۱۱ و ۱۷ ثبت نام به عمل می‌آمد، اما اکنون ثبت نام متقاضیان تمام مناطق پایتخت نیز امکان پذیر شده است.

وی با بیان اینکه در فاز دوم سامانه «سامان بازار» جانمایی افراد ثبت نام شده و رزرو آن صورت می‌گیرد، افزود: این فاز در هفته جاری شروع می‌شود و ثبت نام شدگان با کد رهگیری که دریافت کرده‌اند، می‌توانند جای مشخص شده خود را در آن بررسی کنند و مستقر شوند.

مفاخریان با بیان اینکه این سامانه فعالیت دائمی خواهد داشت، تصریح کرد: در این سامانه اولویت با کسانی است که در گذشته اطلاعاتشان ثبت شده و علاوه بر این شرایطی در نظر گرفته شده تا موجب افزایش دستفروشان و مهاجرت به تهران نشود، در این راستا افراد متقاضی باید در ابتدا به ثبت احوال و تأمین اجتماعی مراجعه کنند تا اطلاعات آن‌ها صحت سنجی شود.

وی افزود: بازارهای مختلفی در سطح مناطق مشخص شده و بر اساس نزدیکی، ظرفیت و نحوه فعالیت آن‌ها، سامانه مکان فعالیت را معرفی می‌کند.

مدیر عامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با بیان اینکه همه دستفروشان واقعی نیستند، گفت: برخی از دستفروشان مغازه دارانی هستند که برای فروش بیشتر اقدام به این کار می‌کنند، لذا این افراد نمی‌توانند در این سامانه ثبت نام کنند و از دستفروشی آن‌ها جلوگیری می‌شود.

وی افزود: عده‌ای از افراد هستند در ازای دریافت پول به دستفروشان اجازه فعالیت در بخشی از خیابان را می‌دهند و مانع ثبت نام آن‌ها در این سامانه می‌شوند که پس از اعتمادسازی این نرم افزار آن‌ها نیز از بین خواهند رفت.

مفاخریان گفت: ثبت نام در سامانه «سامان بازار» شامل عرضه کنندگان مواد غذایی نمی‌شود و در این خصوص برنامه دیگری داریم که در حوزه کافه ون‌ها فعالیت خواهند کرد که مشروط به مجوزهای بهداشت، نیروی انتظامی و شهرداری تهران خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل شهر تهران با توجه به مصوبه شورای شهر درباره برخورد ماموران سد معبر که موجب شده برخورد قهری کمتر شود، گفت: درست است که این مصوبه تعیین شده، اما دلیل نمی‌شود افراد بتوانند در هر خیابان و هر شرایطی به دستفروشی بپردازند، اقدامی که رخ می‌دهد برخورد از جنس ساماندهی است که مشخص می‌کند بر اساس زمان، مکان و نحوه فعالیت مشخص به کسب درآمد بپردازند که شرایط بهتری را برای آن‌ها به وجود خواهد آورد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر